REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 kwietnia 2017, 17:45 komentarzy 1

  (KT)

  Przedszkolaki kochają poezję! Ursynowskie dzieci udowodniły dziś, że mają kunszt recytatorski a poczuciem humoru dorównują dorosłym. Fantazyjne przebrania, zabawy barwą i natężeniem głosu, uśmiechy na twarzach i wyborna zabawa. Tak wyglądał XII Przegląd Recytatorski w Przedszkolu nr 283. Młodzi adepci sceny interpretowali poezję dziecięcą Hanny Niewiadomskiej. 

  Przedszkole przy ul. Puszczyka 6 gościło dziś dzieci z całej dzielnicy. Beztroscy, śmiali i zabawni - maluchy interpretowały poezję dla najmłoszych.

  - Jeśli piszemy dla dzieci, powinniśmy je traktować trochę jak dorosłych. Ja piszę wesoło i dbam o to, żeby kreować angażującą historię. Oczywiście ważny jest morał i przekazywanie wartości, ale trzeba bardzo uważać, by nie zanudzić dziecka - mówi Hanna Niewiadomska, poetka, która przysłuchiwała się recytacjom.

  Od kilkunastu lat autorka pisze poezję dla dzieci. Do tej pory wydała trzy ilustrowane książki pod wspólnym tytułem "Bajczytanki Pani Hanki". Jej wiersze znalazły się również w dwóch zbiorach poezji dziecięcej: "Wielkiej księdze wierszy" i w "Najpiękniejszych wierszach dla dzieci". 

  - Dzieciaki są takie słodkie! Jestem pełna podziwu, bo moje wiersze są dość długie. One wychodzą na scenę i pamiętają tekty lepiej niż ja! Bije od nich entuzjazm i szczerość - dodaje autorka. 

  Maluchy, oprócz perfekcyjnego przygotowania tekstu, poszły o krok dalej. Większość wystąpiła w specjalnych kreacjach. Widownia mogła podziwiać pszczółki, aniołka, srebrnowłosą księżniczkę czy dżentelmena w muszce i kapeluszu. Sceniczna lekkość i poczucie absolutnej swobody były dodatkowymi atutami. Przedszkolaki zgotowały prawdziwe show a widownia nie mogła oderwać wzroku od przezabawnych występów.

  Na scenie dominowały interpretacje dwóch wierszy gościa specjalnego: "Bąk" i "Zebra".

  - Przyleciał znad mazurskich łąk, tłuściutki, okrąglutki bąk. Miękki, pluszowy miał kubraczek, a na nim żółto-czarny szlaczek - recytowała rozbawiona pszczółka.

  XII Przegląd Recytatorski zakończył się zwycięstwem... wszystkich uczestników. Wybór najlepszego artysty byłby arcytrudnym zadaniem - dzieciaki pokazały, że na scenie czują się fantastycznie a trema i stres ich nie dotyczą. W nagrodę każdy otrzymał książkę z wierszami Hanny Niewiadomskiej. Maluchy ustawiły się w kolejce, by zdobyć autografy autorki. Przedszkolaki kochają poezję!

  ZOBACZ FOTOGALERIĘ Z PRZEGLĄDU RECYTATORSKIEGO:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Matka 1 ponad rok temu

   Dzieci są szczere i bardzo spontaniczne, dlatego jest im łatwiej, brawo dzieciaki.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4525 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022