REKLAMAA1 SanGiovanni 01.06.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Jeden przypadek koronawirusa i cała klasa ląduje na zdalnym nauczaniu, a niezaszczepieni na kwarantannie. Pandemia i przepisy antycovidowe dezorganizują pracę szkół i plan zajęć rodziców. Na Ursynowie już ponad 3 tys. uczniów przebywa na kwarantannie i ciągle ich przybywa.

  - Mamy nieoficjalny lockdown w szkołach w Warszawie - oświadczyła w piątek wiceprezydent Renata Kaznowska. Już ponad 50 proc. placówek pracuje w zdalnym nauczaniu. W październiku ubiegłego roku zamkniętych było 65 placówek, teraz 408.

  Na Ursynowie sytuacja zmienia się z dnia na dzień. - W porównaniu do ubiegłych tygodni liczba zachorowań i związanych z nimi zawieszeń zajęć stale wzrasta. Zdarza się, że dzienna liczba wniosków o zawieszenia wynosi blisko 30 - mówi Kamila Terpiał z urzędu dzielnicy. W kwarantannie jest ponad 3 tys. dzieci.

  "Nas ta informacja załamała"

  W piątek o przerwaniu stacjonarnych zajęć w największej warszawskiej podstawówce - nr 340 przy ul. Lokajskiego dowiedzieli się rodzice uczniów klas 0-3. Wyłączono aż 22 klasy oraz 2 zerówki. Przez cały przyszły tydzień dzieci będą siedziały w domach. 

  - Nas ta informacja załamała. Nie mam jak wziąć wolnego w pracy, nie wiem jeszcze kto się zajmie dzieckiem - mówi nam pani Aneta.

  Na dziś w tej szkole wyłączonych jest aż 39 klas. Trochę lepiej jest w pozostałych podstawówkach, gdzie z powodu Covid-19 na zdalnej nauce przebywa po kilka klas. W 24 przypadkach zachorował nauczyciel, a w 50 przypadkach dziecko.

  Koronawirus, a raczej przepisy covidowe, całkowicie burzą ludziom plany. I to nawet w rodzinach zaszczepionych. Wszystko przez to, że dyrekcji nie wolno pytać, kto jest zaszczepiony.

  - W szkołach ponadpodstawowych, gdzie wszyscy uczniowie mogą się zaszczepić, gdzie mamy klasy, w których prawie wszyscy albo wszyscy uczniowie są po szczepieniach, można byłoby nie wysyłać całych grup młodzieży na zdalne lekcje. Zaszczepieni mogliby uczyć się w szkołach, a niezaszczepieni zdalnie. Można byłoby im też wysyłać zadania mailowo - mówi Renata Kaznowska.

  W szkołach podstawowych w starszych rocznikach zdarza się, że na zdalne idzie cała klasa, a po kilku dniach sanepid obejmuje kwarantanną tylko czterech uczniów - tych niezaszczepionych. 

  - Więc różnica żadna. Bardzo to deprymujące, część nie wie, po co się szczepić - mówi nam Robert Wojciechowski, przewodniczący rady rodziców w Szkole Podstawowej nr 340.

  Nawet 1/5 nauczycieli nieobecna

  Dyrektorzy szkół muszą łatać dziury po nauczycielach w kwarantannie. To sztuka niemal ekwilibrystyczna.

  - Liczba nieobecnych nauczycieli dochodzi w niektórych dniach nawet do 20 osób. To 1/5 całego składu osobowego. Aby zachować ciągłość pracy stacjonarnej szkoły, czasem jesteśmy zmuszeni do odwołania zajęć nieobowiązkowych lub zajęć on-line, gdyż potrzebujemy nauczycieli na zastępstwa stacjonarne w szkole - tłumaczyła w tym tygodniu rodzicom Wioletta Krzyżanowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 323.

  Prosiła, by rodzice byli w każdej chwili przygotowani na to, że dzieci mogą przejść na zdalne nauczanie. W jej szkole. Od 8 października 38 razy organizowano nauczanie zdalne w klasach. Przypomniała, że procedura zawieszania zajęć wynika z przepisów prawa i wytycznych sanepidu, a szkoła nie decyduje o kwarantannie ucznia lub nauczyciela.

  AKTUALNY STAN W URSYNOWSKICH PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH (na dzień 19.11.2021) -źródło: urząd dzielnicy

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 258

  • 29
   BARDZO PRZYDATNY
  • 18
   ZASKOCZONY
  • 23
   PRZYDATNY
  • 17
   OBOJĘTNY
  • 9
   NIEPRZYDATNY
  • 44
   WKURZONY
  • 118
   BRAK SŁÓW

  20Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~aa 20 7 miesięcy temu

   Proszę o regularną aktualizację tej listy

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aniaB 19 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Bardzo prosze o podobny artykul statystyki co tydzien, bo niestety szkoly podstawowe o tym rodzicow w ogole nie informuja. Cale wysylanie na kwarantanne nie ma sensu jesli brak jest przestrzegania podstawowych zasad w szkolach - brak noszenia maseczek przez personel, laczenie dzieci na swietlicach, itp.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czarli 18 7 miesięcy temuocena: 55% 

