REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Zaniedbane, obskurne i niebezpieczne. Ale z tym wreszcie koniec. Ruszył długo wyczekiwany remont przejścia podziemnego pod ul. Romera.

  Przejście podziemne pod Romera od dłuższego czasu domagało się porządnego remontu. Wszędobylskie pseudograffiti czy zniszczone oświetlenie były najmniejszym zmartwieniem. Ze ścian nad wejściem do tunelu zaczynały odpadać płyty.

  - Powinni coś z tym zrobić, bo w końcu komuś spadnie coś na głowę i skończy się śmiercią albo co najmniej poważnym uszczerbku na zdrowiu. Ciekaw jestem, dlaczego przy ściąganiu części płytek nie ściągnęli wszystkich. Brzydziej i tak by już nie było - mówili nam we wrześniu mieszkańcy okolicy.

  Wówczas wiadomo już było, że remont wkrótce ruszy. Dzielnica znalazła dodatkowe 3 mln złotych w budżecie i część tych środków postanowiła przeznaczyć na renowację zdewastowanego przejścia. Prace już się rozpoczęły i widać już nawet pierwsze efekty. Mieszkańcy nie kryją zadowolenia z tego powodu.

  - Teraz trzeba przejść ten kawałek dalej do pasów. Są też tacy, którzy próbują przebiec przez ulicę górą. W historii było już tu kilka wypadków. Ale bardzo dobrze, że naprawiają to przejście. Remont to tylko chwilowa niedogodność - mówi pani Iwona, mieszkanka okolic przejścia.

  Z przejściem pod ul. Romera wiązał się jeszcze jeden problem. Po większych ulewach było ono notorycznie zalewane, a kałuże nieraz sięgały kostek. Winna okazała się nieczyszczona od 2019 roku kanalizacja deszczowa. Znaleziono w niej beton, saletrę i przerosty korzeni. W pozbyciu się zatoru pomogło dopiero frezowanie, bo zwykłe mycie ciśnieniowe nie wystarczyło. Ale nawet po przeprowadzeniu tych prac mieszkańcy donosili o kolejnych zalaniach.

  Niektórzy mieszkańcy zaczęli nawet łowić ryby w wiecznie zalanym przejściu... fot. nadesłane

  Zasypać czy nie?

  Ze względu na problemy z utrzymaniem przejścia w porządku nasuwa się pytanie: czy nie lepiej byłoby je zasypać? Taką politykę w ostatnim czasie prowadzi miasto - rezygnuje z przejść podziemnych na rzecz tych naziemnych. Mieszkańcy jednak zgodnie przyznają, że przejście podziemne jest jedynym dobrym rozwiązaniem w tym miejscu.

  - Zasypywanie go nie jest dobrym pomysłem. Tędy do szkoły chodzą dzieci, ludzie do kościoła. Jakieś przejście musi tutaj być, a w tym miejscu akurat jest łuk i ograniczona widoczność. Nawet kawałek dalej przy wyjeździe z osiedla jest z tym problem, dlatego postawili lustro - zauważa ursynowianka.

  Dlatego mieszkańcy tym bardziej docenią odnowione przejście. W ramach remontu wartego 151 tys. zł poprawione zostanie mocowanie granitowych płyt, znikną ubytki na schodach, a ściany zostaną pomalowane. Do tego usunięta zostanie blacha z sufitu i zamontowane zostanie nowe oświetlenie. Na zakończenie prac wykonawca ma czas do 25 października. I - jak stwierdza ursynowski ratusz - wszystko wskazuje na to, że wyrobi się w terminie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ M3 8 10 miesięcy temu

   Zasypać ? Kto mógłby wpaść na tak głupi pomysł ? Chyba tylko jakiś bezmyślny biurokrata, który dokonał oceny na podstawie projektów z lat 80.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~10 7 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Ale będzie zjazd dla wózków? Chyba tego przepisy wymagają.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby
  • ~Bobrowski 6 11 miesięcy temuocena: 75% 

   Podobnie wygląda okolica Biedronki przy wejściu do Metra Stokłosy - graffiti, syf, mafia badylarska na każdym rogu, woń szczochów....a niby miejsce eksponowane?!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby
  • ~TatuśKoncertowa7d 5 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Co zrobił zarząd spółdzielni przez te lata? Co? Się pytam? Stokłosy to slums. Narkotyki, przemoc, napady, prostytucja - codzienności tego osiedla. A rada nadzorcza naszej spółdzielni nie umie zwołać walnego zebrania. Bo covid. W kinach, teatrach i w metrze nie ma covida. Na stadionie też nie. Ale na Stokłosach już jest. Ciekawe.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby
  • ~DBC 4 11 miesięcy temuocena: 67% 

   "Stokłosy to slums"? Bez przesady... Miejsce wymaga odświeżenia, ale do "slumsu" mu daleko.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  • ~Kwaseq 3 11 miesięcy temuocena: 38% 

   PO najlepiej rozwiązuję problemy które sama stwarza. Najpierw zaniedbać, doprowadzić do dewastacji, a potem za grubą kasę wyremontować. Na tydzień bo kamer nie będzie więc mordeczki słuchające Pezeta i Onara kumpli Czubaszka zrobię sobie tam melinę.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 16 wpisy tej osoby
  • ~Paulo 2 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Ciekawe, jak długo po remoncie przetrwają czyste ściany...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby
  • ~Dark 1 11 miesięcy temuocena: 17% 

   W sumie od razu bym dał cynk jakimś dobrym graficiarzom, żeby udekorowali plus dobre podświetlenie LED na to. Serio.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4371 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022