REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 lutego 2019, 16:10 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Urządzamy łazienkę, dobieramy płytki, armaturę i wreszcie przychodzi czas na podjęcie kluczowej decyzji – wanna czy prysznic? A jeśli to drugie, to z brodzikiem czy bez?

  Największa zaleta prysznica to fakt, że jest rozwiązaniem ekonomicznym. Poza tym sprawdza się wszędzie tam, gdzie po prostu brakuje miejsca na obszerną wannę. Jednak pojawia się wątpliwość odnośnie do brodzika. Czy jest on konieczny? Może istnieje rozwiązanie mające więcej plusów?

  Zalety prysznica bez brodzika

  Rezygnacja z brodzika to w głównej mierze wybór stylistyczny. Jeśli urządzamy łazienkę nowocześnie, płytki pod natryskiem będą wyglądać bardziej nowatorsko i minimalistycznie niż znany od lat brodzik. Jednym z głównych atutów opcji bezbrodzikowej jest szerszy wachlarz możliwości zaprojektowania całego pomieszczenia. Kabina niekoniecznie musi wówczas znajdować się w narożniku łazienki, poza tym brak brodzika daje efekt wizualnego powiększenia przestrzeni. Jeśli natomiast mamy w łazience dużo miejsca do dyspozycji, po co ograniczać się do wymiarów brodzika? Szklaną taflę możemy usytuować w dowolnym miejscu. Dzięki temu możemy zapewnić sobie tyle przestrzeni, by nie obijać ścian łokciami za każdym razem, kiedy bierzemy prysznic.

  Wady prysznica bez brodzika

  Stawiając na swobodę w postaci prysznica bez brodzika, musimy jednak liczyć się z konsekwencjami. Trzeba mieć na uwadze konieczność dodatkowego sprzątania łazienki – zwłaszcza kiedy decydujemy się tylko na jedną szklaną ścianę zamiast zamkniętej kabiny. Każdy energiczny ruch czy zmiana kierunku natrysku wody mogą zalać zdecydowanie więcej niż tylko posadzkę pod prysznicem. Akrylowy brodzik nie jest najłatwiejszy w czyszczeniu, jednak jeśli wybierzemy pod prysznic nieodpowiedni kolor fugi, w dodatku wykonanej z nie w pełni wodoodpornego materiału, zatęsknimy za takim tradycyjnym rozwiązaniem. To z kolei prowadzi do kolejnego argumentu „przeciw”, czyli kosztów. Sam montaż prysznica bez brodzika jest droższy, a trzeba jeszcze mieć na uwadze, że instalacja wymaga użycia najlepszych jakościowo materiałów, czyli na przykład wspomnianej fugi, która nie poczernieje po kilku miesiącach użytkowania. Za montaż płytek powinien zabrać się prawdziwy fachowiec – inaczej woda będzie krążyć po łazience, zamiast zniknąć w odpływie.

  Zalety prysznica z brodzikiem

  Wybór między instalacją brodzika a jego brakiem to często kwestia naszych preferencji. Aby nie rozbryzgiwać wody po łazience, lepiej szczelnie zamknąć się w kabinie. Koszt brodzika i jego instalacji jest mniejszy, a także łatwiejszy. Czasami możemy nawet zrezygnować z fachowca i samemu skręcić odpływ oraz uszczelnić brodzik. Jeśli do tego mamy możliwość zabezpieczenia brodzika przed przelaniem, możemy również uzyskać dostęp do stojącej wody, co często przydaje się, gdy pierzemy ręcznie lub myjemy zwierzęta.

  Wady prysznica z brodzikiem

  Choć utrzymanie czystości prysznica z brodzikiem na pierwszy rzut oka wydaje się łatwiejsze, to jednak musimy zadbać o większą liczbę zakamarków, które trzeba regularnie czyścić. Mimo szerokiego wyboru wzorów i kształtów brodziki mają zbliżony wygląd, który czasami gryzie się z wystrojem łazienki. Jeśli brodzik jest wysoki, nie będzie przyjazny użytkownikom najmłodszym oraz najstarszym, a także tym z ograniczoną zdolnością ruchową, dla których próg będzie niemałym wyzwaniem.

  Artykuł załadowany: 0.4333 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020