REKLAMAA1-SanGiovanni--01-10----31-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 października 2020, 09:46 komentarzy 23

  (AŁ)

  Mieszkańcy Lanciego protestujący przeciw lokalizacji bazarku “Na Dołku” w okolicy ich bloków nie pojawili się na czwartkowym spotkaniu z radnym Piotrem Skubiszewskim. Tłumaczeń radnego “Otwartego Ursynowa” słuchała jedynie garstka mieszkańców innych części dzielnicy.

  Po tym jak radny Otwartego Ursynowa Piotr Skubiszewski rzucił pomysł umiejscowienia bazarku “Na Dołku” obok Natpollu, w okolice skrzyżowania ulic Rosoła i Płaskowickiej, mieszkańcy okolicznych bloków podjęli akcję protestacyjną.

  Na balkonach budynków przy ulicy Lanciego 14 i 16 zawisły żółte banery z hasłami: “Tu ma być park, a nie bazar!”, “Bazarek na dołek!”, “Tak dla parku” oraz “Obiecaliście park!”.

  Mieszkańcy w ten sposób wyrazili swój sprzeciw wobec, ich zdaniem, ignorowaniu ustaleń konsultacji społecznych na temat budowy parku nad tunelem obwodnicy. Zakłada on umiejscowienie bazarku w pierwotnej lokalizacji, czyli pomiędzy al. KEN a ul. Braci Wagów.

  Jednocześnie zarzucili radnemu Skubiszewskiemu, że ignoruje niewygodne dla siebie pytania dotyczące targowiska. Ten odpierając zarzuty zaproponował spotkanie.

  Radny wyjaśnia

  W czwartkowym spotkaniu pojawiło się kilkoro ursynowian, lecz żaden z nich nie był przedstawicielem protestujących, ani nawet mieszkańcem ulicy Lanciego. Radny powtarzał argumenty, jakie stoją za lokalizacją bazarku przy Natpollu.

  - Bazarek zaproponowany w koncepcji z 2017 r. przy Braci Wagów, to zaledwie 30-40 stanowisk i 7 miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Płaskowickiej. Z warsztatów przeprowadzonych przez Zarząd Zieleni w 2019 r. wynika, że mieszkańcy oczekują znacznie większego bazarku, przynajmniej o takich gabarytach, jak na pętli autobusowej.

  - Skoro jest jeszcze trochę czasu można rozważyć inne lokalizacje. Jedną z nich jest właśnie ta przy Natpollu, leżąca w strefie usługowej, ale nie w bliskim sąsiedztwie bloków. Dodatkowo bazarek byłby oddalony od budynków Lanciego o około 100 metrów i byłby oddzielony od tych bloków parkiem, np. drzewami - tłumaczył Piotr Skubiszewski.

  Radny podkreślał, że obecnie cały czas aktualna jest lokalizacja bazarku przy ul. Braci Wagów, ponieważ nikt z władz miasta nie odniósł się do propozycji jego przeniesienia.

  - Nie wiadomo nawet, czy Zarząd Zieleni odpowiedzialny za park, w ogóle zastanowi się nad tym pomysłem. Ewentualna zmiana powinna być konsultowana z mieszkańcami. Trzeba rozmawiać, prowadzić dialog i jednocześnie mobilizować Zarząd Zieleni do poinformowania: gdzie i jaki będzie bazarek oraz co z miejscami parkingowymi? Brak tych informacji powoduje tylko zamieszanie i niepokój wielu mieszkańców - mówił radny.

  Brak dialogu

  Założeniem spotkania było, choćby częściowe rozwianie obaw lokatorów bloków przy Lanciego. Nie przyjęli jednak zaproszenia. Dlaczego? Zapytaliśmy ich o to.

  - Na obecnym etapie nie mamy o czym rozmawiać. Pan Skubiszewski nie jest w tej sprawie decyzyjny, tylko Zarząd Zieleni. Poza tym nie spodziewaliśmy się konkretów. Na wiele naszych pytań, dotyczących np. parkingu nie odpowiedział nam w mediach społecznościowych, gdzie skupia się teraz zainteresowanie tym tematem. Widać, że z dużą stanowczością forsuje swój pomysł i nie wierzymy w możliwość przekonania go do swoich argumentów - wyjaśnia Grzegorz Rybak, jeden z inicjatorów protestu.

