REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Koniec zalewania przejścia pod ulicą Romera. Tamtejsza kanalizacja w końcu została porządnie wyczyszczona - znaleziono w niej nawet beton. Pozostaje jeszcze tylko remont samego przejścia. Urząd obiecuje go jeszcze w tym roku, dokładnego terminu cały czas nie ma.

  Mieszkańcy okolic ul. Romera zdążyli się przyzwyczaić do widoku stale zalanego przejścia podziemnego znajdującego się na wysokości ul. Melodyjnej. Po większych deszczach powstawała tam ogromnych rozmiarów kałuża, nie do ominięcia przez pieszych.

  Dlatego niespodzianką po ostatnich ulewach był... brak kałuży. Między innymi dzięki naszej interwencji ursynowski urząd postanowił zająć się sprawą niedrożnych odpływów na ulicy Romera.

  - Prace związane z czyszczeniem odwodnienia liniowego odprowadzającego wodę opadową ze schodów znajdujących się w przejściu podziemnym przy ul. Romera zakończono 31 maja - mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

  Prace polegały na ciśnieniowym udrożnieniu odpływów na odcinku 40 metrów. Ostatni raz czyszczenie systemu odwodnienia na tym odcinku ul. Romera odbyło się w listopadzie 2019 roku. Ursynowski ratusz zwrócił się też do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji z prośbą o oczyszczenie i utrzymanie stałej drożności należącego do MPWiK kanału deszczowego.

  Beton, saletra... "Niespodzianki" w ursynowskiej kanalizacji

  MPWiK przeprowadziło już kontrolę stanu sieci kanalizacyjnej pod ul. Romera. To, co w niej znaleziono, tłumaczy problem z odpowiednim odprowadzaniem deszczówki. Zator okazał się na tyle poważny, że standardowe mycie ciśnieniowe nie wystarczyło.

  - Po przeprowadzeniu monitoringu kanału okazało się, że wewnątrz przewodu zalegają tzw. osady twarde w postaci nacieków i złogów saletry oraz występują przerosty korzeni. Dodatkowo w przykanaliku, czyli odcinku sieci od kanału do pierwszej studni, zidentyfikowano beton - przekazuje Marta Pytkowska, zastępca rzecznika MPWiK.

  Wszystkie zalegające zanieczyszczenia usunięto. Do 15 lipca ma zostać oczyszczona cała instalacja. Dzięki temu mieszkańcy nie powinni mieć już kłopotu z korzystaniem z przejścia pod ul. Romera w czasie deszczu i po nim.

  Samo przejście też powinno zostać wyremontowane. Odpadają z niego płyty. Władze dzielnicy przekonują, że dojdzie do tego jeszcze w tym roku. Jednak ze względu na formalności cały czas nie mogą określić konkretnej daty rozpoczęcia inwestycji.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~DBC 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Super! Tak trzymać.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 1 ponad rok temuocena: 25% 

   Kamandir likwiduje przejścia podziemne, z tego samego powodu buduje 30cm krawężniki i trawnikuje/rurkuje parkingi, hi, hi. I czerwoną wszechfalę zaaplikował ku szczerej radości neurobiałków, ha, ha.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4638 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023