REKLAMAA1-Galileusz--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 grudnia 2019, 20:56

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Projektory są coraz częściej wykorzystywane w wielu miejscach, poczynając od sal wykładowych i konferencyjnych, poprzez miejsca transmitujące wydarzenia sportowe, a kończąc na prywatnych domach. Sprzyjają nauce i rozrywce na najwyższym poziomie, o ile spełniają warunki, gwarantujące najwyższą jakość uzyskiwanego dzięki nim obrazu. Jak zatem dobrać projektor, aby oczekiwania zostały spełnione?

   

  Projektory laserowe

  Projektory laserowe, takie jak Optoma UHZ65, dostępny w sklepie Avpoint.pl, wykorzystują wiązkę laserową do wyświetlania obrazów. Wykorzystanie najwyższej jakości lasera sprawia, że uzyskiwany jest wyjątkowo wysoki stopień jasności, przy jednocześnie wyrazistych, żywych barwach. W efekcie jasność obrazu utworzonego dzięki technice laserowej może być nawet dwukrotnie większa niż w przypadku tradycyjnego, lampowego projektora. Z kolei doskonale odwzorowane, żywe barwy sprawiają, iż jest to jeden z najprzyjemniejszych i najbardziej naturalnych w odbiorze obrazów. W przypadku prezentowanego modelu, producent zadbał, aby był on w stanie odtworzyć gamę kolorów REC.709, międzynarodowy standard HDTV. Dzięki temu, czy to film fabularny, animowany czy gra komputerowa, projektor nas nie zawiedzie.

  Ważną cechą projektora laserowego jest jego żywotność, która powinna być jak najdłuższa. Polecany model lizy sobie aż 20 000 godzin żywotności, co przekłada się na 800 dni ciągłej pracy, przez 24 godziny na dobę!

  Kolejną zaletą, jaką odznaczają się projektory laserowe z najwyższej półki, jest zaimplementowany system PureMotion, który zapewnia takie wyświetlanie klatek, aby uniknąć rozmycia obrazu, nawet przy najszybszych sekwencjach. Dodając do tego rozdzielczość 4K UHD, uzyskujemy wymarzony sprzęt, który nigdy się nie znudzi.

  Projektory LED

  Drugim, ultranowoczesnym rozwiązaniem, są projektory oparte na technice LED. Wykorzystują one do emisji światła technologię lamp LED, która przede wszystkim jest znacznie zdrowsza, niż tradycyjne lampy - a wszystko dlatego, że nie zawiera rtęci!

  Jednak oprócz dodatniego wpływu na zdrowie, technologia LED odznacza się przede wszystkim możliwościami, jakich nie miały starsze systemy. Pozwala na uzyskanie obrazu w rozdzielczości 4K UHD, co daje 4 razy większą przejrzystość, niż niedawny standard Full HD. W praktyce przekłada się to na miliony pikseli, które dają niesamowicie wyraźny, żywy obraz. Dodając do tego możliwości lamp LED, które mają mocne, jasne światło, uzyskujemy obraz o żywej barwie i nasyceniu lepszym, niż w kinie. A wszystko to można mieć u siebie w domu, inwestując jedynie w odpowiedni projektor. Powinien on posiadać przy tym krótką ogniskową, dzięki czemu nawet w niewielkim pokoju sprawdzi się idealnie. Przykładem takiego rozwiązania może być między innymi projektor ViewSonic X10-4K, dostępny na stronie Avpoint.pl.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3093 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020