REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (OPS Ursynów)

  Ursynowski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi program aktywizacji zawodowej kobiet. Korzystają z niego mieszkanki naszej dzielnicy, które mają problemy z powrotem na rynek pracy. I to z różnych powodów.

  To już kolejna edycja projektu „Praca – czemu nie?”. Powstał on z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa. Jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata oraz aktywna pomoc w przezwyciężeniu problemów, które napotykają.

  - Projekt jest odpowiedzią na zgłaszane przez kobiety trudności z powrotem na rynek pracy wynikające przede wszystkim z lęku i braku wiary w skuteczność swoich działań, a także obaw dotyczących zmiany swojej sytuacji zawodowej - mówi Agata Kuszewska z ursynowskiego OPS.

  Naprzeciw tym dylematom wychodzi projekt "Praca - czemu nie?" w 2019 roku. Wpisuje się on w potrzeby kobiet, w tym uczestniczek seminarium "Praca-czemu nie?" z października 2018 roku. OPS zaplanował dla uczestniczek m.in. indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym i psychologiem, warsztaty aktywizacyjne na temat rynku pracy, spotkania grupowe z terapeutką, a nawet zajęcia fitness i integrację w teatrze, co z pewnością poprawi samoocenę pań. 

  Ważna uwaga dla mam - istnieje możliwość zapewnienia opieki nad dziećmi na czas zajęć. Projekt jest skierowany do mieszkanek Ursynowa w wieku 25-44 lata, zarówno pracujących, jak i nieaktywnych zawodowo z uwagi na opiekę nad dzieckiem, osobą zależną lub z innych powodów.

  Informacji o bezpłatnym projekcie udziela Zespół Rozwoju Zawodowego OPS Warszawa-Ursynów przy ul. Cybisa 6. Telefon: (22) 545 91 70 lub 500 833 146, e-mail: zrz@ops-ursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4921 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019