REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 września 2019, 15:04 komentarzy 1

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Po pięciu latach przerwy, przedszkole przy ul. Tanecznej znów przyjęło podopiecznych pod swój dach. Mimo dwóch tygodni opóźnienia rodzice i dzieci z zadowoleniem przekraczali próg nowej placówki, która ma za sobą długą historię.

  Każde nowe miejsce w żłobku czy przedszkolu jest na wagę złota. Dlatego ponowne otwarcie placówki przy ul. Tanecznej jest ważnym wydarzeniem dla rodziców 175 dzieci, które od dzisiaj uczęszczają do przedszkola nr 159 w nowej lokalizacji. Nawet, jeśli musieli na nie naprawdę długo zaczekać.

  Przedszkole z historią

  Do 2014 roku na Tanecznej działało publiczne przedszkole, jednak warunki lokalowe były tak złe - w szczególności zimą - że placówka musiała zostać zamknięta. Setka dzieci trafiła wówczas na ul. Wokalną, gdzie w tamtejszym gimnazjum znalazło się dla nich miejsce.

  Od razu ogłoszono przetarg na budowę nowego budynku, ale rażące błędy ze strony urzędników doprowadziły do tego, że prace ruszyły dopiero w drugiej połowie ubiegłego roku. Dlaczego? Już po wyburzeniu starego budynku i wykonaniu projektu budowlanego okazało się, że jest on... niezgodny z planem miejscowym.

  Budowę trzeba było wstrzymać - wykonawca wytoczył dzielnicy proces w sądzie, a poprawki w planie zostały uchwalone dopiero w 2017 roku. Ostatecznie w ubiegłym roku firma Syntax, podjęła się wykonania projektu i budowy przedszkola za 7,7 mln złotych i ruszyła z pracami jesienią. Pierwotnie zakładano, że prace zakończą się w wakacje, jednak przeciągnęły się o dwa tygodnie. Wciąż trwają drobne prace wykończeniowe oraz budowa miejsc parkingowych.

  Z poślizgiem i uśmiechem

  Dziś pierwsze przedszkolaki przekroczyły próg nowej siedziby przy Tanecznej. Powitały je kolorowe baloniki i transparenty. Rodzice są zaskoczeni, ale nie samym opóźnieniem, tylko błyskawicznym tempem prac.

  - Z tego co wiem, to przedszkole teoretycznie miało ruszyć 1 września, czyli są 2 tygodnie opóźnienia, ale uważam, że i tak bardzo szybko i sprawnie im poszło. Gdy poszliśmy na spacer w połowie sierpnia, to prace szły pełna parą, a w oknie chyba nawet widzieliśmy panią dyrektor, więc uważam, że naprawdę bardzo dużo wysiłku zostało włożonego w przygotowania tego przedszkola – mówi mama czterolatki uczęszczającej od dzisiaj na Taneczną, a wcześniej na Wokalną.

  - Dzieci są zachwycone, moja córka wchodząc miała oczy jak 5 złotych i jedno wielkie „wow” na ustach – dodaje.

  Nowoczesny budynek robi duże wrażenie. - Jest bardzo duży, są przestronne, bardzo ładne sale, sala do ćwiczeń, może jeszcze jakieś niespodzianki nas czekają, pewnie wszystkiego się dowiemy na zebraniu w środę – mówią rodzice.

  Rekrutacja do placówki odbyła się wiosną, a rodzice dzieci uczęszczających do tymczasowego oddziału na Wokalnej, mieli możliwość wyboru – przedszkolaki mogły zostać w przedszkolu nr 126 lub przejść na Taneczną. Te dzieci, które zdecydowały się na drugą opcję są razem w grupie ze swoim nauczycielami.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~pleban 1 ponad rok temuocena: 100% 

   czarne się ucieszą - tyle dobra 300 metrów od kościołowa

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3168 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-09—-30-09-2020