REKLAMAA1 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Wytęsknione przez mieszkańców przejście dla pieszych na Płaskowickiej wróci na pewno. Pytanie tylko czy ze światłami i kto ewentualnie za nie zapłaci. Wszystko zależy od ustaleń władz miasta i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

  Zebra na skrzyżowaniu ul. Płaskowickiej z ul. Hirszfelda zniknęła w lutym 2018 roku. Wtedy też zamknięto południową część Płaskowickiej w ramach budowy tunelu POW. Brak przejścia dał się mieszkańcom we znaki.

  - Kiedyś korzystało się z tego przejścia, ale cały czas jest zamknięte i nie wiadomo, kiedy otworzą. Nawet do sklepu, który jest zaraz po drugiej stronie ulicy, trzeba teraz iść daleko do ronda. Słyszałem nawet, że mieszkańcy zwracali się do spółdzielni, by coś w tej sprawie wskórali. Zarówno do spółdzielni Wyżyny, jak i Imielin, bo to dotyczy ich obu – mówi pan Andrzej, mieszkaniec osiedla przy Kazury.

  Teraz, by dostać się na drugą stronę ulicy, np. do Biedronki, mieszkańcy muszą iść do przejścia przy ul. Dereniowej, nadrabiają w sumie ponad 400 metrów. Kawałek jest też do dugiego przejścia - przy Pileckiego.

  - Przejście powinno wrócić, jak najbardziej! Sama czasami widzę, jak piesi tutaj kombinują i przechodzą. Tam dalej jest też przystanek. Jak któregoś razu wracałam z cmentarza, to musiałam specjalnie się cofać do tego przejścia przy Pileckiego – zauważa pani Roma.

  Bez świateł się nie obejdzie

  Przejście, skoro istniało przed budową tunelu, powrócić musi. Ma zostać odtworzone wraz z wdrożeniem stałej organizacji ruchu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie chciała odtworzyć go jeszcze przed oddaniem terenów zajętych pod budowę POW. Pozostawia to miastu. Mieszkańcy mają nadzieję, że odnowione przejście będzie wyposażone w odpowiednią sygnalizację.

  - Powinni koniecznie zamontować światła. Zwłaszcza że tam na rondzie przy Pileckiego ich nie ma. Tak będzie po prostu bezpieczniej. Ale u nas chyba już tak jest, że dużo rzeczy powinno być, a nie ma – dodaje mieszkanka okolic ul. Hirszfelda.

  - Uważam, że jak najbardziej powinny być tu światła, i mówię to jako kierowca. Samochody tutaj wręcz pędzą. Było mnóstwo wypadków. Jak taki zobaczy, że ma przed sobą kawałek prostej i długiej drogi to zaczyna gnać – stwierdza pan Jacek.

  Na potrzebę zamontowania świateł na tym przejściu dla pieszych zwraca uwagę również burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

  - Ulica ma tam przekrój 2x2, czyli po dwa pasy. Poza tym nie wierzę, że wyznaczony przez drogowców objazd awaryjny dla tunelu w przypadkach, gdy coś się w nim stanie, w rzeczywistości będzie prowadził przez ul. Gandhi. Myślę, że sporo kierowców wybierze przejazd ul. Płaskowickiej. Na pewno więc trzeba będzie przeanalizować bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu – mówi Kempa.

  Miasto czy GDDKiA?

  Za montażem sygnalizacji na skrzyżowaniu Płaskowickiej i Hirszfelda jest również Zarząd Dróg Miejskich, który przejmie tę ulicę po oddaniu jej przez GDDKiA, co nastąpić ma w najbliższych miesiącach.

  - Przejście to, a właściwie dwa osobne przejścia przez południową i północną jezdnię, zostały ocenione na 0 w audycie przejść dla pieszych przeprowadzonym w 2017 r. Jednym z zaleceń było właśnie postawienie tam sygnalizacji – przekazuje Jakub Dybalski, rzecznik miejskich drogowców.

  Pozostaje jednak zasadnicze pytanie: kto za tę sygnalizację zapłaci? O tym zadecydują ustalenia między warszawskim Biurem Zarządzania Ruchem Drogowym a GDDKiA, która jedyne do czego jest zobowiązana, to odtworzyć przejście w kształcie sprzed budowy tunelu.

