REKLAMAA1 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Przedept przy Metrze Ursynów zniknie na pewno. Nie wiadomo tylko kiedy. W jego miejsce mieszkańcy najchętniej widzieliby zwykły chodnik. Plany są jednak zgoła inne, a pracuje nad nimi aż... 6 różnych jednostek miejskich. I efektów nie widać.

  Z przedeptu przy północno-wschodnim wejściu do stacji metra Ursynów codziennie korzystają setki mieszkańców Ursynowa Północnego. Co prawda istnieje wybrukowany chodnik prowadzący do wejścia na stację, ale prowadzi dookoła i rzadko kto z niego korzysta. Raczej nie z poczucia powinności.

  - Dzisiaj akurat nie chciałem pobrudzić sobie butów, bo idę do pracy, ale w zimowych butach korzystam z przedeptu. Nie od dziś wiadomo, że w Polsce nie buduje się tak, jak potrzebują tego mieszkańcy, tylko wedle zamysłu architekta – stwierdza pan Piotr.

  Przedept łączy się z prowadzącym wokół osiedla ciągiem pieszo-jezdnym w linii prostej. To z niego korzystają mieszkańcy.

  - O wiele wygodniej iść tędy niż tym przejściem. Powinni to po prostu doprowadzić do porządku i wytyczyć chodniki – mówi o przedepcie mieszkanka okolic metra Ursynów.

  Pierwsze próby „zalegalizowania” przedeptu pojawiły się już w 2018 roku. Wówczas do Zarządu Dróg Miejskich trafiły uwagi ursynowskiego radnego Pawła Lenarczyka. Drogowcy uznali, że drugie przejście do metra nie jest potrzebne. Zaś przedept powinien zostać usunięty przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, który obiecał przyjrzeć się sprawie. W grudniu zeszłego roku jego usunięcie zapowiadała dyrektorka-koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy Justyna Glusman. 

  Zamiast przedeptu skwerek?

  Pierwotnie w miejsce przedeptu miały powstać tylko nowe nasadzenia. Pojawiły się jednak obawy, że to nie rozwiąże problemu rozdeptywanego trawnika. Dlatego też ZZW przedstawił inną propozycję.

  - W planach jest stworzenie małego zieleńca z nasadzeniami krzewów i niedużych drzew. Zakładamy również ustawienie tam ławki oraz utworzenie chodnika połączonego z istniejącymi schodami i wejściem do metra. Sprawdzamy możliwość realizacji takiego rozwiązania. Wprowadzenie wyłącznie nasadzeń Zarząd Zieleni m.st. Warszawy traktuje jako ostateczność – przekazuje Anna Stopińska, rzecznik instytucji.

  W prace nad nową aranżacją tego niewielkiego kawałka terenu zaangożowanych jest aż 6 miejskich jednostek, co - jak przyznaje Stopińska - może być dla powodzenia inwestycji problematyczne. Oprócz Zarządu Zieleni są to: Metro Warszawskie, Zarząd Dróg Miejskich, Biuro Polityki Mobilności i Transportu, Zarząd Transportu Miejskiego oraz Zarząd Oczyszczania Miasta. Jeśli wszystkie wymienione jednostki nie dojdą do porozumienia, ze skwerku z planów ZZW nic nie wyjdzie. To może też tłumaczyć dlaczego mimo wielu obietnic na razie przy stacji Ursynów nic się nie zmienia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 116

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 10
   NIEPRZYDATNY
  • 35
   WKURZONY
  • 39
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Imielinczyk 9 19 dni temuocena: 100% 

   Przedepty dyktuje potrzeba - najrozsądniej będzie zamienić ten przedept w zgrabny chodnik obsadzony wzdłuż ładną zielenią. Po co zmuszać ludzi do wdrapywania się do końca schodami, skoro zaraz skręcą w drugą stronę ....

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Życzliwa 8 20 dni temuocena: 100% 

   Głosując na projekt z budżetu partycypacyjnego uporządkowanie dojścia do metra Ursynów myślslam ze berzie to juz dawno uporządkowane. Szpeci okropnie. Rwczej nie chodzilo o tulipanki na skrzyżowaniu tylko o wyjście z metra.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hochtief_Zdrowie 7 20 dni temu

   Skwer to mógł tam powstać zanim Edbud tego wielkiego kloca tam postawił :-)

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwuje 6 20 dni temuocena: 100% 

   Piotrze Skubiszewski, proszę jako Ogrodnik Ursynowa zrobić z tym porządek. No chyba, że znów się nie chce?

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ObokPrzedeptuPrzechodzę 5 20 dni temuocena: 100% 

   Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że to nie jest żart.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aprilis 4 21 dni temuocena: 50% 

   Prima Prima "... Mój mąż? Mąż jest z zawodu dyrektorem!... ... Aa. To nie nie nie nie, to nie, nie nie. A nie, dobrze! To jezioro damy... tutaj, a ten niech sobie stoi w zieleni... "

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 3 21 dni temuocena: 64% 

   Ciekawe co ludzie robia z tym calym zaoszczedzonym czasem dzieki tej skroconej drodze o 20-30m.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aktywny wypoczynek 2 21 dni temuocena: 30% 

   Jak to co? Zaoszczędzony czas wykorzystują, żeby dłużej postać pod sklepem, klatką schodową czy śmietnikiem, z piwkiem w jednej ręce i petem w drugiej. Czyli zaoszczędzony czas przeznaczają na ... aktywny wypoczynek.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz436 1 21 dni temuocena: 88% 

   Ok. 20 - 30 metrów piachu i sześć jednostek. No ale tak dzisiaj jest 1 kwietnia!

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3592 sekundy
  REKLAMAA2 Dzieci Puszczy 01.04.2021 - 30.04.2021