REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Wizualizacja placu ze spirografem - jednej z planowanych atrakcji w parku Polskich Wynalazców

  Wizualizacja placu ze spirografem - jednej z planowanych atrakcji w parku Polskich Wynalazców (urząd dzielnicy)

  Po tym, jak mieszkańcy przepędzili wykonawcę parku Polskich Wynalazców, ratusz wstrzymuje się z dalszymi pracami. Przynajmniej do czasu wydania zgód Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Z takiego obrotu spraw zadowoleni są przeciwnicy inwestycji. Jej pomysłodawcy już niekoniecznie.

  Budowa parku Polskich Wynalazców przeciąga się w czasie. Wykonawca parku - firma AKG - w porozumieniu z władzami Ursynowa zdecydował się wstrzymać z pracami na Psiej Górce. Poczeka do czasu wydania przez RDOŚ decyzji w sprawie panujących na górce zakazów.

  To pokłosie wydarzeń z początku maja. Wówczas pracownicy firmy AKG pojawili się na Psiej Górce i chcieli rozpocząć prace nad zabezpieczeniem terenu. Nie udało im się. Zostali przepędzeni przez mieszkańców z grupy "W Obronie Górki", która nie zgadza się na park w planowanej formie. Jej członkowie obawiają się zbytniej ingerencji w przyrodę. Zdaniem przeciwników inwestycji żadne prace do czasu wydania zezwoleń regionalnej dyrekcji nie powinny być tam prowadzone.

  - Mają pozwolenie na budowę, ale nie mogą zrobić nic, co wiązałoby się ze złamaniem obowiązujących zakazów - twierdzi Mateusz Laszczkowski, przedstawiciel "W Obronie Górki".

  Władze Ursynowa nie do końca się z tym zgadzają. Zdaniem ratusza na tym etapie zgody nie są potrzebne.

  - Wykonawca podjął próbę przeprowadzenia jedynie robót przygotowawczych w formie wygrodzenia terenu, co skróciłoby czas realizacji zasadniczej części inwestycji - tłumaczy Kamila Terpiał, rzeczniczka ursynowskiego ratusza.

  "Mamy wątpliwości"

  O jakie decyzje RDOŚ dokładnie chodzi? Ratusz - jako inwestor - wnioskuje o zezwolenie na m.in. płoszenie kilkunastu gatunków zwierząt czy niszczenia ich siedlisk. Tymczasem RDOŚ z wydaniem zgód wcale się nie spieszy.

  - Procedura wydania decyzji została przedłużona do końca maja, ze względu na "konieczność ustalenia stanu faktycznego sprawy” - informuje Kamila Terpiał.

  Urząd spodziewał się decyzji dyrekcji do końca kwietnia. RDOŚ może wydać zgodę tylko po spełnieniu wszelkich warunków przewidzianych w ustawie o ochronie przyrody.

  - Jeśli mamy wątpliwości, konieczne jest wezwanie do uzupełnienia dokumentacji, jak to ma miejsce w postępowaniach dotyczących terenu parku Polskich Wynalazców - tłumaczy Agata Antonowicz, rzeczniczka warszawskiego RDOŚ.

  - Ciekawe postępowanie, bo takie postępowania trwają zazwyczaj 3-4 miesiące, a to trwa już 9 miesięcy i końca nie widać. Odnoszę wrażenie, że komuś w RDOŚ zależy na tym sprawdzić ten projekt tak dokładnie, jak żaden inny, który na Ursynowie robiliśmy. Tym lepiej - komentuje burmistrz Robert Kempa.

  Start się przeciąga, a zegar tyka

  Działania Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska chwali grupa "W Obronie Górki". - Widzę, że dotąd RDOŚ rzetelnie i wnikliwie analizuje zgromadzony materiał - mówi Mateusz Laszczkowski. Inaczej sprawę widzi jeden z pomysłodawców parku i radny "Otwartego Ursynowa" Paweł Lenarczyk.

  - To zastanawiające, że RDOŚ od prawie roku proceduje tę sprawę. Gotowa do startu inwestycja jest wciąż przeciągana. To już trzecia seria pytań. Czy dyrekcja nie mogła zadać ich wszystkich od razu? - zastanawia się radny. 

  Zwraca także uwagę na kwestie finansowania budowy parku. Dzielnica uzyskała na inwestycję dodatkowe środki z samorządu województwa mazowieckiego oraz z byłego Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska. Urząd ma jednak ograniczony czas na ich wykorzystanie. 

