REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Trwa remont zdewastowanego przejścia podziemnego pod ulicą Bartóka. Prace będą kosztowały ponad sto tysięcy złotych. Według mieszkańców to niepotrzebne wydawanie pieniędzy, bo większość z nich i tak omija to miejsce ze strachu - jak sami mówią - przed menelami i chuliganami.

  Przejście podziemne przy ul. Bartóka łączy osiedla przy ul. Symfonii z tymi przy Wokalnej i Zamiany. Od kilku tygodni trwa remont tunelu. Odświeżenie ścian i sufitu, zamalowanie graffiti, naprawa schodów i zainstalowanie oświetlenia mają poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Nie wszystkich mieszkańców to przekonuje. 

  - Takie przejścia szybko zamieniają się w meliny, przesiadują tu podejrzane typki, zwłaszcza wieczorem. Kto rozsądny będzie tędy przechodził? Remont robią chyba, żeby chuliganeria miała co niszczyć. Absolutnie trzeba to przejście zlikwidować - mówi pan Grzegorz.

  Stało się tak m.in w Śródmieściu, gdzie zamurowano przejście przy domu studenckim Riviera, a na Ursynowie w podziemiu przy pasażu handlowym powstał sklep rowerowy. Pomysł by zasypać przejście pod Bartóka podoba się tym bardziej, gdy ujawniamy kwotę, którą urząd wyda na remont. To prawie 120 tys. złotych. 

  - Nie jest potrzebne to przejście. Nawet jak je wyremontują, to szybko wróci do stanu poprzedniego i szkoda pieniędzy. Na Bartóka jest tak mały ruch, że spokojnie można przejść przez ulicę górą. Mało kto nawet korzysta z pasów, tylko przechodzi tak, jak mu wygodnie - mówi pani Halina.

  Remont finansowany jest z budżetu partycypacyjnego, na który zagłosowało 1126 osób. Nie wiadomo ile z nich chciało w ten sposób stworzyć dzieciom z pobliskiej szkoły przy ul. Wokalnej bezpieczniejszą drogę na zajęcia. Wśród nich nie było pani Doroty.

   - Po zmroku tu jest atmosfera jak z horroru. Dziecku bym zabroniła nawet zbliżać się do tego miejsca, ze szkoły można iść górą. Jakby ktoś myślał naprawdę o bezpieczeństwie pieszych, to wystarczy na pasach zamontować światła i po problemie - mówi mieszkanka ul. Symfonii. 

  Remont tunelu pod ul. Bartóka ma się zakończyć 19 sierpnia. W tej chwili na miejscu nie pracuje nikt, przejście zalegają kupy piaski i gruzu. Robotnikom został jeszcze miesiąc na dokończenia robót.

  "Nie zasypiemy przejść"

  Najczęściej na ścianach w przejściach podziemnych na Ursynowie pojawia się graffiti, wulgarne wyrazy, dewastowane jest oświetlenie. Mieszkańcom przeszkadzają też śmieci i inne nieczystości zostawiane przez pijące osoby. 

  Trzy lata temu na konserwację przejść podziemnych pod ulicami Herbsta, Jastrzębowskiego i Bartóka oraz wiaduktu w ul. Surowieckiego dzielnica wydała 16 600 zł. W ubiegłym roku za remont murków nad przejściami podziemnym pod ulicą Herbsta i Bartóka - 10 335 zł.

  Pomimo nakładów na kolejne remonty i walkę z wandalami, dzielnica nie ma jednak zamiaru likwidować przejść podziemnych, bo dzięki temu - jak tłumaczy - mieszkańcy mogą przemieszczać się sprawnie i bezpiecznie pod trasami szybkiego ruchu samochodowego oraz rowerowego.

  - Tunele stanowią element bezstresowego pokonywania zagrożeń, co przekłada się na mniejszą ilość zdarzeń losowych jak i mniejszą bezpośrednią możliwość wypadków oraz kolizji. Urząd Dzielnicy Ursynów nie planuje zasypywania przejść podziemnych - informuje Jakub Fiałek z ratusza.

