REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. promocyjne)

  Domy inteligentne są dostępne już teraz i dodatkowo wcale nie są bardzo drogie. Każdy, komu zależy na komforcie oraz oszczędnościach powinien zapoznać się bliżej z inteligentnymi technologiami. Co powinniśmy wiedzieć na ich temat?

  Inteligentnymi budynkami nazywa się zawansowane technologicznie budynki, które wykorzystują specjalny system czujników i detektorów oraz urządzeń do zarządzania instalacjami. Dzięki informacjom pobieranym przez system inteligentnego budynku możliwe jest dopasowywanie działania jego instalacji do określonych warunków. Dzięki systemom tego rodzaju możemy zminimalizować koszty utrzymania budynku, poprawić jego funkcjonalność, swój komfort oraz bezpieczeństwo. Ponadto systemy te sprzyjają ochronie środowiska naturalnego.

  W ramach inteligentnego zarządzania budynkiem obsługiwane są:

  • oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne
  • ogrzewanie pomieszczeń
  • wentylacja i klimatyzacja
  • układ alarmowy i monitoring
  • rolety
  • urządzenia audio-video
  • sieć teleinformatyczna

  System może między innymi samodzielnie sterować temperaturą ogrzewania, aby pracować w określonych godzinach czy wtedy, gdy temperatura spadnie poniżej danego poziomu. Wtedy możemy oszczędzać na ogrzewaniu, ponieważ nie zużywamy zbyt dużej ilości mediów. Za pomocą systemu inteligentnego domu możemy również sterować urządzeniami nawadniającymi ogród czy symulować obecność domowników, a tym samym zmniejszyć ryzyko włamań i kradzieży.

  Plusem jest też możliwość łatwego sterowania wszystkimi elementami systemu. Aktualnie jest to możliwe również za pomocą aplikacji mobilnych czy przeglądarki internetowej na komputerze. W ten sposób nawet poza domem będziemy mogli łatwo sterować jego wyposażeniem. Oczywiście, wiele urządzeń działa automatycznie na podstawie czujników, na przykład lampy w ogrodzie włączają się po zapadnięciu zmroku.

  Jak zrealizować dom inteligentny?
  Jeżeli zmierzamy zdecydować się na budowę domu jednorodzinnego, w takim przypadku warto wybrać projekt domu, który będzie zakładał wykorzystanie systemu automatycznego zarządzania instalacjami i urządzeniami. Takie rozwiązania możemy wprowadzić też w domu już istniejącym, ale wymagane są dodatkowe prace w celu montażu przewodów. Wprawdzie dostępne są też instalacje bezprzewodowe, niemniej nie mają one tak szerokiego zastosowania jak te przewodowe.

  Dom inteligentny może zaplanować dla nas biuro architektoniczne, ale bez problemu zakupimy też gotowy projekt domu tego rodzaju. Wówczas otrzymamy projekt architektoniczno-budowlany wraz z projektem instalacji inteligentnego domu, która będzie mogła być zrealizowana od razu, co zmniejszy koszty. Jeśli poszukujesz gotowego projektu domów, skorzystaj z wyszukiwarki nowoczesnych projektów domów na https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_nowoczesne.html.

  (mat. promocyjny)

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1193 sekundy
  REKLAMA