REKLAMAA1-VISTULA-07-09----23-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 stycznia 2018, 09:22 komentarzy 1

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Tarcza wskaźnikowa „Prognoza smogowa”

  Tarcza wskaźnikowa „Prognoza smogowa” (MSO)

  Pierwsze tarcze wskaźnikowe „Prognoza smogowa” trafiły już do ursynowskich szkół – zostały odebrane przez SP nr 336 i nr 330. A już niebawem, w każdej placówce w Warszawie, zawisie tablica informująca o aktualnym stanie powietrza.

  Rodzice i uczniowie, dzięki nowej pomocy, dowiedzą się codziennie rano, jaki jest aktualny stan powietrza, a tym samym czy w najbliższych godzinach dzieci spędzą czas w salach czy wyjdą na dwór.

  „Prognoza smogowa” to koło o średnicy 33 cm prezentujące jakość powietrza za pomocą sześciu wskaźników, do których przyporządkowano odpowiednie zalecenia dotyczące przebywania i aktywności na zewnątrz dzieci i młodzieży.

  Edukacja od przedszkola

  Zwiększanie świadomości dotyczącej smogu wśród namłodszych warszawiaków, to jedno z założeń kampanii edukacyjnej „Odetchnij! Czyste mazowieckie”. Tarcze „Prognoza smogowa”, są elementem uzupełniającym tę akcję.

  - Tarcze, których pomysłodawcą był Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska - Adam Ludwikowski, mają służyć jako uzupełnienie kampanii edukacyjnej „Odetchnij! Czyste mazowieckie” - mówi Tomasz Klech z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie. - Mają wspomóc placówki w informowaniu dzieci i rodziców o stanie powietrza, a także budować świadomość w kwestii smogu od najmłodszych lat – tłumaczy.

  Pomysł przygotowania tarczy dla placówek oświatowych został zainspirowany podobną akcją przeprowadzoną we Wrocławiu. WIOŚ uznał, że w Warszawie przyda się ujednolicony sposób informowania wszystkich zainteresowanych o aktualnym poziomie smogu.

  Intencją inspektora jest także zwrócenie uwagi najmłodszych warszawiaków na problem smogu na co dzień.

  - Moje dzieci coraz częściej same mówią o smogu i komentują na swój sposób stan powietrza - mówi Beata, mama przedszkolaka i uczennicy. - Myślę, że takie tarcze to krok w dobrą stronę - komentuje.

  Czytelna tarcza, dostosowana graficznie do młodszych odbiorców, ma zawisnąć w widocznym dla wszystkich uczniów miejscu. Ma być gotową odpowiedzią na pytanie rodziców dzieci w wieku przedszkolnym – Czy dzieci wyjdą dziś na spacer? I na pytania uczniów – Czy dzisiaj wf na dworze czy w sali?

  - Tarcza już u nas jest – potwierdza sekretarz szkoły podstawowej nr 336, Anna Michael-Szymańska. - Czekamy do poniedziałku, żeby znaleźć dla niej najlepsze miejsce – mówi.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Adela 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Bardzo dobrze. Jestem astmą tymi em więc sama kontroluję poziom smogu na różnych aplikacjach. Pracuję w szkole i wiem kiedy można wyjść na dwór (wskaźnik musi wskazywać powietrze dobre lub średnie). Ale obok mojej szkoły jest przedszkole i załamana jestem jak wiem że jest smog a maluchy na dwór wychodzą. Tak samo z moimi dziećmi, wiem że złe powietrze a tu na dwór wychodzą. Niech to w końcu się unormalizuje.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2971 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019