REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Szeroki wybór ampułek i preparatów wpływa na skuteczne oraz różnorodne działanie zabiegów medycyny estetycznej

  Szeroki wybór ampułek i preparatów wpływa na skuteczne oraz różnorodne działanie zabiegów medycyny estetycznej (Qclinique.pl)

  Okres zimowy to czas wyzwań nie tylko dla zdrowia. Jego niekorzystny wpływ potrafi też w znacznym stopniu odbić się na kondycji skóry. Jednak współczesna kosmetologia zna wiele profesjonalnych metod, pozwalających gruntownie zadbać o naszą urodę. Co więcej, zima to znakomity moment na przeprowadzenie terapii z zakresu medycyny estetycznej, których wykonanie o innej porze roku wymaga zastosowania się do określonych zaleceń. Na czym polegają te zabiegi? Kto może z nich skorzystać? Jakie przynoszą efekty? O to zapytaliśmy Angelikę Dróżdż, magistra kosmetologii i managera gabinetu Qclinique na Ursynowie.

  Czym charakteryzują się zabiegi medycyny estetycznej?

  Niesprzyjające zmiany pogodowe, zanieczyszczenie powietrza, zła dieta czy naturalne procesy starzeniowe – istnieją różne czynniki, które potrafią bardzo niekorzystnie wpływać na stan naszej skóry. Aby skutecznie im przeciwdziałać, nierzadko trzeba sięgnąć po zaawansowane i profesjonalne metody. Wiele osób wybiera zabiegi w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej. Skąd się bierze ich popularność i czym się one charakteryzują?

  Zabiegi medycyny estetycznej zwykle polegają na iniekcjach, czyli podawaniu śródskórnym lub podskórnym – za pomocą strzykawki oraz cienkiej igły – specjalnie dobranych ampułek ze składnikami aktywnymi. W naszym gabinecie przeprowadzają je osoby z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Dzięki tej metodzie oraz szerokiemu wyborowi stosowanych preparatów jesteśmy w stanie uzyskać świetne efekty, m.in. pod względem rewitalizacji skóry czy hamowania procesów starzeniowych. Takie zabiegi przeprowadza się w wielu obszarach ciała i w celu redukowania różnych problemów - wyjaśnia Angelika Dróżdż, magister kosmetologii i manager warszawskiego gabinetu medycyny estetycznej Qclinique.

  Dla większości klientów idealnym okresem na wykonanie tego rodzaju zabiegów jest pora zimowa. Wynika to ze znacznie mniejszego nasłonecznienia. Intensywniejsze oddziaływanie promieni UV potrafi bowiem przyczynić się do powstawania przebarwień skórnych w obszarze poddanym zabiegowi medycyny estetycznej. Co prawda istnieje możliwość sięgnięcia po takie rozwiązania latem, jednak uniknięcie niepożądanych skutków będzie wymagało szczególnej uwagi i ochrony. Mowa o stosowaniu preparatów zapewniających właściwą fotoprotekcję czy wręcz o pozostaniu w domu, gdy na zewnątrz panuje słoneczna pogoda. A to z kolei może dla kogoś oznaczać pewien dyskomfort czy np. kolidować z wakacyjnymi planami.

  Bogactwo możliwości z mezoterapią igłową

  Mówiąc o najczęściej wybieranych rozwiązaniach w gabinetach medycyny estetycznej, z pewnością należy wymienić mezoterapię igłową. Już same drobne nakłucia, wykonywane podczas zabiegu za pomocą niewielkiej igły, poprawiają krążenie i wspomagają metabolizm komórkowy. Jednak zasadnicze, ukierunkowane działanie tej metody będzie zależało od wybranych i wprowadzanych w głąb skóry ampułek.

  - Podobnie jak przy innych zabiegach w Qclinique, przed przystąpieniem do mezoterapii igłowej przeprowadzamy dokładny wywiad z osobą, która zgłasza się do naszego gabinetu. Poznanie jej typu skóry, problemów, z jakimi się boryka, a także konkretnych oczekiwań, jest bardzo istotne. Zarówno jeśli chodzi o wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu, jak i o dobranie odpowiednich ampułek czy określenie długości całej terapii, liczby i częstotliwości powtórzeń procedury zabiegowej - zaznacza Angelika Dróżdż.