  Potwierdzeniem słów mieszkańca Lanciego jest gorąca dyskusja w internecie pod postem Piotra Skubiszewskiego, w którym dziękował kilku osobom za ich obecność, podkreślając brak protestujących.

  Oburzacie się, że na waszym spotkaniu było tylko kilku mieszkańców, a nas oburza to że macie gdzieś kilkuset mieszkańców którzy poświęcili swój prywatny czas na konsultacje kilka lat temu. I teraz co, będziecie marnować pieniądze i organizować kolejne konsultacje społeczne aż wyjdzie "na Wasze"?

  - pyta pan Michał. 

  Z kolei pan Andrzej przyznał, że dwa miesiące temu rozważał spotkanie z radnym, ale zmienił zdanie.

  Stwierdziliśmy, że nie ma czasu tracić czasu dla osoby, która nie poddaje się żadnej autorefleksji, jest głucha na argumenty i głosy mieszkańców tylko pędzi dalej w swoim szaleństwie mimo, że wszyscy mu mówią co innego. Uważam też za aroganckie, że to Pan nam wyznacza miejsce i godzinę spotkania. Jeśli uznamy, że mamy o czym rozmawiać, to wtedy zaproponujemy Panu czas i miejsce.

  Mieszkańcy podpisują petycję

  Ruszyła akcja zbierania podpisów pod petycją do burmistrza Ursynowa oraz prezydenta Warszawy, w której mieszkańcy Lanciego 14 i 16 opowiadają się za stworzeniem parku nad tunelem POW oraz powrotem bazarku na ulicę Braci Wagów "w nowoczesnej formie, przyjaznej dla okolicznych mieszkańców".

  Sprzeciwiają się z kolei "obskurnemu i uciążliwemu targowisku w centralnym pasie Ursynowa" oraz "podważaniu wyników masowych konsultacji społecznych i przyjęcia koncepcji korzystnej dla kupców, a nie mieszkańców".

  Ostateczna decyzja w sprawie lokalizacji bazarku “Na Dołku” zapadnie po kolejnych konsultacjach społecznych, które mają się odbyć w przyszłym roku. Zorganizuje je Zarząd Zieleni m.st. Warszawy przed przygotowaniem finalnego projektu architektonicznego parku nad POW, którego częścią ma być bazarek.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 65

  • 25
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 18
   BRAK SŁÓW

  23Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Agneska 23 20 dni temuocena: 33% 

   Co to się z ludźmi porobiło. Radni zapraszają, a protestujący nie przychodzą. Gdybym miała jakiś problem, to chciałabym się spotkać. Bardzo dziwna postawa protestujących. Widać, że ludzie w nowych blokach widzą tylko swój czubek nosa. Zamknięte osiedla !!!

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lenny Kravitz 22 19 dni temuocena: 100% 

   Ja wraz z mieszkańcami z kolei zapraszaliśmy radnego o 23:00 na Kabaty. Pisałem o tym na swoim profilu, ale widocznie nie miał ochoty i mnie zignorował. Bardzo dziwna postawa radnego. Widać, że zawodowi radni widzą tylko swój czubek nosa.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ines 21 20 dni temuocena: 58% 

   Najlepsza z możliwych lokalizacji. Czy ludzie z Lanciego robią sobie jaja? Gdzie pod ich oknami? Zachęcam wszystkich, aby pojechali w to miejsce i zobaczyli na własne oczy, jak to wygląda. Jest to daleko od bloku.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marta_30 20 20 dni temuocena: 73% 

   To bardzo źle świadczy o mieszkańcach Lanciego 14 i 16. Najpierw w necie zarzucają panom z Otwartego Ursynowa brak spotkania, a później nie przychodzą. Chyba przerósł ich ten protest i nie umieją się zachować kulturalnie.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazimierz56 19 20 dni temuocena: 72% 

   Nieobecni nie mają racji. Protest mieszkańców Lanciego coraz bardziej absurdalny. Bazar przy Braci Wagów na 40 stanowisk to jakaś kpina z mieszkańców. Nie będzie bazaru, to wtedy Kempa za to beknie.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hipokryta 18 21 dni temuocena: 70% 

