REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 października 2020, 16:09 komentarzy 14

  (pixabay.com)

  Dalsze funkcjonowanie szkół i przedszkoli stoi pod dużym znakiem zapytania. Na Ursynowie rośnie liczba pracowników oświaty zakażonych koronawirusem. W niektórych placówkach już po kilka klas ma zawieszone zajęcia, a w przedszkolach pracownicy odchodzą na zwolnienia lekarskie.

  Rośnie liczba zachorowań w szkołach i przedszkolach na Ursynowie. We wtorek wieczorem burmistrz mówił na sesji rady dzielnicy o 11 placówkach z przypadkiem zakażenia, a w piątek jest już 34 takich ośrodków. Przedszkoli i szkół w dzielnicy jest 43.

  - Sytuacja jest absurdalna. Coraz więcej pracowników idzie na zwolnienia lekarskie ze strachu, bo Sanepid nie jest w stanie na bieżąco wydawać postanowień o kwarantannie - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Pracownicy potwornie przeciążonego stołecznego Sanepidu rozpatrują dopiero wnioski o zawieszenie zajęć z ubiegłego tygodnia. Dlatego wiele oddziałów i klas tkwi w zawieszeniu, nie wiedząc co dalej. Nauczyciele i pracownicy coraz bardziej się boją, część z nich idzie do lekarza i dostaje L-4 na inne schorzenia niż Covid-19.

  - 20 października w przedszkolu nr 351 przy Warchałowskiego został potwierdzony przypadek Covid-19 u pracownika obsługi. Grupa została zamknięta tylko na 3 dni. Dziś kolejne osoby nie pojawiły się w kuchni, bo mają objawy koronawirusa. Pracownicy są zdenerwowani i boją sie o swoje zdrowie - napisał do naszej redakcji pracownik tej placówki, który oczekuje zamknięcia przedszkola.

  Wczoraj zachorował nauczyciel w przedszkolu nr 79 przy Kajakowej. Ale formalnie "nic się nie stało", zajęcia trwają, bo Sanepid nie wydał jeszcze żadnej decyzji. Może będzie ona w przyszłym tygodniu.

  - Szczerze obawiam się o przyszły tydzień. Jeśli w panice ludzie nie pójdą na zwolnienia, to będę zdziwiona. Nie wykluczam możliwości zamknięcia przedszkola z powodu braku personelu, choć pewnie będę próbowała jeszcze walczyć. Ale może zmusić nas do tego sytuacja - mówi nam anonimowo dyrektorka jednego z ursynowskich przedszkoli.

  W czwartek okazało się, że rację mieli rodzice uczniów klasy 6 i 7 ze Szkoły Podstawowej nr 319 przy ZWM, którzy w poniedziałek nie puścili dzieci do szkół. Sanepid po sześciu dniach od stwierdzenia przypadku zakażenia u rodzeństwa uczniów wydał decyzję o zawieszeniu zajęć, które… zawiesili oddolnie rodzice.

  Podobną decyzję ostatnio podjęli rodzice z podstawówki przy Koncertowej.

  - Wbrew wszystkiemu, decyzją świadomych odpowiedzialnych rodziców, od tygodnia klasa 7 odmówiła posyłania dzieci do szkoły. Czekamy na podziękowania ze strony rządu, jako ci, którzy przewidzieli konieczność lockdownu i nie chcieli narażać swoich rodzin i nauczycieli! Ilu rodziców szkół podstawowych klas 1-3 zdecyduje się na taki ruch? - pisze w mediach społecznościowych Klaudia Wigurska-Żuber z rady rodziców SP 303.

  Dzielnica wieszczy covidową katastrofę w oświacie. - Zaraz mogą być wnioski dyrektorów o wyłączenie placówek ze względu na stan sanitarny - mówił burmistrz na ostatniej sesji rady dzielnicy.