  Co z przejściami podziemnymi?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 138

  • 43
   BARDZO PRZYDATNY
  • 22
   ZASKOCZONY
  • 31
   PRZYDATNY
  • 11
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  40Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Jack 40 4 miesiące temuocena: 90% 

   Remontować!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wanda banda 39 4 miesiące temuocena: 100% 

   Ponoc przejscie podziemne pod Herbsta bylo remontowane, tam trzeba bardzo uwazac, bo powierzchnia jest pelna dziur, wiec nie wiem co to byl za remontowane, nie mowiac juz o wykonaniu

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ uwielbiam_gumowe_gacie 38 4 miesiące temuocena: 29% 

   Hej, wszyscy "aktywiści" - napinacze i inne zjeby od spowalniaczy i zasypywania przejść poniżej: ile ciężkich wypadków miało miejsce na tej potwornie niebezpiecznej ul. Bartoka? Ilu zabitych i rannych?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynów 30+ 37 4 miesiące temuocena: 69% 

   Pani redaktor, przecież to było miejsce z oficjalnym pozwoleniem na malowanie graffiti- i bardzo dobrze! Problemem był brud i brak oświetlenia a nie graffiti. Legalnie malowane ściany przez graficiarzy są najlepszą ochroną przed wypisywaniem losowych wulgaryzmów przez "element osiedlowy". Dlatego należy przejście odnowić, doświetlić i utrzymać pozwolenie na malowanie. Przy wejściach powinny być śmietniki to może będzie mniej śmieci i potłuczonego szkła. Pozostaje trudny problem oddawania moczu. Deszcz nie zmywa ścian ani chodnika w takich miejscach, dlatego powstaje fetor. Nie postawi się tam też ochrony 24h, łapiącej szczających meneli. Chyba jedynym rozwiązaniem będzie regularne mycie takiego przejścia wodą pod ciśnieniem.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maniek 36 4 miesiące temuocena: 77% 

   10/10 ! Remontować, sprzątać, doświetlać, dbać o bezpieczeństwo , , wygodę i estetykę w każdym zakątku dzielnicy! To OBOWIĄZEK , a nie nadzwyczajny pomysł . Z tego Zarządzajacy Dzielnicą powinni być rozliczani.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rekin2 35 4 miesiące temuocena: 100% 

   Przejście pod ul. Romera, łączy część osiedla Jary z parkiem oraz zapewnia bezpieczne dojście do szkoły i przedszkola przy Cybisa 1. Niestety jest zaniedbane, oświetlenie w dużej części zepsute, studzienki nie czyszczone. - Obecny Zarząd Dzielnicy nie potrafi dbać o infrastrukturę (kierownik wydziału pan Bigoszewski), czego dodatkowym przykładem jest brak naprawy od wielu miesięcy oświetlenia na skwerze przy szkole na Cybisa.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_z_Natolina 34 4 miesiące temuocena: 67% 

   ładnie wyasfaltować dojścia a chłopakom kupić kilkanaście puszek farby, dać na piwo i będzie piękne grafiti. Oni sami tak to ładnie obmalują, że nie jeden artysta, malarz pożal się boże może może im pozazdrościć talentu. Pozdrawiam

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kkk 33 4 miesiące temuocena: 62% 

   Chodzę tędy codziennie. W nocy też. Wcale tam nie straszy, a panowie, którzy czasem piją tu piwo nie zaczepiają przechodniów. Jedyny bezsens to malowanie. Trzeba było zostawić ściany graficiarzom - i tak będą malować.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Guns 32 4 miesiące temuocena: 75% 

   Pełna zgoda - w przypadku przejść podziemnych nie wyeliminujemy wandali (grafficiarzy) z życia publicznego, więc władze gminy mogłyby się spokojnie porozumieć w kwestii stworzenia nowego, barwnego graffiti na ścianach.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~A gdzie są Gumowe Gacie? 31 4 miesiące temuocena: 56% 

