REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Tu opowieści fantasy łączą się z historią i science-fiction. Młodsi i starsi siadają do stołów, łapią za pędzle, aby wspólnie oddać się pasji do… malowania figurek. Teraz będą mieli okazję wziąć udział w jedynym w Polsce Festiwalu Modelarstwa i Malarstwa Figurkowego Hussar 2019, który odbędzie się na Ursynowie.

  Warsztaty malowania figurek w ursynowskim ratuszu przyciągnęły zaskakująca liczbę zainteresowanych. Okazało się, że fanów tego - wydawałoby się nietypowego hobby - nie brakuje w naszej dzielnicy zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

  Teraz postanowiono pójść krok dalej i w najbliższy weekend (30 listopada - 1 grudnia) odbędzie się u nas międzynarodowy Festiwal Modelarstwa i Malarstwa Figurkowego Hussar 2019. Jest to dziesiąta edycja tego festiwalu, ale pierwsza na Ursynowie.

  Wygraj szablę

  W czasie dwudniowego wydarzenia będzie można m.in. wystartować w konkursie Hussar 2019 – skierowanym do osób, które już malują figurki lub mają gotową pomalowaną przez siebie figurkę z warsztatów.

  Do zwycięzcy trafi replika polskiej szabli husarskiej typu węgierskiego z 1750 r. Ostrze szabli wykonane jest ze stali, bogato zdobione, a wśród ornamentów roślinnych znajduje się napis „Vivat Husaria”. Szabla o długości prawie metra to dzieło polskiego rzemieślnika.

  Na miejscu będzie też okazja, aby wziąć udział w konkursie szybkiego malowania figurek tzw. Speedpaintingu. Goście będą mogli obejrzeć wystawę prac zgłoszonych na konkurs - będą to figurki fantasy, historyczne, Si-Fi oraz dioramy.

  To co ucieszy odwiedzjących festiwal to możliwość wzięcia udziału w warsztatach malowania figurek fantasy. Będą to zajęcia dla dzieci i dorosłych. Pod opieką instruktorów będzie można pomalować figurkę i zabrać ją do domu.

  Będzie się działo!

  Hussar to jednak nie tylko konkurs, pokazy i rozmowy, to także możliwość spotkania z producentami figurek. Jednak największą atrakcją dla fanów malowania figurek, będzie z pewnością możliwość obejrzenia prezentacji prac mistrzów z Hiszpanii i Szwecji. W czasie imprezy planowane są dwa – 3-godzinne – pokazy międzynarodowych mistrzów malowania figurek.

  - Na dziś mamy zgłoszonych koło 150 uczestników, plus nie wiemy ilu mieszkańców dołączy do nas. Na same warsztaty z mistrzami malowania figurek mamy zapisane po około 70 osób na każdy – mówią organizatorzy festiwalu.

  Festiwal odbędzie się w dniach 30 listopada – 1 grudnia w ratuszu dzielnicy Ursynów (al. KEN 61), od godziny 10:00 do 17:00, wstęp i udział jest bezpłatny. W przypadku warsztatów malowania figurek fantasy obowiązuje kolejność zgłoszeń na miejscu do wyczerpania limitu figurek na dany dzień.

  Nadal trwają zapisy do konkursu Hussar 2019, aby wziąć udział należy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy. Poniżej harmonogram imprezy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.317 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020