REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-02----29-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 grudnia 2019, 13:00 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Od nowego roku wszystkich przedsiębiorców czeka duża zmiana. Wszelkie podatki i opłaty na rzecz urzędu skarbowego firmy będą wpłacały na jeden, indywidualny rachunek bankowy. Skąd go wziąć?

  Podatki PIT, CIT, VAT - te słowa skróty zna każdy, kto prowadzi lub prowadził własną działalność gospodarczą czy spółkę. Każdego miesiąca większość firm płaci podatki należne państwu. Każdy z nich trzeba przelać osobnym przelewem na osobny numer konta bankowego urzędu skarbowego. Co prawda jest to czynność prosta, bo serwisy transakcyjne banków ułatwiają dokonanie takiego przelewu, podpowiadając numery kont, ale zdarzają się wciąż pomyłki lub błędy w identyfikacji wpłat przez urząd skarbowy.

  Od 1 stycznia nastąpi zmiana. Każdy przedsiębiorca lub przedsiębiorstwo będzie miało własny podatkowy numer konta, na który będzie musiało wpłacać daninę. Zakończy to okres błędów i pomyłek oraz konieczności pilnowania się z dokładnością danych wpisywanych do formularzy - wszystko co wpłacimy na indywidualne konto skarbowe firmy, zostanie zaksięgowane jako wpłata od naszej firmy. A urząd skarbowy sam podzieli sobie płatności pomiędzy poszczególne zobowiązania.

  Nie jest to rzecz nieznana Polakom, bo mikrorachunki od wielu lat dla swoich klientów prowadzą duże firmy usługowe np. operatorzy telekomunikacyjni czy dostawcy mediów (to tzw. płatności masowe), ale - wiadomo - w sferze publicznej zmiany zachodzą wolniej i dużo później. 

  Skąd wziąć numer swojego rachunku?

  Dotychczasowe rachunki urzędów skarbowych do wpłat PIT, CIT i VAT będą aktywne do 31 grudnia 2019 roku. Po tym terminie wpłat należy dokonywać na mikrorachunek podatkowy. Jak go założyć i sprawdzić? Wystarczy skorzystać z darmowego generatora online na rządowej stronie lub udać się do dowolnego urzędu skarbowego i spytać o własny numer mikrorachunku. Jak zauważyliśmy końcówka takiego numeru jest oparta o nasz NIP lub pesel.

  Po podanu na stronie generatora jednego z tych numerów otrzymamy numer mikrorachunku podatkowego naszej firmy, który należy skopiować i zachować. Po raz pierwszy użyjemy go do wpłacania podatków za grudzień i cały rok - czyli tych, które będziemy przelewać w styczniu. 

  Niewykluczone, że serwisy transakcyjne banków same będą generować numer naszego mikrorachunku na podstawie generatora Ministerstwa Finansów. Płacenie podatków będzie więc jeszcze łatwiejsze, bo odpowiedni numer rachunku podstawi nam do przelewu bank.

  Wszystkim przedsiębiorcom pozostaje życzyć nie tylko tego, by coraz łatwiej opłacało się podatki, ale przede wszystkim tego, by było z czego je opłacać.

  TAK WYGLĄDA STRONA Z GENERATOREM MIKRORACHUNKÓW PODATKOWYCH:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~wynajemosuszacza.pl 1 miesiąc temu

   Podpisując umowę z ubezpieczycielem trzeba wziąć pod uwagę i zabezpieczyć się przed zalaniem.Takie zalanie powoduję ogromne szkody i w takich wypadkach trzeba wspomagać się firmą osuszającą budynki która wynajmie osuszacze.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2921 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020