REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  To jeden z największych przedeptów na Ursynowie. Tuż obok północnego wyjścia z metra w stronę ul. Koncertowej trawnik zamienił się w klepisko. Dwa lata temu Zarząd Dróg miejskich obiecał zrobić w tym miejscu chodnik. Słowa nie dotrzymał. Teraz padają kolejne zapowiedzi.

  Codziennie setki osób omijają część schodów prowadzących do stacji metra Ursynów, przeskakując murek skracają sobie drogę. Taka sytuacja jest od lat.

  - Dlaczego tędy chodzę? Bo najbliżej. Jak to komuś przeszkadza, niech nie patrzy. Szukanie problemu, tam gdzie go nie ma -  oburza się pan Daniel, z którego opinią nie zgadza się pani Natalia. - Przykro patrzeć, jak ludzie nie szanują wspólnego dobra. Przecież to paskudnie wygląda, nie lepiej gdyby tu był porządny trawnik? Niestety, nie łudzę się, że ktokolwiek by to uszanował.

  Większość osób chodzących przedeptem ma prostą receptę na rozwiązanie tego problemu. - Tu należy zrobić chodnik. I dziwię się, że go wciąż nie ma. Mówiło się, że będą budować, ale jak widać nic się nie dzieje - mówi pani Barbara.

  Rzeczywiście, zalegalizowanie tego przejścia dwa lata temu obiecywał w rozmowie z Haloursunow.pl rzecznik miejskich drogowców.

  - Wpisaliśmy budowę chodników w tym rejonie do planu na 2017 r. Realizacja zależy od tego, ile pieniędzy dostaniemy na remonty od Rady Warszawy - mówił wówczas Mikołaj Pieńkos.

  Brak funduszy już dwa lata blokuje likwidację przedeptu. Zapytaliśmy ZDM ponownie, czy położenie kilku płyt w tym miejscu, jest aż takim wydatkiem, którego nie jest w stanie udźwignąć. 

  - Nie jest to prosta sprawa ze względu na ukształtowanie terenu. Chodnik musi być tak zrobiony, żeby w razie deszczu nie wlewała się nim do metra woda. To wymaga ingerencji w istniejące schody, muszą być nowe murki i poręcze - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka zarządu.

  Okazuje się też, że pomimo obietnicy sprzed dwoch lat, ZDM nie przygotował żadnego projektu, nie ustalił nawet, czy może w tym miejscu budować chodnik. Nie ma bowiem jasności, czy teren należy do drogowców czy do metra. Poza tym nie było też w tej sprawie konsultacji z Zarządem Zieleni, co jest konieczne, gdy się chce coś budować w miejscu trawnika.

  Pomimo braku dzialań, pojawia się kolejna obietnica. - Z nowym rokiem przygotujemy projekt budowy chodnika przy wejściu do metra Ursynów - obiecuje rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 35

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 13
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Majk 8 ponad rok temuocena: 80% 

   HaloUrsynów: super temat. Kolejny cudowny przedept powstanie na wiosnę przy ul. Herbsta 4. Osiedle po remoncie kostki brukowej i co.... UWAGA - zlikwidowali chodnik pod blokiem (w ramach oszczędności Spółdzielni Jary!). Zasypali ziemią. Teraz nikt nie chodzi, bo mokro! Ale chodnik istniał od wielu, wielu lat i jestem pewny, że już na wiosnę skrót od strony przychodni Romera będzie wyglądał "cudownie". Wtedy trzeba będzie zrobić nowy przetarg.... a co tam i tak zapłacą mieszkańcy :D Wasza redakcja ma MOC! i potrafi zdziałać cuda. Będę z Wami w kontakcie! Do usłyszenia WIOSNĄ :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zet 7 ponad rok temuocena: 83% 

   Jest proste rozwiązanie: zmniejszyć o połowę pensje nieudacznikom z Zarządu Dróg Miejskich, wywalić niepotrzebnych pasożytów typu rzecznik i znajdą się pieniądze na niejeden potrzebny chodnik

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jn 6 ponad rok temuocena: 33% 

   > "Bo najbliżej." Rly? 10 czy 20 metrów robi Panu Danielowi (i setkom jemu podobnych) różnicę? Smutny i jednocześnie zabawny jest widok sadzących susy przez przedept w sezonie jesień-zima, starających się (na ogół bezskutecznie) uniknąć łażenia po błocie. Smutne, bo wiele osób woli łazić przez błoto niż pokonać te dodatkowe 10-20m. > "Jak to komuś przeszkadza, niech nie patrzy" Trudno o bardziej buraczany argument. Może niech rozmówcy ktoś nas*a na wycieraczkę przed drzwiami. Jeśli mu to będzie przeszkadzać to "niech nie patrzy". Ten przedept niestety jest tak stary jak stacja metra Ursynów. Apele o poszanowanie zieleni w tym miejscu to strata czasu - pomoże położenie chodnika lub ogrodzenie całego fragmentu zieleni.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sarum 5 ponad rok temuocena: 100% 

   Stary numer jak świat .... pomysł projektantów sobie a życie sobie. Zawsze uważam że jak oddaje się osiedle do użytku to powinny być położone tylko podstawowe drogi/chodniki .... w ciągu pół roku ludzie wydepczą optymalne trasy .... i wtedy już na porządnie, po wydeptaniu poprowadzić nowe chodniki

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Red. Pekińczyk 4 ponad rok temuocena: 29% 

   "Dwa lata temu Zarząd Dróg miejskich obiecał zrobić w tym miejscu chodnik. Słowa nie dotrzymał" ZDM ma ważniejsze sprawy na głowie. Np. budowę zimowych ścieżek pedalarskich, czy zwężanie jezdni.....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 70 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pedalarz 3 ponad rok temuocena: 54% 

   Żarty z nazwisk... Słabe, naprawdę... I typowe objawy cyklofobii. Proszę pod artykułem o garażówce też nawiązać do pedalarzy. Da Pan radę!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 28 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Ursynowa Północnego 2 ponad rok temuocena: 23% 

   Kiedy wreszcie będzie nowa kostka zamiast starych wystajacych płyt chodnikowych od metra Ursynów do ulicy Ciszewskiego? ??? Ile jeszcze lat mamy czekac?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mariola. 1 ponad rok temuocena: 92% 

   40 lat

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3913 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021