REKLAMAA1-TEFAL  01.01.2021 - 01.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 stycznia 2021, 12:02

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Obecność terminali płatniczych oraz wynikająca z nich możliwość płatności bezgotówkowych za towar lub usługę oczekiwana jest przez coraz większą liczbą klientów. Tylko na koniec czerwca 2020 roku, według raportu Związku Banków Polskich, liczba wszystkich pozostających w użyciu kart w naszym kraju wyniosła aż 43,3 mln. W odpowiedzi na zmieniające się preferencje płatnicze coraz więcej przedsiębiorców instaluje terminale płatnicze, które dzięki Programowi Polska Bezgotówkowa mogą otrzymać za darmo.

  Terminal płatniczy w Twojej firmie

  Liczba terminali płatniczych nieustannie rośnie, a rok 2020 przyczynił się do jeszcze większego zainteresowania tematem płatności bezgotówkowych wśród przedsiębiorców. Trudno się dziwić, bowiem wśród zalet korzystania z terminali można wyróżnić:

  • oszczędność czasu,
  • szybsza i zdecydowanie łatwiejsza obsługa klienta,
  • ograniczenie kosztów odprowadzania gotówki do banku.

  Jeśli jeszcze nie udostępniasz możliwości płatności bezgotówkowych swoim klientom, warto to zmienić, ponieważ coraz większa liczba osób preferuje płatności kartą. Ilość gotówki wypłacanej z bankomatów w Polsce w ciągu tego roku znacznie spadła. Co za tym idzie, jeśli klient, który posługuje się jedynie kartą, nie będzie mógł u nas dokonać transakcji bezgotówkowych, może zrezygnować z naszych usług.

  Rodzaje terminali

  Na polskim rynku funkcjonuje już ponad milion terminali płatniczych, a wśród nich ponad 350 tysięcy trafiło do przedsiębiorców dzięki Programowi Polska Bezgotówkowa.

  Wśród terminali wyróżniamy główne rodzaje:

  • stacjonarne - najczęściej wykorzystywane w sklepach,
  • przenośne – które bardzo dobrze sprawdzają się w branży gastronomicznej i transportowej,
  • PIN pady kasowe - zintegrowane z systemem kasowym np. w aptece,
  • softPOS – aplikacje zmieniające urządzenia mobilne w terminal.

  Więcej odnośnie terminali znajdziesz na https://www.polcard.pl/rozwiazania-platnicze/terminale-platnicze/

  Program Polska Bezgotówkowa dla biznesu

  Program Polska Bezgotówkowa udostępnia i popularyzuje płatności bezgotówkowe w Polsce już od 2018 roku. Warunkiem dołączenia do Programu i bezpłatnego korzystania z terminali jest niekorzystanie z tego rodzaju urządzeń przez ostatnie 12 miesięcy. Każdy przedsiębiorca może otrzymać nawet 3 terminale i nie ponosić żadnych kosztów przez roku lub do czasu osiągnięcia na poszczególnych terminalach obrotu 100 tysięcy zł. N

  Natomiast przedsiębiorcy z sektora transportu międzymiastowego mogą odebrać nawet 20 urządzeń. Do Programu można dołączyć raz.

  Artykuł załadowany: 0.2414 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021