   Lokalizacja w sąsiedztwie (nie pod oknami) tylko jednego bloku jest najmniej uciążliwa z wszystkich poprzednich i nie szpeci głównej alei Ursynowa. I jest szansa na miejsca parkingowe. Trzeba tylko zadbać o estetykę bazarku. Można go zaaranżować w jednakowych pawilonach, jak przy Jana Pawła. I zadbać o wygląd terenu w dni bez handlu.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • bospapieros 17 21 dni temuocena: 67% 

   co to za radny p.skubiszewski co nawet nie odpisuje na mail. pisany do niego z prosba o pomoc mieszkańcowi. załosni sa ci radni -mieszkancy sa im potrzebni przed wyborami.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazur 16 22 dni temuocena: 68% 

   Ile razy można pisać, że najlepszy miejscem jest w park Moczydełko. Po drugiej stronie Stryjeńskiej jest drugi bazarek, więc powstałoby wielkie klimatyczne Centrum Bazarowe. Nad Stryjeńskch można byłoby wybudować kładkę. No i wielki amator bazarków i nasz władca miałby wszystko na oku.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 15 21 dni temuocena: 60% 

   dla porządku - to ma być ironia, czy jesteś taki durny po prostu? Bo nick sugeruje wiele.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Henryk Klitenik 14 22 dni temuocena: 51% 

   Zaproszenie mieszkańców przez radnego Skubiszewskiego do bezpośredniej rozmowy wymagało znacznie większej odwagi niż anonimowe pomruki nienawiści w sieci. Argumenty pp.Michała i Andrzeja w artykule uzasadniające nieprzybycie na spotkanie trącą demagogią, a amatorskie analizowanie w komentarzach mowy ciała radnego Lenarczyka nie wnosi nic do dyskusji. Wszystkim rozkrzyczanym wrogom bazarku polecam wizytę na nim i stwierdzenie na własne oczy, ile osób z niego korzysta. Gdyby był to taki paździerz, jak piszą malkontenci, nikogo by tam nie było i bazarek zmarłby śmiercią naturalną. Zaś tym, którzy wolą tylko działalność w sieci, radzę obejrzeć opinie z Googla o bazarku - na 1024 opinie bazarek otrzymał ocenę 4,3 w skali 0-5.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 44 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 13 22 dni temuocena: 85% 

   Skoro nikt nie chce bazarku w swoim otoczeniu to oznacza to że jest to obiekt uciążliwy i powinien zostać zlikwidowany. Jeśli znajdzie się wspólnota lub spółdzielnia, która chce go mieć u siebie to niech się tam przenoszą. Jeśli nie to tylko likwidacja.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 12 21 dni temuocena: 95% 

   to nie jest tak ze nikt nie chce. Ludzie chca - ale oczekuja aby to bylo w cywilizowanych warunkach jak na 21 wiek przystalo w centrum Ursynowa. Aby wiaty/budki/stragany byly jednakowe- kolorowe- aby stragany parasole namioty byly skladane i nie szpecily okolicy przez caly tydzien kiedy tylko wiatr tam hula. Zaplecze sanitarno-gastronomiczne wola o pomste do nieba - - przypominaja mi sie lata 90 jak widze to co jest - obiecywali nam duzo, i jak zawsze nic z tego nie wyniklo-dlatego ludzie sie sprzeciwiaja aby na kolejne lata nasze centrum dzielnicy nie wygladalo jak smietnik odpustowy.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 20 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Regon 11 22 dni temuocena: 78% 

   Skubiszewski zastawia sidła, terazbedzie jeczal ze brak dialogu, a przeciez to ona zmienia zdanie i lansuje nowalokalizacje bazarku, czy to nie korupcja polityczna przypadkiem? ;)

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Linda 10 22 dni temuocena: 30% 

   Bełkot

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 10 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł - Lanciego 9 22 dni temuocena: 69% 

