REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 kwietnia 2021, 11:25

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Stare powiedzenie mówi, że małe jest piękne. W odniesieniu do projektów domów sprawdza się ono niekiedy w stu procentach. Bo małe bywa w ich wypadku nie tylko piękne, ale także bardzo funkcjonalne, ekonomiczne i przyjazne środowisku. Mały dom ma tę przewagę nad dużym, że wykorzystujemy całą jego przestrzeń, a tym samym nie marnujemy energii na ogrzewanie rzadko używanych pomieszczeń.

  Wszyscy planujący budowę domu wiedzą też doskonale, jak czasem trudno o wymarzoną działkę – zdarza się, że w interesującej nas okolicy napotkamy możliwość kupna działki odpowiadającej nam wielkością, ale wąskiej lub nieregularnej. Wówczas idealnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty gotowych projektów małych domów, których szeroki wybór znajdziemy na stronie ARCHON+. Wiele z nich pozwala na wpisanie bryły domu w działkę wąską lub bardzo małą, a także tę o nietypowym kształcie.

  Projektanci Pracowni wiedzą jak maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię i jaką lokalizację budynku względem stron świata obrać, by dom był optymalnie doświetlony i mógł efektywnie wykorzystywać energię słoneczną. Dlatego dla Inwestorów zdecydowanych na projekt małego i ekonomicznego w eksploatacji domu Pracownia ma dużo sprawdzonych propozycji.

  Kolekcja domów małych – wielkie możliwości wyboru

  Jeśli wahamy się pomiędzy decyzją o budowie małego domu a kupnem mieszkania, pamiętajmy o korzyściach tego pierwszego rozwiązania, płynących z posiadania ogródka i garażu. W cieszącej się niesłabnącym powodzeniem kolekcji projektów małych domów, ARCHON+ ma projekty o powierzchni użytkowej do 50 czy 60 m2, a także większe przewidziane na 80 m2, 100m2 i więcej. Który z tych wariantów wybrać, by choć mały, nasz dom był wygodny i funkcjonalny? Jest kilka kluczowych kryteriów, które projekt małego domu powinien spełniać.

  Po pierwsze, musi zapewniać racjonalną organizację przestrzeni, a zatem takie jej rozplanowanie, by wszystkie pomieszczenia miały odpowiedni metraż i pozostawały ze sobą w przemyślanych układach funkcjonalnych. Takie właśnie projekty oferuje ARCHON+ umożliwiając Inwestorom wybór pomiędzy najróżniejszymi wariantami małych domów, począwszy od prostych brył parterowych poprzez różne wersje domów piętrowych i z poddaszem użytkowym. Z powodzeniem można znaleźć odpowiedni projekt z otwartym lub też zadaszonym tarasem, w zależności od tego, jakie są preferencje mieszkańców. Nie brak także propozycji z dodatkowym pokojem, który spełni funkcję gabinetu do pracy zdalnej, coraz bardziej popularnej w ostatnich czasach.

  Przeglądając tę kolekcję, Inwestorzy zapoznają się także z najróżniejszymi rozwiązaniami umiejscowienia garażu i możliwościami wykorzystania jego  przestrzeni, w której można nie tylko wygodnie zaparkować samochód, ale również schować rodzinne rowery. W zależności od wielkości działki można wybrać projekt z garażem w całości wpisanym w bryłę domu, częściowo wysuniętym z bryły lub też zaprojektowanym wzdłuż bocznej ściany domu.

  Każdy z projektów ma inne atuty. Mały dom parterowy pozwoli naturalnie połączyć z ogrodem zarówno salon, jak i sypialnie lub inne pomieszczenia. W domach parterowych doskonale odnajdą się osoby ceniące prostotę i minimalizm. Z kolei projekty domów z poddaszem oraz piętrowe doskonale wpiszą się w bardzo małe działki,  pozwalają również na bardzo czytelne zdefiniowanie strefy dziennej i nocnej, poprzez ich lokalizację na osobnych kondygnacjach. Miłośnicy relaksu na świeżym powietrzu znajdą w ofercie ARCHON+  różnorodne propozycje projektów małych domów z zadaszonymi tarasami, dającymi możliwość oryginalnych aranżacji.

  Mistrzostwo w wykorzystaniu przestrzeni

  Własny dom daje pole do popisu dla wszystkich, którzy marzą o świetnie rozplanowanej przestrzeni. Przymierzając się do budowy domu, często w wyobraźni planujemy, jak wykorzystamy domową przestrzeń, by mieszkać wygodnie i funkcjonalnie. Dobrze wybrany projekt małego domu pozwoli nam na luksus posiadania spiżarni, pralni i garderoby, dzięki którym utrzymamy idealny porządek, przechowując wiele rzeczy poza pokojami oraz unikając ich przeładowania.

  Zwróćmy uwagę na to, jakie rozwiązania oferuje w tym zakresie ARCHON+ i przeanalizujmy dostępne na stronie projekty. Inspiracją do ciekawych aranżacji mogą być przygotowywane przez Pracownię wizualizacje wnętrz. Jeśli dysponujemy niewielką działką, dobrym wyborem może być projekt domu z piwnicą, które powiększy jego przestrzeń gospodarczą o dodatkowy metraż. Coraz częściej piwnica jest też miejscem, gdzie urządzamy pomieszczenie rekreacyjne i siłownię.

  Zróżnicowanie funkcjonalne i stylistyczne projektów małych domów jest w ofercie ARCHON+ tak duże, jak oczekiwania Inwestorów – każdy znajdzie w niej dom, który uzna za ten jedyny i wymarzony.       

  Artykuł załadowany: 0.2538 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021