  - Dobrze by było uszanować publiczne pieniądze. Pozyskujemy te środki na rozwój dzielnicy i szkoda, żeby przepadły - mówi Paweł Lenarczyk.

  Koniec dyskusji, czas na pracę

  Radny krytykuje przeciwników parku. Czas na dyskusje już był. Teraz przyszedł czas na pracę. Zwłaszcza że - jak przekonuje Lenarczyk - istnieje duża grupa osób, które na czekają na Psią Górkę w nowej odsłonie.

  - To nie są mieszkańcy, którzy udzielają się w mediach społecznościowych, głośno opowiadają się za parkiem. Jednak wielu często do mnie dzwoni i pyta się, kiedy będzie gotowy - opowiada radny.

  Nie ma również wątpliwości, że RDOŚ w końcu wyda pozytywne decyzje w sprawie budowy parku. - Każda dobra inwestycja obroni się sama - twierdzi. Ma także nadzieję, że przeciwnicy inwestycji je uszanują.

  - Na pewno dokładnie się im przyjrzymy i będziemy dostosowywać się do sytuacji - zapowiada Mateusz Laszczkowski. 

  Budowa parku Polskich Wynalazców będzie kosztować 5,4 mln złotych. Wśród planowanych atrakcji są m.in. taras na szczycie górki, plac zabaw w lasku u jej podnóża czy zjeżdżalnia. Zgodnie z pierwotnym planem park ma być gotowy w drugiej połowie przyszłego roku. Jak będzie wyglądał, pisaliśmy tutaj.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 44

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW

  33Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~MZC 33 6 miesięcy temuocena: 27% 

   Protestują 2 kategorie ludzi - brudasy którym zniknie miejsce do puszczania psów samopas, bez smyczy, bez kagańca, bez żadnej kontroli i bez przejmowania się o sprzątanie po nich. Jak powstanie park, będą musieli iść srać psami pod własnymi oknami, więc są niezadowoleni. A druga grupa to żuliki, które wieczorami i nocami sobie tam siedzą, tankują jabole i tanie piwo i rozrzucają butelki. Jak teren będzie uporządkowany i oświetlony, to może ktoś ich w końcu stamtąd pogoni. A normalni ludzie czekają na zagospodarowanie parku jak najszybciej!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 45 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Exmieszkaniec_okolicy 32 6 miesięcy temuocena: 28% 

   Celnie i mocno w punkt!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pawełek 31 6 miesięcy temuocena: 74% 

   Psy dalej będą biegać samopas i bez kagańca - to czy będzie zrealizowany ten poroniony pomysł czy nie - tego nie zmieni. Żuliki też dalej będą siedzieć - tylko w bardziej komfortowych warunkach :D Niby kto ma ich stamtąd pogonić? Służba Parku? :D

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 37 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Exmieszkaniec_okolicy 30 6 miesięcy temuocena: 37% 

   Poronione to są te żałosne protesty upośledzonej grupki ludzi którzy płaczą że ich pieski nie będą miały sralni. Na zgrozę zakrawa fakt, że by osiągnąć swój cel, zwyczajnie uciekają się do oszustwa okolicznych mieszkańców propagując kłamliwy przekaz.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pawełek 29 6 miesięcy temuocena: 94% 

   Ciężka sprawa, czytać ze zrozumieniem.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Matka Polka 28 6 miesięcy temuocena: 30% 

   Tu nie chodzi o żadną ekologię tylko o to, aby parę osób z psami miało gdzie je wyprowadzać bez smyczy i kagańców. Skończcie te przepychanki i pozwólcie budować ten park.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 54 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Ursynowa 27 6 miesięcy temuocena: 74% 

   Czy Pani widziała projekt tego parku? Nie mam pojęcia kto i czemu miesza w te sprawy osoby z psami? Po pierwsze poza laskiem w którym psy widzi się naprawdę rzadko, pewnie z powodu śmieci pozostawianych przez ludzi cały park nie zajmie moim zdaniem nawet 10% terenu po którym chodzą osoby z psami. Po drugie osoby z psami będą mogły chodzić również po "parku" i psy puszczać luźno bez smyczy. Kto Pani powiedział, że park w jakikolwiek sposób wpłynie na osoby wyprowadzające psy? Czy to jakaś celowa propaganda urzędu?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 53 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Exmieszkaniec_okolicy 26 6 miesięcy temuocena: 45% 

