REKLAMAA1-GREEN-PORT-od-01-12-2017-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KT)

  REKLAMA

  Przedszkole specjalne powinno być czynne bez przerwy, przez cały rok? Tak twierdzi radna Goretta Szymańska. W swojej interpelacji wyjaśnia, że "wycieczki" po całym mieście odbijają się na niepełnosprawnych dzieciach i ich rodzicach. Nie wszyscy chcą zmian - całoroczne dyżury to ogromna zmiana w funkcjonowaniu przedszkola.

  W czasie wakacji, ferii czy świąt dzieci z przedszkola specjalnego nr 213 - jedynego na Ursynowie - kierowane są do przedszkoli dyżurnych. Placówka przy Teligi ma wprawdzie wakacyjny dyżur, lecz ten trwa jedynie przez dwa tygodnie. Rodzice wiozą więc maluchy w inne rejony miasta.

  - Pamiętajmy, że chodzi o niepełnosprawne dzieci, które wymagają szczególnej opieki. W trakcie wakacji są rozrzucane po różnych szkołach w mieście, jednak źle przyjmują zmiany. Wolniej się oswajają, a wszystko muszą poznawać na nowo - wyjaśnia radna Goretta Szymańska.

  Radna twierdzi, że takie rozrzucanie dzieci po placówkach dyżurnych niweczy codzienną pracę i starania wychowawców z Teligi. Stąd pomysł całorocznej pracy placówki - miałoby to zapewnić komfort dzieci, ale i rodziców.  

  Co o tym myślą sami zainteresowani? 

  - Pierwszy raz słyszę o problemie z dyżurami. Zostawiałam swojego syna 2 maja, wtedy był tylko on, żadnych innych dzieci. Nie widzę potrzeby, żeby otwierać przedszkole codziennie przez cały rok - ocenia Grażyna Mackiewicz, mama dziecka z SP 213, szefowa Rady Rodziców.

  Sceptyczny jest również dyrektor przedszkola. Przyznaje, że byłoby to korzystne dla dzieci, jednak komplikuje organizację pracy placówki.

  - Z jednej strony codzienne dyżury byłyby korzystne dla wychowanków, z drugiej jednak wprowadzą duże zamieszanie. Muszę myśleć o kadrze, która też ma granice siły i wytrzymałości. Nie wiem, czy miałbym chętnych do pracy w tak intensywnym systemie - mówi Michał Kopiczyński, dyrektor Przedszkola 213.

  Dyrektor zwraca również uwagę, że przedszkole musi mieć czas na remonty, które do tej pory zawsze odbywają się w wakacje - pod nieobecność dzieci. 

  - Dwa lata temu robiliśmy plac zabaw. W zeszłe wakacje były remonty łazienek, w tym roku również coś będzie. Prace remontowe w trakcie zajęć i przy obecności dzieci byłyby niemożliwe - dodaje.

  Ratusz analizuje możliwość wprowadzenia codziennych dyżurów w przedszkolu przy Teligi. Nie deklaruje jednak stanowiska - jest za wcześnie na decyzje. Na pewno w te wakacje niepełnosprawne dzieci znów będą rozlokowywane po przedszkolach w całym mieście.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zaskoczona 6 8 miesięcy temuocena: 100% 

   A czy Pani radna tak naprawdę myśli o dzieciach niepełnosprawnych? Gdyby była taka możliwość, żeby dzieci uczęszczały do przedszkola 12 miesięcy to na pewno część rodziców by z tego skorzystała ale... Co z prawem dziecka do odpoczynku? Te dzieci również muszą odpocząć od ciągłych zajęć, terapii. Muszą mieć Wakacje tak jak każde dziecko na świecie. One nie są gorsze!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grażyna 5 8 miesięcy temu

   Mój komentarz nie został zamieszczony...a szkoda...szkoda...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grażyna 4 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Panie Kubo - Autorze, tak jak rozmawialiśmy cyt.:"W czasie wakacji, ferii czy świąt dzieci z przedszkola specjalnego nr 213". W wakacje przedszkole ma dyżur dwa tygodnie. W ferie i prawie większość świąt przedszkole jest czynne. Nawet co jakiś czas przedszkole organizuje tak czas żeby rodzice mieli czas dla siebie g.17-20 "Czas dla nas". Pracownicy przedszkola - WSZYSCY - dają z siebie 200% pracy, serca i emocji w czasie pracy przedszkola. To nie są ludzie ze stali. W 100% popieram słowa Dyrektora. Ale także rozumiem rodziców dzieciaków. Musimy jednak dać im (pracownikom) odpocząć... a my cieszmy się dziećmi.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karina 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Popieram inicjatywy dla osób niepełnosprawnych ale żeby nie zapytać czego niepełnosprawni potrzebują?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~VVV 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

   To radna nie spytała rodziców czy to jest dla nich problem? Czyli stara metoda działa - stwórz problem i zaproponuj rozwiązanie. Zapomniała tylko o tym że to nie problem dla rodziców ale chce stworzyć problem dyrekcji, nauczycielom i pracownikom placówki.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robert 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

   To jest właśnie Nasz Ursynów i ich radna. Nieważne czy jakieś rozwiązania są potrzebne czy nie, ważne żeby o radnej było głośno.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1182 sekundy
  REKLAMA