  Jeśli to miasto będzie musiało sfinansować montaż sygnalizacji, ZDM zapewnia, że będzie się starać o pozyskanie na to środków z budżetu miasta. Mowa tu o kilkuset tysiącach złotych. Wg wstępnych założeń światła staną przy Hirszfelda w 2022 lub 2023 roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 36

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ja 12 miesiąc temuocena: 25% 

   zastanawiające, że mowa jest tylko o zrobieniu drogich, ograniczających płynność ruchu świateł, a nie ma (w tekście przynajmniej) nic na temat rozważania ronda, które jest i tańsze, i zapewniające płynność, i bezpieczne. nielogiczne będzie zrobienie świateł w takim miejscu miejscu, mając z dwóch stron na dużo większych skrzyżowaniach ronda

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wawa 11 miesiąc temuocena: 60% 

   Już nie pier... cie kierowcy, nie jesteście najważniejsi w mieście, pieszy też ma prawo gdzies przejść na drugą stronę.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 10 miesiąc temuocena: 57% 

   Kolejna cegiełka do zakorkowania okolicy. Objechał bym to pod lasem, ale i tam auta przeszkadzają. Widocznie spaliny ze stojących w korku aut są lepsze :-) a razem z tymi z tunelu, dadzą kazurianom status kurortu :-)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 9 miesiąc temuocena: 59% 

   A jak to przejście ma się do planów tego mega parku liniowego, który tu ma być? Pasuje w tym miejscu? Czy po urządzeniu parku trzeba będzie je przesunąć o 20 m w prawo lub lewo i kasiurkę wydać od nowa? Ktoś wpadł na pomysł by zgrać obie inwestycje?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~armagedon25 8 miesiąc temuocena: 13% 

   Kto wymyślił (Burmistrz?) rondo KEN - Płaskowickiej??? To będzie niebezpieczny kociokwik!!! Ścieżki rowerowe, piesi, na koniec auta. Kilometrowe korki. Armagedon. No, ale to jest Ursynów, a tu myślą, jak skomplikować ludziom życie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 7 miesiąc temuocena: 80% 

   Rozumiem, że dopiero niedawno przyjechałeś do Warszawy, co?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 6 miesiąc temuocena: 69% 

   @Boom - a do tego pewnie furmanką z parą rumaków pewnie trudno płynnie włączać mu się do ruchu. A może to prostu zwykły pisi troll, których mamy tu jakiś masakryczny wysyp ostatnio.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Są DWA rozwiązania 5 miesiąc temuocena: 80% 

   Budowa ronda jest UZASADNIONA, ponieważ na skrzyżowaniach o ruchu okrężnym dochodzi do mniejszej liczby poważnych wypadków. Jeśli dla jakiegoś kierowcy przejazd przez rondo jest zbyt trudnym manewrem, to ma dwa wyjścia - wziąć dodatkowe jazdy z instruktorem albo (co prostsze i tańsze) przesiąść się na metro.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 4 miesiąc temuocena: 29% 

   W ten oto miły i uprzejmy sposób Koledzy chcieli Ci przekazać, że rondo z kociokwikiem już tu były parę lat temu i teraz wracamy do stanu "sprzed". Jedynie rondo zostało nieco zmodyfikowane. PS. Zanim zostanę pisim trollem, śpieszę zapewnić, że jest znacznie gorzej: jestem cybertrollem opłacanym petrodolarami przez Putina i Łukaszenkę. Pozdrawiam z Placu Czerwonego.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~armagedon25 3 miesiąc temuocena: 9% 

   Poczekamy, zobaczymy, małe ronda, szczególnie w godzinach szczytu. PS na Kabatach mieszkam od 20 lat. Psi, czy PO-wsi trol.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kilka osób uniknie śmierci lub inwalidztwa 2 miesiąc temuocena: 89% 

   Jak to "kto ewentualnie za nie zapłaci"? Przecież wiadomo, my - podatnicy. Ale jak powstaną te światła, to przynajmniej każdego roku kilka osób uniknie śmierci lub inwalidztwa.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 miesiąc temuocena: 76% 

   Dobrze, że od razu rozmawiają o światłach, a nie tych błyskających g..., bo one są po prostu nieskuteczne.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3566 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021