   Zagospodarowanie Parku Polskich Wynalazców jest bardzo potrzebną inwestycją na którą czeka większość mieszkańców otoczenia górki i nie tylko. Na dniach zostanie wydana pozytywna decyzja środowiskowa i miejmy nadzieję że prace ruszą z kopyta. Natomiast warto zauważyć iż w składzie tzw. obrońców górki protestuje ta sama grupa 3-5 osób. Biorąc pod uwagę co wygadują oraz poziom ich agresji, mam wrażenie iż biorą twarde narkotyki lub nadużywają alkoholu. Albo jedno i drugie. Uczestniczą w proteście podsycanym pod ciśnieniem przez Pomianowskiego, który kręci go na zamówienie polityczne, okłamując nie tylko mieszkańców ale nawet samych tzw, obrońców górki. Komedia!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 55 67 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec_okolicy 25 6 miesięcy temuocena: 77% 

   Decyzja środowiskowa??? Chyba coś się Otwarty Ursynów nie doedukował.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 36 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtas 24 6 miesięcy temuocena: 42% 

   RDOŚ działa na niekorzyść interesu publicznego. Takie działanie opóźniające to nadużycie władzy i nieudolność.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 44 62 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Ursynowa 23 6 miesięcy temuocena: 76% 

   A Pan wie, że urząd wystąpił na przykład o zgodę na przeniesienie 5 (słownie: pięciu) sztuk ślimaka winniczka, który jest pod ochroną z terenu, na którym ma powstać plac zabaw. Pytanie brzmi jak te 5 szczęśliwych ślimaków zostanie wyłonione z kilkuset, które tam mieszkają? Myślę, że mało kto uwierzy, że ten teren zamieszkuje dokładnie 5 ślimaków tego gatunku. A to jedno z najmniej śmiesznych uchybień. Czy nadal wydaje się dziwne, że RDOŚ uznał takie dane we wniosku za nie wystarczające i prosi u uzupełnienie?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 51 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojciech 22 6 miesięcy temuocena: 78% 

   Nieudolność to jest w pisaniu wniosków przez Urząd Dzielnicy - sami sobie taki los zgotowali.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 36 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pan Tofel 21 6 miesięcy temuocena: 54% 

   A może zamiast topić te kilka baniek w psią górkę, to Ratusz zainwestowałby w jakąś fotowoltaikę na budynkach publicznych, żeby obniżyć koszty, być bardziej eko i oczywiście niezależnym od putina - w duchu ostatnich wypowiedzi miłościwie nam (w stolicy) panującego pana Rafała.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 61 52 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 20 6 miesięcy temuocena: 43% 

   Bardzo potrzebna inwestycja, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Mam nadzieję że już niebawem będzie można wybrać się tu z dziećmi na jakieś imprezy organizowane przez UD.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 52 70 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Erwin 19 6 miesięcy temuocena: 60% 

   Projekt jest niepotrzebnie naćkany infrastrukturą, maksymalistyczny, przekombinowany, nietaktowny. Jeśli Górce w ogóle potrzebne jest jakiekolwiek "uporządkowanie", to minimalne i minimalistyczne, a nie takie horror vacui. Wymiana koszy na śmieci, postawienie kilku ławek, ot co. Drzew też wystarczy - nie wszędzie musi być las. Jak piszą przedmówcy, są o wiele pilniejsze potrzeby, a Górka broni się sama w takim kształcie, do jakiego się sama doprowadziła. Czasem przyjeżdżam na rowerze aż z Bielan, żeby tam pochodzić. Jak zbudują ten park, przyjeżdżać przestanę.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 70 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zet 18 6 miesięcy temuocena: 41% 

   ~Erwin. I co ciągniesz psa na smyczy za rowerem? Bzdur nie wypisuj. Bo tu tylko hołota psy niebezpieczne luzem puszcza.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 41 60 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Erwin 17 6 miesięcy temuocena: 83% 

   Gdzie tu bzdury? Kto ci powiedział, że mam psa? Sam się nakręcasz agresywnie. Wjeżdżam sobie na górkę, opieram rower o drzewo albo kosz na śmieci i spaceruję. Twoje argumenty nie mają żadnego sensu. A ja powtarzam: park TAK, ale nie w proponowanym kształcie, to nie Japonia.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 52 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Ursynowa 16 6 miesięcy temuocena: 56% 