   Postulat, żeby postawić jeszcze w tych przejściach policjantów, jest niedorzeczny. Prościej i taniej przejścia, z których od lat nikt nie korzysta, po prostu zlikwidować. A na jezdniach obowiązkowo spowalniacze. No i więcej przejść dla pieszych. Miasto nie jest tylko dla samochodów.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Guns 30 4 miesiące temuocena: 33% 

   W pełni się zgadzam ze stawianiem pieszych ponad kierowców - samochodów na drogach jest zbyt dużo i jestem zdecydowany zwolennikiem płatnego wjazdu do centrum miasta (mamy dobrze funkcjonujące metro). Nie zgodzę się jednak z chorymi aspiracjami niektórych mieszkańców polegających na realizacji abstrakcyjnych inwestycji pokroju zwężenia ul. Cynamonowej czy Derniowej. W przypadku remontowanego przejścia - zdecydowanie wygodniej (i bezpieczniej) jest korzystać z przejścia podziemnego aniżeli budować kolejne przejście dla pieszych/spowalniacze, które powodują zmniejszenie płynności ruchu jak również (w pewnym stopniu) zwiększenie zanieczyszczenia powietrza ze względu na większą ilość cykli zatrzymywania i ruszania pojazdów.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ograniczenie 29 4 miesiące temuocena: 70% 

   Na Bartoka dać ograniczenie do 30 km/h i rozwiązania z progami zwalniającymi. Tam są przejścia do szkół, a kierowcy jeżdżą jakby startowali w rajdzie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~uwielbiam_gumowe_gacie 28 4 miesiące temuocena: 39% 

   Do 0,3 km/h. Co się bedziesz ograniczał.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~eloziomek 27 4 miesiące temuocena: 7% 

   A gdzie mam na luzie zjarać bata i walnąć bronka? I jest się gdzie wysikać i nie pada. Nie ma lepszej miejscówki na rejonie. Pozdro dla ludzi ulicy!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 26 4 miesiące temuocena: 100% 

   Nie żebyś jakies 5 minut dalej miał całą Dolinkę Służewiecka jak juz musisz chlapnąć pod chmurką no ale co tam...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jtr 25 4 miesiące temuocena: 64% 

   1. Przejście jest potrzebne, widziałem już wiele wypadków w okolicach tamtego przejścia potrącenia pieszych przechodzących górą. 2. Na Bartoka samochody jeżdżą zdecydowanie za szybko, potrzebne jest jakieś rozwiązanie zwalniające, sztuczne podwyższenie poziomu jedn w okolicy przejści dla piszych,, próg zwalniający lub coś podobnego, niektórzy startujący z okolic CirrcleK osiągają około 80km/h przed światłami z KEN, na których zresztą zwykle muszą się zatrzymać. Chyba tylko progi zwalniające mogłyby to zrobić. 3. Na Ursynowie praktycznie nie widać pieszych partoli Policji, co pewnie zwiększa możliwości dewastacji, patrol nawet raz na jakiś czas by pomógł.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 24 4 miesiące temuocena: 40% 

   A skąd mają być piesze patrole przy takich brakach kadrowych i takim natłoku interwencji zlecanych przez ursynowskie społeczeństwo? :)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 23 4 miesiące temuocena: 92% 

   Może trzeba zacząć od porównania ilu jest policjantów na 150 tysięcznym Ursynowie, a ile np. w 120 tysięcznym Płocku albo 110 tysięcznym Włocławku ? I wyciągnąć wnioski, bo na tyle ludzi może tej Policji jest zdecydowanie za mało.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 22 4 miesiące temuocena: 58% 

   Nie musze porównywać, zeby wiedzieć, ze jest za mało. Problemu dodaje fakt, iż obecnie interwencje są przydzielane przez tzw CPR, który bzdurnie przyjmuje wszystko jak leci, przez co załogi jeżdżą od interwencji do interwencji, gdzie większość z nich to interwencje typu „k*tas”...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 21 4 miesiące temuocena: 71% 

