REKLAMAA1_Auchan_od-01-01-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (BD)

  REKLAMA

  Stan przejść podziemnych na Ursynowie Północnym woła o pomstę do nieba. Mieszkańcy narzekają, że są niebezpieczne, więc często wybierają pasy drogowe. Zastanawiają się co z tunelami powinna zrobić dzielnica: zasypać, a może lepiej wreszcie o nie zadbać?

  To co teraz dzieje się w przejściach podziemnych, zwłaszcza pod Bartóka, Jastrzębowskiego i Herbsta denerwuje mieszkańców. Jest tam ciemno, ściany zostały zawłaszczone przez pseudografficiarzy, wieczorami zbierają się w nich menele. 

  - Zatykam nos i lecę. Jest taki smród, że nie da się wytrzymać - narzeka Marlena, którą spotykamy przy przejściu na Jastrzębowskiego. Mówi, że coraz częściej korzysta z przejść naziemnych, bo denerwuje ją, że dzielnica nic nie robi.

  Inny mieszkaniec wskazuje, że jest tam niebezpiecznie. - Boję się jak moja córka wraca od koleżanki mieszkającej po drugiej stronie ulicy. Kazałam jej nosić ze sobą gaz pieprzowy - mówi Małgorzata.

  Zlikwidować czy zadbać?

  - Stan jest fatalny. Może faktycznie czas zasypać przejścia podziemnych? - zastanawia się Mirosław, jeden z mieszkańców. Dalej i tak znajdują się przejścia dla pieszych.

  Władze stolicy w ramach "oddawania" miasta pieszym coraz częściej stawiają na przejścia naziemne kosztem podziemnych. W Śródmieściu już od jakiegoś czasu zamurowane jest przejście przy domu studenckim Riviera, spekuluje się też o wytyczeniu pasów na rondzie Dmowskiego. Za to na Mokotowie alternatywą dla kładki na Chełmskiej jest przejście dla pieszych, otwarte w te wakacje.

  Dobrego przykładu nie brakuje również na Ursynowie. W dawnym podziemiu przy Bartóka, przy pasażu handlowym od wielu lat działa sklep rowerowy.

  Dla wielu pytanych przez nas mieszkańców likwidacja przejść podziemnych to zbyt radykalny pomysł. Rzucają jednak garść pomysłów jak poprawić bezpieczeństwo, szczególnie po zmroku,

  - Jestem za tym, aby postawić kamery. Albo przynajmniej ich atrapy. Na moim osiedlu na śmietniku naklejono kartki ostrzegające i wandalizmów już nie ma - mówi Katarzyna. - A może postawić tam patrole policji. Skoro mieszkańcy w nocy mają obawy, by tam przejść to powinna być to sprawa normalna - sugeruje Krystyna.

  Władze dzielnicy zapewniają, że wiedzą o problemie. Chociaż nie zgadzają się na zasypanie przejść, mówią, że regularnie będą sprawdzać ich stan i naprawiać.

  - Same przejścia są potrzebne, korzysta z nich wiele osób. Ubolewam jedynie nad tym, że zawsze znajdzie się grupa, która niszczy tzw. dobro wspólne. Doprowadzimy wszelkich starań, aby było tam bezpieczniej - zapewnia burmistrz Robert Kempa, który niedługo zleci kolejne remonty przejść.

  Pytanie na jak długo kolejne odświeżenie wystarczy? Po ostatnich remontach przy Herbsta sytuacja szybko wróciła do nieakceptowalnej normy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ASA 8 5 miesięcy temu

   Kilka lat temu to przejście pod Romera było czyszczone. Dzisiaj Dzielnica nie dba o nie. STUDZIENKI ODPŁYWOWE SĄ ZATKANE NIECZYSZCZONE. Oświetlenie niekonserwowane. To przejście jest potrzebne (dzieci mogą przechodzić bezpiecznie, a Romera w tym miejscu ma złą widoczność i przejście górą nawet na zebrze będzie ryzykowne). Oczywiście toaleta w parku przy Romera powinna być postawiona. Niech Burmistrz poczuje się gospodarzem i pogoni swoich urzędników do roboty.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamil PUstak 7 5 miesięcy temuocena: 100% 

   zajebiste miejscówki na klub lub obiekt sportowy, np w tenisa można by pograć. No ale intelekty pokroju naszych radnych i zarządu dzielni raczej nie ogarną, bo .... nie sa stąd to nie wiedzo. :D

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pol 6 5 miesięcy temuocena: 86% 

   DLACZEGO W TYM KRAJU NIE MA TOALET PUBLICZNYCH????? NIE KAŻDY JEST MENELEM. NIEKTÓRZY MAJĄ TAKI ORGANIZM,ŻE MUSZĄ CZĘŚCIEJ SIĘ WYSIKAĆ I CO POZOSTAJE????????...............BRAMA,KRZAKI,DRZEWKO

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 5 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Skończyć z marnowaniem publicznych pieniędzy na bezustanne i bezskuteczne remonty przejść podziemnych. Zaoszczędzone środki przeznaczyć na sadzenie drzew w dzielnicy.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 4 5 miesięcy temuocena: 64% 

   Przejścia podziemne - obok kierowców wróg nr 1 ortodoksyjnych pedalarzy

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kocur 3 5 miesięcy temuocena: 33% 

   Przejścia podziemne to relikt minionych czasów, gdy najważniejsze były samochody. Obecnie potrzebne są tylko tam, gdzie są duże ruchliwe ulice, ale nie w środku osiedla. Zamiast marnować pieniądze na remonty, lepiej je zlikwidować i zrobić normalne przejścia dla pieszych.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Piotrek 2 5 miesięcy temuocena: 70% 

   kamery i jeszcze raz kamery !!!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanisław 1 5 miesięcy temuocena: 91% 

   jeśli nie będzie patroli straży miejskiej i policji w piątki i soboty w godzinach południowych i wieczornych to nic nie pomoze, PS.wystarczy po jednej kamerze podlaczonej do komisariatu na ul. Janowskiego

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1182 sekundy
  REKLAMA