   Panie Burmistrzu, czy Pan naprawdę oskarża RDOŚ o wydawanie dotychczasowych zgód przez RDOŚ mimo niezbyt dokładnego zbadania dotychczasowych spraw? Mogę się mylić i może dobrze jakby Pan mnie poprawił, ale oznacza to, że mówi Pan, że ta instytucja działała do tej pory nie właściwie wydając zgody szybko i bez wystarczającej kontroli, co mogło spowodować niszczenie wielu gatunków zwierząt i roślin również chronionych. Bardzo się cieszę, że zależy Panu na dokładnej i szczegółowej weryfikacji złożonych wniosków ze stanem faktycznym. Dobrze, że zwolennicy ochrony przyrody mają po swojej stronie Burmistrza. Gratuluję postawy mimo nacisków ze strony innych osób z urzędu i radnych związanych z projektem. Ktoś musi być odpowiedzialny społecznie i ekologicznie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 62 49 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Ursynowa 15 6 miesięcy temuocena: 54% 

   Panie Burmistrzu, czy Pan naprawdę oskarża RDOŚ o wydawanie dotychczasowych zgód przez RDOŚ mimo niezbyt dokładnego zbadania spraw? Mogę się mylić i może dobrze jakby Pan mnie poprawił, ale oznacza to, że mówi Pan, że ta instytucja działała do tej pory nie właściwie wydając zgody szybko i bez wystarczającej kontroli, co mogło spowodować niszczenie wielu gatunków zwierząt i roślin również chronionych. Bardzo się cieszę, że zależy Panu na dokładnej i szczegółowej weryfikacji złożonych wniosków ze stanem faktycznym. Dobrze, że zwolennicy ochrony przyrody mają po swojej stronie Burmistrza. Gratuluję postawy mimo nacisków ze strony innych osób z urzędu i radnych związanych z projektem. Ktoś musi być odpowiedzialny społecznie i ekologicznie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 55 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Ursynowa 14 6 miesięcy temuocena: 57% 

   W całej tej dyspucie najbardziej przeraża, jak osoby, które powinny znać prawo i go przestrzegać wypowiadają się jakby go nie znały. Polecam zapoznanie się z przepisami budowlanymi. Roboty przygotowawcze to pierwszy etap robót budowlanych. Już wyznaczenie terenu budowy wchodzi w ten zakres. Poza tym chciałbym zauważyć, że RDOŚ jest instytucją nie zależna od Urzędu i nie ma pewności czy i kiedy zostanie wydana decyzja pozytywna. Czyżby inwestor albo wykonawca był z jakiegoś powodu przekonany o wydaniu decyzji pozytywnej mimo wątpliwości, skoro chce zacząć wydawać publiczne pieniądze na pracę które w przypadku odpowiedzi negatywnej nie będą kontynuowane? Wydaje się niedorzeczne, że następstwem przedłużającego się postępowanie w RDOŚ z powodu nieudolności urzędu jest decyzja o przygotowaniu placu budowy? Więc o co tak naprawdę chodzi?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 62 46 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł2 13 6 miesięcy temuocena: 58% 

   Dobrze by było szanować przyrodę Panie Lenarczyk. I publiczne pieniądze również - wydawać je na rzeczy potrzebne dla Dzielnicy, a nie na niechciane buble.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 76 54 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PPP 12 6 miesięcy temuocena: 93% 

   Teraz takie czasy: wszystko sprowadzone do pieniądza, łącznie z rodziną;) Niepodal przystanku autobusowego na Imielinie vis a vis Ratusza, matka z dwójką dzieci: dziewczynka (ok 2 lat) w wózku spacerowym i chłopcem (ok 5 lat), drze się na synka, że stoi, gapi się, a jej nie pomoże zapanowanac nad córką, co buta zdjęła i nie chce założyć. Po chwili dochodzą do skrzyżowania, chłopiec, może matkę chciał pocieszyć wola "patrz mamo, kijawki lecą" matka: głupis, taki duży, a nie wiesz, co to kijawki, wstyd". To było ubiegłej wiosny, nie wiem dlaczego do dzisiaj jest mi smutno, kiedy sobie te sytuacje przypomnę. Dobrze by było, aby dzieci z rodzicami miały gdzie się i w Warszawie przyrody nauczyć, nawet jeśli sobie buta w rosie zamocza?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 64 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~brakuje tylko 100 metrów 11 6 miesięcy temuocena: 52% 

   Zamiast za 15 baniek betonować trawę na Psiej Górce lepiej połączyć ul. Belgradzką z ul. Pileckiego, aby usprawnić wyjazd z Południowego Ursynowa w kierunku ul. Poleczki.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 74 69 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nie-dla-AKG 10 6 miesięcy temuocena: 60% 

   w ogóle jest masa rzeczy, które lepiej by było zrobić

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 69 46 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wbjs 9 6 miesięcy temuocena: 62% 

   Brakuje komuś czego innego ! Nigdy się nie zgodzimy na niszczenie Górki Kazurki !

