REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. promocyjne)

  Uszy, usta, brwi, nos, a także nieco mniej widoczne części ciała to miejsca, które były i nadal są bardzo chętnie przebijane, jednak obecnie zaczyna wkraczać powoli nowy trend, który zawojował już świat nastolatków oraz celebrytów. Mowa o piercingu paznokci. Czy każda osoba może sobie przekłuć paznokcie? Jak wygląda taki zabieg i czy jest on w ogóle bezpieczny?

  Czy przekłuwanie paznokci jest dla każdego?

  Zabiegowi przekłuwania paznokci może poddać się wyłącznie osoba posiadająca zdrowe oraz mocne paznokcie, ponieważ zabieg ten ingeruje bardzo mocno w płytkę paznokciową. Wprawdzie możliwe jest przekłucie naturalnych paznokci, o ile są oczywiście odpowiednio zadbane i twarde jak skała, jednak najlepsze efekty są widoczne na paznokciach żelowych lub akrylowych, dlatego też zwolenniczki takiego manicure mogą bez żadnych obaw zdecydować się na zastosowanie tego najnowszego trendu w zdobieniu paznokci. Posiadaczki naturalnych paznokci również mogą zdecydować się na taki krok, jednak wcześniej warto skonsultować się z kosmetyczką, która oceniając stan płytki paznokciowej, podejmie decyzję o tym, czy piercing paznokci będzie w ogóle możliwy.

  Czy zabieg przekłuwania paznokci jest szkodliwy?

  Profesjonaliści, którzy od wielu lat wykonują u kobiet cieszące się bardzo dużą popularnością paznokcie akrylowe, są zdania, iż sztuczne paznokcie są całkowicie bezpieczne, a ich założenie nie jest w zasadzie szkodliwe, jednak należy mieć świadomość tego, że płytka paznokciowa z czasem staje się słaba, dlatego też należy zrobić sobie przerwę od takiego manicure.

  Bardzo podobnie wygląda sytuacja w przypadku piercingu paznokci, gdyż w zasadzie nie jet on szkodliwy, zwłaszcza wtedy, gdy wykonywany jest na żelach. Niezwykle istotne jest jednak to, aby w odpowiedni sposób pielęgnować paznokcie, które zostały przekłute (zwłaszcza te naturalne), ponieważ jedynie w taki sposób można mieć pewność, iż wszystko będzie z nimi w jak najlepszym porządku.

  Czy taki zabieg jest szkodliwy?

  Kosmetolodzy, którzy od wielu lat wykonują popularne wśród kobiet paznokcie akrylowe, uważają, iż z technicznego punktu widzenia sztuczne paznokcie nie są szkodliwe, jednak wraz z biegiem lat naturalna płytka paznokcia staje się słaba. Jeśli chodzi natomiast o zabieg przekłuwania paznokci, to podobnie jak wykonywanie akrylu nie jest to szkodliwe, jednak niezwykle istotne jest, aby w odpowiedni sposób dbać o paznokcie. Warto w tej kwestii poradzić  się specjalisty np. osób dla których stylizacja paznokci to codzienność.

  Jak wygląda zabieg przekłuwania paznokci?

  Wydawać by się mogło, iż przekłuwanie paznokci nie jest wcale czymś skomplikowanym, jednak należy wiedzieć o tym, iż zabieg ten powinien być wykonany dopiero po malowaniu paznokci. Przebite paznokcie bardzo trudno się maluje, dlatego też w pierwszej kolejności należy wykonać pełny manicure, a następnie przekłuć wybrane paznokcie. Na przebite paznokcie należy następnie założyć wybraną wcześniej biżuterię, która jednak nie powinna utrudniać codziennego funkcjonowania. Nie należy również przebijać wszystkich paznokci naraz, ponieważ nie prezentuje się to zbyt ciekawie, a oprócz tego duża ilość biżuterii może wyglądać kiczowato.

  Jak długo trwa taki zabieg? Jeśli klientka ma paznokcie żelowe lub akrylowe, to trwa on zazwyczaj około 15 minut, natomiast w przypadku pań posiadających naturalną płytkę czas ten może ulec przedłużeniu.

  Jaką biżuterię można założyć na paznokcie?

  Obecnie w niektórych sklepach, zwłaszcza tych internetowych, można bez problemu znaleźć specjalną biżuterię, która służy wyłącznie do założenia na paznokcie. Na co warto się jednak zdecydować? Wybór uzależniony jest głównie od indywidualnych upodobań każdej kobiety, jednak obecnie bardzo popularne wśród gwiazd z pierwszych stron gazet są pierścienie a w szczególności te egzemplarze, które posiadają niewielkie koraliki, kamyczki oraz diamenciki. Oczywiście nie trzeba podążać za tym trendem, ponieważ najważniejsze jest to, aby dana ozdoba podobała się przede wszystkim samej właścicielce. Warto przejrzeć wszystkie dostępne oferty, wybierając tę najlepszą.

  O czym warto pamiętać, wykonując piercing paznokci?

  Z pewnością niejedna kobieta myślała o tym, aby taki zabieg wykonać w domowym zaciszu, wykorzystując w tym celu przedmioty służące do wykonywania dziur. Należy mieć świadomość tego , iż jest to bardzo niebezpieczne, dlatego też należy oddać się w ręce wykwalifikowanego specjalisty. Obecnie piercing paznokci zaczyna dopiero co wkraczać do salonów kosmetycznych, jednak w wielu innych krajach jest niezwykle popularny. O czym jednak należy pamiętać po takim zabiegu? Przede wszystkim o tym, aby nigdzie nie zahaczyć biżuterią, wykonując codzienne prace domowe, gdyż może się to niezbyt ciekawie skończyć. W najgorszym przypadku dany paznokieć będzie wymagał wymiany, dlatego też lepiej zapobiegać niż leczyć. Bardzo ważne jest również to, aby w odpowiedni sposób pielęgnować paznokcie a tak, że nie zakładać na nie np. agrafki z ostrymi przedmiotami, ponieważ stanowi to dosyć spore zagrożenie, którego należy oczywiście unikać.

  (mat. promocyjny)

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.1252 sekundy
  REKLAMA