   Może komendat policji ursynowskiej by się jakoś ustosunkował do problemu? Patrol policji odwiedza przejście pewnie raz na 2-3 lata, jak coś się wydarzy i ktoś ich wezwie? Gdzie są patrole policji w naszej dzielnicy? Nie ma ich czy wstydzą się mundurów nosić? Ok, jeżdżą czasem samochodami, tylko strasznie nie lubią z nich wysiadać, więc jakby ich nie było.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 20 4 miesiące temuocena: 43% 

   Byc może, gdybys zainteresował się tematem, wiedziałbyś, jak mało policjantów jest na ulicy, bo nie ma chętnych do użerania się z ludźmi, zarywania nocek i świat... Spójrz jak duży jest ursynow i zapytaj Pana Komendanta, ile osób wyjeżdża codziennie na patrol. Dodaj do tego durne interwencje w stylu „szczeka pies” i masz juz odpowiedz, dlaczego policjanci nie mogą skupić sie na wymyśleniu sposobu „jak byc w każdym miejscu na Ursynowie równocześnie”.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~znów "nie da się"? 19 4 miesiące temuocena: 63% 

   A może burmistrz Ursynowa by się ustosunkował do problemu braku policjantów na chodnikach w naszej dzielnicy? Puścić jeden dwuosobowy patrol pieszy z południa na północ dzielnicy osiedlowymi uliczkami po jednej stronie KEN, po drugiej stronie KEN też osiedlowymi uliczkami drugi patrol pieszy z południa na północ. To samo z północy na południe i mamy jednocześnie ośmiu pieszych policjantów. To byłby b. silny sygnał dla chuliganów i złodziei, aby omijali naszą dzielnicę. 11

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~znów "nie da się"? 18 4 miesiące temuocena: 64% 

   Mieszkańców nie interesuje wstręt ursynowskich policjantów do "zarywanie nocek i świąt". Komu nie pasi niech wypisze się z tego zawodu. Mieszkańcy ciężko harują w swoich zawodach i nie użalają się. Skandalem w dzielnicy o wielkości miasta wojewódzkiego jest brak pieszych mundurowych na ulicach. Jeśli policjanci dojeżdżają komunikacją miejską do pracy - a przecież HGW już dawno apelowała o to, aby korzystać z komunikacji miejskiej, powtarzał to także obecny prezydent miasta - to dlaczego nie jeżdżą w mundurach? Wstydzą się, że są policjantami i noszą mundur? Boją się, że jakiś chuligan zrobi im kuku?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 17 4 miesiące temuocena: 67% 

   Człowieku, konwersacja z Tobą to jak połączenie kolejowe z Bieszczadami. Staram się naświetlić problem braków kadrowych, żeby mieszkańcy dzielnicy zdawali sobie sprawę, że policjantów po prostu nie ma, a nie że im się nie chce. Są zawaleni robotą ponad stan, dotyczy to zarówno policjantów od "papierów" i policjantów na ulicy. Ale ok, skoro wiesz lepiej - Twoja sprawa. Policjantów na ulicach w pieszych patrolach nie ma, bo jest ich za mało w stosunku do ilości interwencji zleconych, które na nich spadają. Nie pomagają nawet dodatkowe pieniądze, które daje dzielnica na dodatkowe służby, tzw. ponadnormatywne, bo jest bardzo mało chętnych do brania tych dodatków - nikt nie lubi żyć w robocie... ;)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Guns 16 4 miesiące temuocena: 60% 

   ~znów "nie da się"? Dlaczego policjant jadący do pracy komunikacją miejską (nie będący na służbie) miałby nosić mundur, skoro nie może podjąć żadnych czynności bo nie jest "w pracy"?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~znów "nie da się"? 15 4 miesiące temuocena: 80% 