  Jeśli do tego dojdzie problemy będą mieli rodzice, którzy ze względów zawodowych nie mogą zająć się dziećmi. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 114

  • 28
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 24
   WKURZONY
  • 38
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Herold 14 miesiąc temuocena: 36% 

   A jak nie robicie matki tylko siedzicie sobie w domkach... To nie posyłajcie dzieci 1-3 do szkół tylko nianczcie je i uczcie po swojemu w domku... Normalny człowiek idzie do roboty i nie ma jak zapewnić dziecku opieki!!!!!!! Jak was covid nowy bóg nakarmi... To proszę bardzo... Moje dziecko... Jestem przez to mega szczęśliwa... Będzie nadal się uczyło normalnie w szkole!!!!!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seniorek 13 miesiąc temuocena: 44% 

   /Za miesiąc nie będzie ani pracy ani służby zdrowia. Rząd skazuję nas na biedę żeby ratować staruszków, grubasków i nałogowych palaczy i pijaczków. 70% populacji nawet nie dostanie od tego kataru. To jest faszystowski kraj rządzony przez idiotów. Pokazujcie dane ze Szwecji, pokażcie jak druga fala w nich uderzyła. Ile tysięcy nowych zakażeń. A ile ofiar? Trudno 300 000 Polaków nie dożyje wiosny, z 4 000 000 000 pójdą przez to na bezrobocie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maruda 12 miesiąc temuocena: 44% 

   Nie rozumiem dlaczego takiego zamieszania nie było rok temu przy grypie jak w przedszkolu było 30% dzieci? Wtedy nikt się nie bał?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~U 11 miesiąc temuocena: 88% 

   Tak bylo - u nas u syna bylo 8 dzieci. A jak poszlismi z nim na dyzur do medicover w niedziele to 100 dzieci bylo w kolejce:) a ludzie czekali po kilka godzin do lekarza.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hh 10 miesiąc temuocena: 68% 

   Nauczyciele się narażają. A, w przedszkolu więcej dzieci niepracujacych mamusiek niż tych co pracuja. Od września powinni już wprowadzić nakaz, ze w czasie pandemii tylko dla tych obojga pracujących.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Y 9 miesiąc temuocena: 71% 

   To dobry pomysl podoba mi sie. U nas dwie osoby pracuja. Ale faktycznie sa matki bo moga opiekowac sie w domu wyjatkowo dziecmi.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Eve 8 miesiąc temuocena: 96% 

   W przedszkolach sytuacja z każdym dniem co raz gorsza. Braki w personelu, a nauczycielki które wciąż jeszcze pracują i wchodzą na zastępstwa do innej grupy dodatkowo się narażają. Widząc zachowanie niektórych rodziców żal i niemoc przepełnia serce. My jesteśmy dla dzieci, ale nie za wszelką cenę! Same jesteśmy matkami, mamy własne rodziny i prawo do zachowania zdrowia. Dlatego rodzicu - Twoje dziecko jest chore, zostań z nim w domu, nie wypychaj na siłę do przedszkola, bo infekcja i tak ujawni się w ciągu dnia. Jesteś sam na kwarantannie, to nie przyprowadzaj dziecka do przedszkola! Tak, takie sytuacje mają miejsce. Narażasz inne dzieci i pracowników przedszkola. Przestań być egoistą!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ds 7 miesiąc temuocena: 82% 

   you know what's funny about poland? government will close schools, pubs, restaurents, gyms, pools, etc but will not close churches - where the most endangered people go:)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bye 6 miesiąc temuocena: 28% 

   Go back to your country

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fcuk church 5 miesiąc temuocena: 50% 

   Go back to Your church

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~A 4 miesiąc temuocena: 100% 

   Slowacki pisal, ze Polska jest Chrystusem narodow. Wiec, opatrznosc jest mocna w polsce. Jak zachodnia Europa zamyka koscioly i wierni sie od kosciola odwracaja, to nasi katolicy musza nadrobic straty w wierze i modlic sie za wszystkich. Amen.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 3 miesiąc temu

   Polska Chytrusem narodów!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~HBO 2 miesiąc temuocena: 17% 

   Dzieci w rakiete i w kosmos. Tak jak w serial 'wychowane przez wilki' na Kepler 33-b.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fu 1 miesiąc temuocena: 65% 

   gratulacje dla pisowskich organizacyjnych niedołęg

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3259 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.12.2020 - 31.12.2020