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 58 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 8 6 miesięcy temuocena: 58% 

   ....Ale wtedy to nie zarobiłaby ta konretna firma od parku.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 53 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kipi 7 6 miesięcy temuocena: 49% 

   Jeszcze raz: to jest żadne usprawnienie, bo i tak spotkasz się w korku przy rondzie obok straży pożarnej, albo dalej, przy styku z Poleczki. Idź lobbować gdzie indziej, najlepiej na portalu innej dzielnicy.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~brakuje tylko 100 metrów? 6 6 miesięcy temuocena: 47% 

   Jakbym słyszał pewnego pełowca - po co nam lotnisko, skoro lotnisko jest w Berlinie?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kipi 5 6 miesięcy temuocena: 48% 

   Jeśli to do mnie, to spieszę poinformować, że nie rozumiem analogii z lotniskiem w Berlinie i proszę uprzejmie o wyjaśnienie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~brakuje tylko 100 metrów! 4 6 miesięcy temuocena: 39% 

   Wg. ciebie - lepiej stać w korku na rondzie Stryjeńskich i Płaskowickiej, niż budować lokalne ulice. Wg. mnie - lepiej skierować część kierowców z Kabat na rondo Stryjeńskich/Płaskowickiej (na którym część kierowców zniknie z Płaskowickiej, bo skręcą w Dereniową) lub na rondo Pileckiego/Płaskowickiej, na którym nie będzie już kierowców, którzy znikli z Płaskowickiej, bo jadąc z Kabat skręcili w Dereniową jak np. autobus 504. Z tego wynika że przez rondo Pileckiego/Płaskowickiej będzie łatwiej przejechać niż przez rondo Stryjeńskich/Płaskowickiej.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kipi 3 6 miesięcy temuocena: 44% 

   Dziękuję za wyjaśnienie. Tym niemniej, wg pana wersji są teraz 2 korki [oba ronda, bo to są bardzo małe ronda] zamiast jednego. A nawet trzy, bo pana kierowcy skręcający z Dereniowej utkną potem na skręcie z Ciszewskiego. A co z włączeniem się do ruchu przy Pileckiego/Poleczki? Czy też z włączeniem się do ruchu przy Płaskowickiej/Puławska? Toż Puławska na całym tym odcinku jest przeważnie zatłoczona...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tylko 100 m 2 6 miesięcy temuocena: 38% 

   Odnośnie Pileckiego/Poleczki nie znam planów (przydałyby się tam wiadukty np. takie, jak nad Dolinką Służewiecką/Puławską/Rzymowskiego), ale zjazd z Płaskowickiej w Puławską ma być poszerzony bodajże do 4-5 pasów wraz z budową nowej galerii Auchan, więc korek zniknie. Pierwszy etap rozkorkowania Puławskiej nastąpi za 5 miesięcy wraz z otwarciem trasy S7. Ab ovo - radny Lenarczyk powinien natychmiast wycofać się ze swojego pomysłu betonowania trawy na Psiej Górce, a zaoszczędzone środki trzeba pilnie przeznaczyć na połączenie Belgradzkiej z Pileckiego. EOT.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kipi 1 6 miesięcy temuocena: 72% 

   Wrzucanie "EOT" czy zformułowań typu "z tego wynika", nie sprawi, że pana wywód stanie się bardziej logiczny. Puławska też ma swoją szerokość i ograniczoną powierzchnię, a ruch tam będzie tylko wzrastał wraz z budową nowych osiedli np. na Zamieniu. Zgodzę się z panem , że należy wycofać się ze pomysłu betonowania trawy na Psiej Górce. Natomiast co do zaoszczędzonych środków, to może lepiej byłoby je przeznaczyć np na wykupienie gruntów obok Górki, albo np na wybudowanie chodnika na Karczunkowskiej.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 38 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4572 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023