   Wielokrotnie słyszymy w mediach, jak to bohaterski policjant w cywilu, po służbie ujął niebezpiecznego przestępcę i jeszcze dostał nagrodę od komendanta. Z tego wynika, że ustawa o policji nie zabrania takich interwencji. Bezsporny jest fakt, że widok setek tysięcy umundurowanych funkcjonariuszy policji, wojska, straży więziennej, straży miejskiej, celników itp. na ulicach w drodze do i z pracy miałby kolosalne znaczenie prewencyjne. Z pewnością nastąpiłby znaczny spadek przestępczości, no bo który bandzior będzie zasadzał się na przechodnia na ulicy, jeśli wszędzie będą chodzić mundurowi? Chętnie poznam przekonujące i sensowne uzasadnienie od panów mundurowych z forum, że wg. nich "nie da się" przyjeżdżać do pracy w mundurze. Dlaczego nie chcecie przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~znów "nie da się"? 14 4 miesiące temuocena: 60% 

   Dziś o godz. 15.30 widziałem dwóch policjantów w mundurach i w czapeczkach patrolujących na piechotę al. Lotników przy ul. Modzelewskiego. Da się? Da się! Dlaczego na Mokotowie potrafią, a na Ursynowie nie potrafią? Jeśli na Ursynowie nie potrafią to niech honorowo podadzą się do dymisji. Płacimy podatki i mamy mieć zapewnione bezpieczeństwo. Kropka.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 13 4 miesiące temuocena: 50% 

   @Up Człowieku, obudź się, bo widzę, że cały czas żyjesz w bajce... A skoro tak namawiasz policjantów do zwalniania się, zrozum, że lada moment sam będziesz przeganiał meneli spod klatki, a złodzieja co najwyżej gazem pieprzowym postraszysz, bo po telefonie na 112 usłyszysz, że patrol przyjedzie za 2 dni :D Wspomnisz niedługo moje słowa, oj wspomnisz...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~znów "nie da się"? 12 4 miesiące temuocena: 67% 

   Wciąż użalasz się, ulegasz emocjom, piszesz "Bieszczady", "bajka", "obudź się"... W ten sposób nie wnosisz nic wartościowego do dyskusji na forum. Nie potrafisz na zimno wymieniać argumentów? Ostatnia próba: czy jesteś w stanie w prostych, żołnierskich słowach wyjaśnić 1) dlaczego pracownicy jawnych służb nie przyjeżdżają do pracy komunikacją miejską w mundurach? i 2) dlaczego na Mokotowa potrafią puścić piesze patrole, a na Ursynowie nie potrafią? 3) Przedstaw swoje konstruktywne propozycje rozwiązania obu tych problemów.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zuzka 11 4 miesiące temuocena: 100% 

   A czy straż miejska jeszcze istnieje ? Co oni robią ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 10 4 miesiące temu

   Masz racje, ostatnia próba, bo słowo pisane ciezko Ci opanować. Mimo to spróbuje, faktycznie w prostych słowach może łatwiej bedzie Ci przyjąć do wiadomości. Co do kwestii pierwszej: - bo zaczynaja prace od konkretnej godziny. - bo nikt normalny nie wozi do domu mandatownika - bo bron trzymają na komisariacie - bo mundur trzymają na komisariacie - bo notatnik służbowy trzymają na komisariacie - bo w drodze do pracy nie maja przy sobie urządzenia do sprawdzeń. - bo ty jak jedziesz do pracy, to nie sprzątasz śmieci z chodnika - bo musza dotrzeć do pracy na określona godzinę. Sytuacje które przytaczasz, dotyczą PRZESTĘPSTW. A w takich przypadkach każdy policjant ma obowiązek zareagować i wlasnie reaguje. Tak samo w przypadku zagrożenia zdrowia czy życia normalnym jest, ze reagujemy. Tak jak każdy człowiek powinien...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 9 4 miesiące temu