   Mowa ciała Pana Lenarczyka bezcenna. "Widać" chęć porozumienia. Dlaczego ten cholerny bazar jest taki ważny? Kto na nim zarabia? Chcieliśmy parku, zieleni a nie brudnych bud rodem z PRL. Dlaczego ludzie, którzy kupili za ciężką kasę swoje mieszkania ( tu nikt nic dostał za darmo) są zaskakiwani takim bengalem? Wychodzi na to że bazar (z towarami sprzedawanymi z ziemi) to symbol Ursynowa. Skandal. 95% ludzi kupuje towary w porządnych sklepach - może z 5 % wybiera takie budki, bo im się chyba wiejskie dzieciństwo przypomina. Kiedy węszcie odczepicie się od tego tematu? Co mnie obchodzi interes kupców? Kto to w ogóle są Ci kupcy? Czy mają zarejestrowane firmy? Czy płaca podatki? Kiedy 3 lata temu straciłem pracę, bo moja firma zbankrutowała, to nikt się moim interesem nie przejmował - szybko musiałem stanąć na nogi i przekwalifikować się. Rzygać mi się chce od tego tematu. Bazar bazar bazar bazar ...

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 51 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Chochoł 8 22 dni temuocena: 67% 

   Handlarze tzęsą Ursynowem jak górnicy Polską.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 18 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Heyah 7 22 dni temuocena: 40% 

   @hoho Handlarze trzęsą Ursymowem, Górnicy Polską, A Chochol gaciami

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olaboga 6 14 dni temu

   To Ty przed kupnem mieszkania gościu nie wiedziałeś że właściciel bazaru to kolega burmistrza Ursynowa i burmistrza m st. Warszawa. Kolega chyba spoza Warszawy :D

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olaboga 5 14 dni temu

   Jak przenosili bazar na Polaka to mieszkańcy też koniec końców mieli g... Do powiedzenia. Nawet dyrektor ZTM (powołany na to stanowisko wiadomo przez kogo) napisał list że tak bardzo przejął się ludźmi którym bliski był bazarek że na czas budowy zamknął pętlę, zlikwidował i zmodyfikował linie autobusowe i wynajął miejsce pod obecny bazar. Pamiętam ile było negatywów w necie po tej decyzji. Tak więc kolego może jesteś nietutejszy, u nas koniec końców głos mieszkańca w warszawie jest g.... Wart, no chyba że zbiega się z głosem wielkiej głowy. Dobrze to ktoś bapisal, skoro nikt nie chce bazarku u siebie to znaczy że jest niechciany i powinien być usunięty. Kiedyś mieszkańcy koło straży pożarnej chcieli bazar u siebie, no ale kupcom się nie spodobało bo tam obrzeże Ursynowa i mało piniążków no to interweniowała władza. Temat bazarku to trochę jak lotnisko, każdy lubi gdzieś sobie polecieć ale nie znaczy że chce mieć lotnisko pod domem.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LOL 4 22 dni temuocena: 38% 

   Nie przyszli bo można by ich tedy policzyć. W Internetach dużo łatwiej stroszyć piórka siedząc w gaciach z kompem.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z Lanciego 3 22 dni temuocena: 63% 

   Nawet ze zdjęcia widać, butę radnego Lenarczyka- ręce skrzyżowane zaciśnięte zęby no i przy okazji niszczy trawnik bo na nim stoi! Początkowo mieliśmy iść na to "spotkanie" ale widząc 2 radnych z balkonu którzy oczekiwali poklasku dla forsowania swojej ideii pod publikę z Ratusza- to się wycofaliśmy. Wielki żal i szkoda, że radni są tylko mili dla mieszkańców jak potrzebują zebrać podpisy przed wyborami, albo zamieszczają całą masę zdjęć na FB , które jedynie są potwierdzeniem kompleksów i chęci epatowania sobą na siłę przed innymi niczym społeczność LGBT.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 45 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mariuszz 2 22 dni temuocena: 84% 

   Co z konsultacji skoro i tak zrobią po swojemu. Szkoda języka i mniejsze ryzyko złapania kowida. Miał być powrót bazarku na dołek nie będzie, miał być park raczej nie będzie. Wykonawca zamiast pomóc w przebudowie tylko odtwarza infrastrukturę bo dzielnica z miastem przez kilka lat nie jest w stanie opracować sensownego projektu. Tylko propozycje projekty koncepcje a wszystko kosztuje

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 47 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~R S R M CZ CH 1 22 dni temuocena: 65% 

   A o czym mozna dyskutować z typem, ktory śpiewał międzynarodówke na zlotach sld.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3275 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020