REKLAMAA1-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 grudnia 2019, 15:08 komentarzy 1

  (AŁ)

  Stół bogato zastawiony świątecznymi ozdobami i pachnącymi piernikami od rana kusił mieszkańców załatwiających sprawy w ratuszu. Rodzice dzieci z Przedszkola Specjalnego nr 213 urządzili kiermasz, z którego dochód przeznaczony zostanie m.in. na wycieczkę do ZOO. W piątek powtórka.

  Anioły, koronkowe bombki i kolorowo lukrowane pierniczki - to tylko kilka propozycji przygotowanych na "Wielki kiermasz ozdób świątecznych decoupage". Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany przedszkolakom z niepełnosprawnościami sprzężonymi, ruchowymi i autyzmem, uczącym się w placówce przy ul. Teligi 1.

  Wszystkie rzeczy, które można było kupić, są ręcznie zrobione przez rodziców, dzieci i terapeutów z Przedszkola Specjalnego, a przede wszystkim są niepowtarzalne. Każda z nich miała swoją cenę, ale kupujący często płacili nawet podwójnie!

  - Kupiłam ozdóbkę na choinkę, pomimo, że mam już ich bardzo, bardzo dużo. Nie da się jednak przejść obojętnie obok takich pięknych rzeczy, i co najważniejsze, mam świadomość, że pieniądze realnie pomogą dzieciom - mówi pani Alina, kupująca.

  Wokół stoiska rozstawionego na ratuszowym korytarzu było tłoczno. Prawie nikt nie odchodził od stołu z pustymi rękami. 

   - Zawsze mam kłopot, żeby znaleźć jakieś ciekawe drobiazgi, a to dla koleżanki, a to dla dzieciaków. A tu nie mam z tym problemu. Kupiłam anioła, ale innego niż wszystkie, a poza tym można wesprzeć potrzebujących, co dla mnie jest niezwykle ważne - mówi pani Elżbieta.

  Patrząc na wielkie zainteresowanie kiermaszem, można być pewnym, że pieniędzy wystarczy nie tylko na zakup najbardziej potrzebnych przedszkolakom pomocy terapeutycznych.

  - Zależy nam, żeby nasze dzieci na wiosnę mogły pojechać na wycieczkę do ZOO, a do tego są potrzebne pieniądze na wynajęcie autokaru, przydadzą się na remont pianina, które podczas zajęć jest bardzo potrzebne - mówi przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola Specjalnego nr 213 Małgorzata Kijek, mama niepełnosprawnego Wojtusia.

  Placówka przy ul. Teligi zorganizowała swój kiermasz świąteczny w ratuszu po raz pierwszy. W piątek od 10:00 do 15:00 przedszkole znów wystawi swój kiermasz.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~trzynastka 1 7 miesięcy temuocena: 0% 

   bieda rodacy, bieda w kraju, ale na trawe posiano na zimę, brawo!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3401 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020