REKLAMAA1 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 stycznia 2021, 12:04

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Ubytki w uzębieniu mogą pojawić się z różnych powodów, w tym niewystarczającej higieny jamy ustnej czy urazów, przez które zęby zostaną ułamane lub ukruszone. Nowoczesna stomatologia wciąż pracuje nad stworzeniem możliwie szybkich i komfortowych sposobów leczenia pacjentów, które jednocześnie zapewnią wysokiej jakości efekty o naturalnym wyglądzie. Jednym z owoców tej właśnie pracy jest protetyka cyfrowa, która proponuje niespotykane wcześniej możliwości.

  Czym jest protetyka cyfrowa i jak na jej przykładzie rozwinęła się stomatologia?

  Dotychczas wykonanie protezy zębowej lub jakiejkolwiek nadbudowy protetycznej wymagało zrobienia tak zwanego wycisku kształtu uzębienia, z którego następnie tworzono odlew gipsowy. Samo wykonanie wycisku jest dla wielu, lub wręcz nawet większości pacjentów doświadczeniem mocno nieprzyjemnym. Często wspominanym problemem jest odruch wymiotny, który pojawia się po włożeniu wycisku do ust, specyficzny smak plastycznej masy, oraz nieprzyjemne uczucie wciskania w nią całej szczęki. Warto wspomnieć także o tym, że wykonanie wycisku i odlewu, a następnie dopasowanie nadbudowy protetycznej to zadanie czasochłonne, które zajmuje zwykle więcej, niż jedną wizytę.

  Cyfrowa protetyka umożliwia wykonanie cyfrowego skanu 3D kształtu uzębienia pacjenta. Uzupełnienia protetyczne projektuje się wirtualnie, co gwarantuje wyjątkową dokładność – skan jest bardzo szczegółowy i znacznie lepiej oddaje kształty uzębienia, niż wykonywany wcześniej wycisk. Gdy nadbudowa jest już zaprojektowana, frezuje się ją ze specjalistycznego materiału protetycznego. Koronka, licówka, lub inne uzupełnienie, musi zostać wyfrezowane, wybarwione i wypolerowane przed zacementowaniem. Pacjent po jednej wizycie może wyjść z naturalnie wyglądającymi nadbudowami protetycznymi wykonanymi z najwyższej jakości materiałów.

  Protetyka cyfrowa to świetny przykład tego, jak wiele jest w stanie zyskać medycyna, jeśli skorzysta z najnowszych osiągnięć technologicznych. Nigdy przedtem nie było możliwe, aby stomatolog mógł wizualizować pacjentowi efekty zabiegu jeszcze przed jego wykonaniem dzięki trójwymiarowym wirtualnym modelom. Dziś jest to w zasięgu każdego, kto ma czas umówić się na jedną wizytę w klinice stomatologicznej.

  Gdzie skorzystać z protetyki cyfrowej w Warszawie? Połączenie medycyny z techniką w profesjonalnej klinice

  Klinika, którą wybiera się jako miejsce własnej opieki stomatologicznej, powinna zapewniać przede wszystkim pomoc wysoce wykwalifikowanego personelu. Wiedza i doświadczenie pracujących w takim miejscu osób bezpośrednio przekłada się na zaufanie pacjentów, czas trwania zabiegów, zminimalizowanie odczuwanego przez pacjentów bólu, czy oczywiście naturalnie wyglądające efekty pracy nad uzupełnieniem ubytków w uzębieniu.

  Nowoczesne kliniki to miejsca, w których przyjemną atmosferę buduje się od podstaw, dbając również o wystrój wnętrz. Każdy gabinet powinien być właściwie wyposażony w wysokiej jakości sprzęt i materiały niezbędne do pracy. Do tego oczywiście zachowanie najwyższych standardów higienicznych, które przekładają się na bezpieczeństwo przyjmowania pacjentów. Warszawa to duże miasto, w którym nie brakuje różnego rodzaju klinik oferujących szeroką gamę zabiegów stomatologicznych. Trudno jest sprawdzić każdy z nich, aby potwierdzić rzetelną pracę i wysokie standardy obsługi. Na tych, którzy nie chcą tracić czasu na eksperymenty, czeka rejestracja DentalProtetica w Warszawie na Białołęce. Protetyka cyfrowa i inne nowoczesne zabiegi stomatologiczne wykonywane przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem tu bywają kwestią jednego bezbolesnego zbiegu. Całą ofertę wraz z informacjami na temat wizyt w klinice znaleźć można pod adresem https://dentalprotetica.pl/.

  Artykuł załadowany: 0.2368 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021