REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KT)

  REKLAMA

  Przed ratuszem trwa trzecia zbiórka krwi z okazji 40-lecia Ursynowa. Ambulans czeka na dawców do godz. 15:00. Kolejna zbiórka dopiero za miesiąc, więc warto pomóc już dzisiaj.

  Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Krewki Ursynów" i ratusz świętują 40 lat dzielnicy - świętowanie przybrało szlachetną formę - od maja organizowane są cykliczne zbiórki bezcennego leku. "40 litrów na 40-lecie Ursynowa" to tylko umowna granica, bowiem klub nie zamierza kończyć zbiórki po jej przekroczeniu.

  - Podczas pierwszej akcji zebraliśmy prawie 20 litrów. Liczymy, że dziś uda się pobić ten wynik. Akcja potrwa do listopada, po zebraniu 40 litrów idziemy dalej - mówią organizatorzy.

  - Krew jest tym, bez czego nasz organizm nie może funkcjonować. Prawie każdy może się nią podzielić i do tego zachęcamy również naszych mieszkańców. Akcja „40 litrów krwi na 40-lecie Ursynowa” nawiązuje do naszej rocznicy i mam nadzieje, że jeszcze bardziej zmotywuje nas do podzielenia się darem, jakim jest krew – mówi burmistrz Robert Kempa, zachęcając do udziału w akcji.

  W ciągu roku w Polsce konieczne jest dokonanie około miliona transfuzji krwi. Na krew i osocze czeka tysiące chorych. Oddając krew ratujemy życie innym. Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 65. rokiem życia. Podczas zbiórki krwi trwa również rejestracja potencjalnych dawców szpiku przy współpracy z Fundacją DKMS Polska.

  Kolejne zbiórki odbędą się 26 sierpnia, 30 września, 28 października i 25 listopada.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Marta 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Brałam udział w akcji Otwarty Ursynów. To dobrze, że takie akcje są organizowane.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1241 sekundy
  REKLAMA