  Każdy preparat zawiera różne składniki aktywne i oferuje nieco inne właściwości. Ampułki Cytocare 516 i Cytocare 532 – oprócz zróżnicowanej ilości kwasu hialuronowego – zawierają witaminy, aminokwasy oraz sole nieorganiczne. Oferują znaczne nawilżenie i odżywienie skóry, a także działanie przeciwstarzeniowe. Znowu Pink Glow to preparat mający w sobie ponad 50 różnych składników aktywnych, m.in. glutation, koenzymy i minerały. I też działa wielotorowo, oferując redukcję przebarwień, wyrównanie kolorytu, poprawę nawilżenia i sprężystości skóry, co skutkuje jej zdrowszym wyglądem. Natomiast innowacyjny, bardzo ceniony preparat Aquashine BTX posiada 7 peptydów biomimetycznych, wpływających na szersze działanie obecnego w nim nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Dzięki temu nie tylko wykazuje właściwości nawilżające, ale też stymuluje odnowę komórkową, spowalnia procesy starzeniowe, wygładzając i napinając skórę oraz usuwając drobne zmarszczki. Natomiast ampułka Acneout to idealny wybór dla osób zmagających się z nadmiarem sebum, wykwitami, trądzikiem, a także chcących uporać się z przebarwieniami potrądzikowymi. Preparaty te stosuje się na różne partie ciała: twarz, szyję, dekolt czy dłonie. Ale to nie jedyne możliwości.

  Innowacyjny zabieg z użyciem preparatu Dr Cyj hamuje wypadanie włosów, stymuluje ich odrastanie oraz znakomicie pielęgnuje skórę głowy

  - W naszym gabinecie oferujemy też zastosowanie mezoterapii igłowej na skórze głowy, z wykorzystaniem ampułek Haircare lub Dr Cyj. Pierwsza z nich, dzięki znajdującym się w niej składnikom aktywnym, pozwala chronić włosy przed wypadaniem i nadmiernym ich przetłuszczaniem. Druga zaś to innowacyjny preparat, zawierający 7 skoncentrowanych peptydów, zawieszonych w matrycy kwasu hialuronowego. W efekcie, nie tylko hamuje wypadanie włosów, ale i stymuluje ich odrastanie. Świetnie sprawdza się u osób z łysieniem androgenowym, a także po przeszczepie włosów. Ponadto, znakomicie pielęgnuje skórę głowy - wspomina kosmetolog z Qclinique.

  Osocze i fibryna dla znakomitej odnowy skóry

  Metodę mezoterapii igłowej wykorzystuje się również przy innych zabiegach, służących aplikacji ampułek autologicznych. Dobrym przykładem jest tu zarówno Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasma), jak i Fibryna bogatopłytkowa PRF (Platelet Rich Fibrin), które zyskały ogromne uznanie wśród osób odwiedzających gabinety medycyny estetycznej. Co o tym zadecydowało?

  - Istotnym atutem zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego czy fibryny bogatopłytkowej jest fakt, że podczas ich wykonywania kluczową rolę odgrywa preparat w pełni biokompatybilny. Uzyskuje się go z krwi osoby zgłaszającej się na wizytę. Po wcześniejszym jej pobraniu i odpowiednim odwirowaniu, otrzymane osocze lub wyodrębnioną fibrynę wprowadza się do skóry na drodze iniekcji. Z uwagi na źródło pochodzenia takiego preparatu, nie ma powodów do obaw, jeśli chodzi o wystąpienie reakcji alergicznych - zapewnia Angelika Dróżdż.

  Wśród korzystnych działań wspomnianych zabiegów kosmetolog Qclinique wymienia m.in. poprawę mikrokrążenia, pobudzenie komórek macierzystych i fibroblastów do intensywnej produkcji elastyny i kolagenu, rewitalizację skóry, poprawę jej gęstości i elastyczności czy zmniejszenie drobnych zmarszczek. A już zwłaszcza połączenie obydwu rozwiązań – osocza bogatopłytkowego i fibryny bogatopłytkowej – daje znakomite efekty.

  Czym jest bioremodeling w wydaniu Profhilo?

  Jednym z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej jest również zabieg o nazwie Profhilo. Wykorzystuje on preparat, który, spośród wszystkich dostępnych na rynku, wykazuje najwyższe stężenie kwasu hialuronowego (aż 64 mg). Za sprawą termicznej stabilizacji i wyeliminowania składników chemicznych charakteryzuje się przedłużonym działaniem, zachowaniem swoich właściwości nawilżających oraz niwelowaniem ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych. A w czym może nam pomóc takie rozwiązanie?

