REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Zatkana kanalizacja sprawiła, że przejście podziemne pod ul. Romera można pokonać tylko w kaloszach. Mieszkańcy od dłuższego czasu chcą jego remontu. Urząd dzielnicy zapewnia, że dojdzie do tego jeszcze w tym roku.

  Po niedzielnej ulewie tunel pod ul. Romera, na wysokości ul. Cybisa i Melodyjnej zamienił się w basen. Kałuża sięgała do kostek i rozciągała się na całej długości i szerokości podziemnego przejścia. Piesi woleli nielegalnie przejść jezdnią nad nim, niż moczyć się w zebranej tam wodzie.

  - Woda stoi tam od piątku, w niedzielę jej tylko przybyło i nie da się przejść. Tunel jest zwyczajnie zaniedbany i pewnie dlatego zebrało się w nim tyle wody – stwierdza pani Anna.

  Mieszkańcy podkreślają zalety podziemnego przejścia – pozwala bezpiecznie przedostać się na drugą stronę dosyć ruchliwej ulicy Romera. I chociaż urząd dzielnicy zlecił już wypompowanie zalegającej tam wody, to nawet chwilowy brak możliwości korzystania z tunelu daje się mieszkańcom we znaki. Zwłaszcza że przechodzi nim wiele starszych osób, a do najbliższej zebry jest ponad 140 metrów. 

  - Tunel jest bardzo przydatny. Z tego co wiem, posiada odpowiedni odpływ, ale chyba dawno nikt tam nie zaglądał i po prostu się zatkał – dodaje mieszkanka okolic.

  Za zatkanie odpływu odpowiadać mają liście i nieczystości z pobliskiego parku im. Jana Pawła II. System odwodnienia na tym odcinku ul. Romera ostatni raz czyszczony był w listopadzie... 2019 roku.

  - Urząd Dzielnicy Ursynów zwrócił się do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji o wyczyszczenie tego odcinka – mówi Kamila Terpiał, rzecznik ursynowskiego ratusza.

  Tunel jak z horrorów

  Mieszkańcy okolic ul. Romera od dłuższego czasu zwracają uwagę na opłakany stan przejścia podziemnego. Z jego ścian odpadają kafelki, z sufitu wystają metalowe listwy, a całość pokryta jest niezbyt dobrze wyglądającymi graffiti. Ponadto prowadzące do niego schody są bardzo strome i śliskie.

  - To jest wstyd jak na XXI wiek. Wszystko pomazane, niektórzy to nawet światła zamazują. A z płytkami jest tak, że przyjdzie woda, przyjdą mrozy i poodpadają wszystkie – mówił w styczniu jeden z użytkowników.

  Zły stan tunelu ma niedługo ulec poprawie. Urząd planuje jego remont i przeznaczy na ten cel 80 tys. złotych. Kiedy dokładnie do niego dojdzie, nie wiadomo, ale ma to być jeszcze w tym roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~czerwona skrzynka się przepełnia 5 ponad rok temuocena: 75% 

   Tymczasem Burmistrz & ska , nie odrywając siedzenia od stołka , wymyśla tzw. "skrzynki prawdy” !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sloneczkoo 4 ponad rok temuocena: 86% 

   My czekamy , zeby w końcu dzielnica od lat wyremontowała przejscie podziemne pod ulicą Herbsta, obok Herbsta 1.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Nalezy wykonać przejście naziemne.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kkon 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Zasypac ten syf ;-)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 1 ponad rok temuocena: 50% 

   Kamandir zna się na robocie likwidacji przejść podziemny. Zawsze idzie "zaniedbanie", brud, brak światła, zatkane studzienki i zamknięcie. Neurobiałki nareszcie i autentycznie, uszczęśliwione, hi, hi. Tak jest w całej Wwie, ha, ha.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.507 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023