REKLAMAA1 Pizzeria105  13.11.2021 - 12.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Krewki Ursynów)

  W tę sobotę przedostatnia zbiórka krwi pod ursynowskim ratuszem. "Krewki Ursynów" zachęca do dzielenia się tym bezcennym lekiem.

  Nikomu nie trzeba chyba mówić, jak cenna dla ludzkiego życia jest krew. Jest jednym z podstawowych elementów funkcjonowania organizmu. Dlatego tak ważne jest dzielić się nią z innymi. Najbliższa okazja już w tę sobotę podczas zbiórki pod ursynowskim ratuszem organizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi "Krewki Ursynów".

  Aby zostać honorowym krwiodawcą, trzeba spełnić kilka warunków. Po pierwsze - krew mogą oddać osoby w wieku od 18 do 65 lat i ważące ponad 50 kg. Po drugie: należy zjeść lekkostrawne śniadanie i pić dużo wody, ewentualnie kawy lub herbaty. Jako że przed sobotą jest piątek, przypominamy: nie można oddawać krwi po spożyciu alkoholu.

  Zaszczepieni przeciw COVID-19 również mogą oddać przepisowe 450 ml krwi. Muszą jednak chwilę odczekać. W przypadku szczepionek firm Pfizer i Moderna co najmniej 48 godzin po zastrzyku, a Astra Zeneca i Johnson&Johnson - 14 dni. Ponadto powróciła możliwość wpisania się na listę potencjalnych dawców szpiku.

  To nie boli, a może uratować czyjeś życie

  Po spełnieniu wszystkich warunków wystarczy przyjść do punktu krwiodawstwa - w przypadku sobotniej zbiórki do ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - wypełnić ankietę i poczekać na swoją kolej. Ukłucie wcale nie boli, a cała procedura trwa zaledwie kilka minut. Po jej zakończeniu, oprócz niezastąpionej satysfakcji z ratowania ludzkiego życia, na krwiodawców czeka słodka niespodzianka - 9 tabliczek czekolady. Zawarte w niej składniki pomogą zregenerować oddaną krew. Dlatego nie tylko można, a nawet trzeba ją zjeść.

  Organizatorzy przypominają: pandemia wcale nie minęła! Na zbiórkę krwi należy przyjść bez osób towarzyszących. Osoby, które wykazują objawy infekcji lub miały kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, również powinny sobie darować. Okazji do zostania honorowym krwiodawcą na pewno nie zabraknie.

  Krew będzie można oddawać w sobotę, 23 października w godzinach od 9 do 14 na parkingu za ursynowskim ratuszem przy al. KEN 61, w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Kolejna i ostatnia w tym roku zbiórka odbędzie się 27 listopada. Patronem medialnym ursynowskich zbiórek jest portal Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5419 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021