  Profhilo to aktualnie jedyny dostępny na świecie produkt, używany do bioremodelingu. Zabieg z jego udziałem pozwala uzyskać efekt biorewolumetryczny. Oznacza to, że – poza długotrwałym zagęszczeniem, wygładzeniem i ujędrnieniem skóry – w zauważalny, a zarazem naturalny sposób poprawia kontur twarzy, wysmuklając i estetycznie podkreślając jej rysy - tłumaczy ekspertka z Qclinique.

  Warto dodać, że aplikacja preparatu odbywa się za pomocą specjalnej techniki BAP (Beauty Aesthetic Points). Sprowadza się ona do zaledwie 10 precyzyjnych iniekcji w specjalnie opracowanych, bioestetycznych punktach na twarzy. Taka procedura zabiegowa charakteryzuje się nie tylko wyższą skutecznością, np. w kontekście hamowania procesów starzenia się skóry, ale również znacząco obniża ryzyko występowania pozabiegowych siniaków lub krwiaków.

  PRX-T33, czyli biorewitalizująca moc peelingu medycznego

  To rozwiązanie wyróżnia się na tle pozostałych z uwagi na swój nieinwazyjny charakter. Mówimy bowiem o zabiegu medycyny estetycznej, którego procedura nie wymaga zastosowania iniekcji. Podczas tzw. peelingu medycznego wykorzystywany jest preparat zawierający w głównej mierze 33-procentowy kwas trójchlorooctowy (TCA), a także 5-procentowy kwas kojowy oraz nadtlenek wodoru. Zestawienie tych składników oferuje znakomite, wieloaspektowe działanie, przekładające się na solidną biorewitalizację skóry.

  O jakich efektach mowa? Odpowiednia seria zabiegów PRX-T33 wspomaga ujędrnienie i wyrównanie struktury skóry, jej rozjaśnienie oraz uzyskanie efektu zdrowszego wyglądu. Zastosowany preparat wykazuje właściwości przeciwzmarszczkowe i przeciwtrądzikowe. Ponadto, dla uzyskania jeszcze lepszych efektów, często łączony jest z działaniem mezoterapii mikroigłowej. Zabieg PRX-T33 bez przeszkód może być także wykonywany przez okrągły rok, choć przy słonecznej pogodzie należy pamiętać o stosowaniu filtrów UV.

  Dla kogo są zabiegi medycyny estetycznej?

  Nie ma wątpliwości co do szeroko zakrojonego, korzystnego działania tego typu zabiegów. Pozostaje więc pytanie: kto może sięgnąć po tego typu rozwiązania? Jak zapewnia Angelika Dróżdż, kolejną zaletą zabiegów medycyny estetycznej jest brak ograniczeń ze względu na płeć czy wiek. Chętnie korzystają z nich nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. I co ciekawe, młodszy wiek potrafi dodatkowo sprzyjać efektywności zabiegów.

  Wykorzystanie biokompatybilnego preparatu – osocza bogatopłytkowego z krwi osoby zgłaszającej się na zabieg – zapewnia nie tylko skuteczne, ale i w pełni bezpieczne działanie

  Jednak z uwagi na charakter podejmowanych działań, przed poddaniem się im należy uwzględnić istotne zalecenia oraz przeciwwskazania. I nie chodzi wyłącznie o większy komfort korzystania z zabiegów medycyny estetycznej w okresie zimowym. O czym jeszcze trzeba pamiętać?

  - Pewne sytuacje mogą okazać się przeszkodą do przeprowadzenia takich zabiegów. Na przykład, nie wykonuje się ich u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Antybiotykoterapia, przyjmowanie leków rozrzedzających krew, niewyrównana cukrzyca, choroby krwi czy infekcje wirusowe, bakteryjne bądź grzybicze – to również ważne przeciwwskazania. Ponadto, po wykonaniu zabiegu z zakresu medycyny estetycznej powinniśmy także odpowiednio postępować. Dotyczy to m.in. zrezygnowania z makijażu, peelingów, pobytu na basenie, odwiedzin w saunie czy przestrzegania wspomnianej już, szczególnej ochrony przed słońcem przez określony czas - przestrzega Angelika Dróżdż.

  Jednocześnie kosmetolog przyznaje, że obecnie wybór zabiegów medycyny estetycznej jest na tyle szeroki, że znalezienie odpowiednich, bezpiecznych i efektywnych rozwiązań nie stanowi problemu.

  Artykuł załadowany: 0.3874 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023