   Po Ursynowie chodzą patrole piesze, może nie codziennie ale chodzą, tylko jak byś zważył na fakt, jaka powierzchnie ma cała dzielnica, a jaki stan osobowy zdolnych do pracy. Zobaczyłeś gdzieś raz patrol na Mokotowie i juz wielkie mi halo :) Ad 3. Nie ja jestem od rozwiązywania problemów kadrowych firmy, a co do dojazdów w mundurach wyjaśnienie masz powyżej. I jeszcze jedno. Z szacunku przestań chrzanić - poczytaj kim był Andrzej Struj i dlaczego był, a nie jest.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~znów "nie da się"? 8 4 miesiące temuocena: 100% 

   1. Pytałem dlaczego policjanci nie przyjeżdżają do pracy komunikacją miejską w mundurach - odpowiedź: "mundury trzymają w pracy". 2. Pytałem dlaczego Mokotów potrafi puścić piesze patrole, a Ursynów nie potrafi - odpowiedź: "po Ursynowie chodzą patrole piesze" (a odpowiedź sprzed 2 dni: "a skąd mają być piesze patrole przy takich brakach kadrowych?"). 3. Pytałem o konstruktywne propozycje rozwiązania obu problemów - odpowiedź "przestań chrzanić, poczytaj kim był Andrzej Struj". Moja ocena: dwója (na zachętę nie stawiam jedynki) z czytania ze zrozumieniem, odpowiadania z sensem na pytania i ze stosunku do interlokutora. Nie widzę żadnej korzyści z kontynuowania dyskusji. A. Struja nie wywołuj z grobu, bo był w cywilu, nie krzyczał, że jest policjantem i sprawcy nie wiedzieli z kim mają do czynienia. Zdecydowanie uważam, że gdyby był w mundurze policyjnym to nie posunęliby się do trzykrotnego wbicia noża w jego ciało.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 7 4 miesiące temuocena: 100% 

   Ty chyba nie wiesz, do czego mogą posunąć się ludzie. Nie przeszkadza im mundur a czasami mam wrazenie, ze jeszcze bardziej zachęca. A co w tym dziwnego ze mundur trzymają w pracy? Jak dostają telefon ze trzeba przyjechać, to przyjeżdzają. Nieważne gdzie są, wiec mundur musza mieć tam, gdzie zaczynaja służbę. Widzę ze ciezko Ci to zrozumieć, co generalnie nie dziwi bo specyfika służby mundurowej jest zgoła odmienna od cywilnej pracy. A uwierz mi, jesteś ostatnim randomowym typkiem z internetu, którego „oceną” się przejmuje. Ja wiem, jak jest, wiem ze jest niewesoło, ale to Twoja dzielnica i Twoje zmartwienie :) Odpowiedz na 3 pytanie była inna, ale widac, ze czytać nie potrafisz. W związku z tym adios i trzymaj sie cieplutko ;)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wesoły Romek 6 4 miesiące temuocena: 67% 

   Likwidować, remonty i utrzymanie takich miejsc kosztuje, a i tak nikt z nich nie korzysta. Zresztą dlaczego piesi mają schodzić pod ziemię? Więcej przejść dla pieszych na powierzchni, samochodziarzom nic się nie stanie, jeśli będą musieli stanąć, aby przepuścić pieszego.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 5 4 miesiące temuocena: 44% 

   Spójrz na wyniki ankiety :) troszkę inne zdanie od Twojego sie z niej wyłania.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~znów "nie da się"? 4 4 miesiące temuocena: 90% 

   Proste pytanie - co ursynowska policja zrobiła, aby w przejściach podziemnych było bezpiecznie?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 3 4 miesiące temuocena: 100% 

   @up Nic! :)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uwaga Szkodnictwo 2 4 miesiące temuocena: 59% 

   Czyli zwyciężą pijacy i menale, a bezkolizyjne przejścia podziemne budowano po to, żeby teraz GŁĄBY w ratuszu je zliwidowały i wprowadziły kolizyjny ruch piesi/samochody.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeeew 1 4 miesiące temuocena: 60% 

   Niech dominiak tam pasiekę zorganizuje...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2804 sekundy
  REKLAMAA2-PizzaSANGIOVANNI-01-12----31-12-2019