   Nadgorliwość niektórych rodziców jest gorsza od faszyzmu. Dodatkowo piszą swoje bezpodstawne wypociny w mediach społecznościowych. Jeżeli szkoła liczy kilkuset uczniów to zawsze może się zdarzyć przypadek zakażenia , niekoniecznie w szkole.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nieistotny 17 7 miesięcy temuocena: 58% 

   To jest jakaś plaga. Dwójkę dzieci mam na kwarantannie, bo nadgorliwi rodzice, dzieciom z lekkim katarkiem robili testy. A potem "chore" dziecko normalnie w zdalnych lekcjach uczestniczy, bo przechodzi bezobjawowo. To jest panika medialna, myślałem że po zeszłym roku ludziom wróci rozsądek, ale jakoś media cały czas grzeją temat. Niestety, zbyt prędko normalnie u nas nie będzie. Najbardziej żal dzieci, nie dość że edukacja na coraz słabszym poziomie, to jeszcze co chwila przerwy w nauce. Coraz mniej dzieciaki spotykają się z rówieśnikami, 30 lat temu biegały razem na podwórkach, teraz nie dość, że nie wychodzą na dwór, to jeszcze do szkoły nie mogą iść. Wyrośnie nam pokolenie socjopatów.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~agnik 16 7 miesięcy temuocena: 40% 

   A mój wnuczek jak miał katarek to przez 3 dni siedział u mnie (niezaszczepionej babci) a po 3 dniach przeszło i wrócił do szkoły. Widać nie wszyscy rodzice sa głupi

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ssssssss666 15 7 miesięcy temuocena: 50% 

   do agnik - jest pani przykładem braku mózgu co wnoszę po wszystkich pani komentarzach, w końcu złapiesz i mam nadzieję wylądujesz pod respiratorem o ile nie pod ziemią starsza głupiutka babko

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karot 14 7 miesięcy temuocena: 11% 

   24 nauczycieli i 50 dzieci faktycznie młodzi chorują a może nauczyciele strajkują

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ona 13 7 miesięcy temuocena: 60% 

   To nie jest śmieszne dzieci na zdalnym chociaż miały lekcie i po nich mogły wyjść na świeże powietrze teraz ani nauki bo nauczyciel chory i nie ma zastępstw, ani nie mogą wyjść na dwór bo na kwarantannie. To im ministerstwo dobrze zrobiło. Brawo.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tytus de zoo 12 7 miesięcy temuocena: 47% 

   Zaszczepione dzieci nie są na kwarantannie tzn. mogą normalnie opuszczać gom.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niedzielski 11 7 miesięcy temuocena: 89% 

   Nowa nirmalnosc.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kurt 10 7 miesięcy temuocena: 31% 

   Idzie się przyzwyczaić ( ͡° ͜ʖ ͡°)/

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomec 9 7 miesięcy temuocena: 63% 

   W naszej szkole nauczyciele i uczniowie tez chorują ale ,,PO CICHU" i szkoly nie zamykają

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 8 7 miesięcy temuocena: 83% 

   To jest taka covidowa ciuciubabka. Dyrektor nie wie, którzy nauczyciele i pracownicy szkoły są zaszczepieni. Nauczyciele nie wiedzą ilu mają nieszczepionych uczniów. Rodzicie nie wiedzą czy nauczyciele uczący ich dzieci są zaczepieni. Nagle bęc. Ktoś jest chory. I co? I nic. Nie wiadomo kogo covid złapie. Zgaduj zgadula, w której ręcę covidowa kula. Ale większość Polaków chyba lubi tą zabawę, więc chyba nie ma się co denerwować. Póki zakłady pogrzebowe nadążają.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 7 7 miesięcy temuocena: 77% 

   I jeszcze niezaszczepieni rodzice niezaszczepionych dzieci mają pretensje do niezaszczepionych nauczycieli.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trez 6 7 miesięcy temuocena: 63% 

   Dania ma 80% populacji 12+ w pełni zaszczepionej. To sa i starsze dzieci, i dorośli. Jednocześnie zmaga sie z najwyższą liczba zarażeń od początku pandemii. To samo Flandria (bardzo podobne dane). Zaszczepieni tez się zarażają! Szczepienia NIE zatrzymają fali zarażeń. Chronią przed zgonem, ale nie przed wzrostem zarażeń. Taka role pełnią: maski, dystans, unikanie tłumu, itd. Macron miesiąc temu wprowadził obowiązkowe maski w szkołach, obowiązkowe regularne wietrzenie (które ma duże znaczenie), i Francja trzyma sie lepiej niz Flandria czy Dania. Oczywiście nikt nie byl zadowolony z masek, ale one działają.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szczupak 5 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Wreszcie jakiś głos rozsądku. Walka z pandemią to masowe szczepienia plus maski, higiena, dystans. Szczepienia nie są od tego, by transmisję przerwać, a zapewnić łagodny przebieg, który przecież jest wielką ulgą nie tylko dla chorych i ich rodzin, ale także dla systemu opieki medycznej. Transmisję ogranicza maska, dystans i higiena. Trudno to ludziom zrozumieć, ale nie powinno to dziwić - higiena nie jest i nigdy nie była mocną stroną polskiego społeczeństwa. Wystarczy raz przejechać się zbiorkomem albo wyskoczyć z Warszawy na prowincję. Nie wiem ile w tym prawdy, ale kiedyś widziałem badanie, z którego wynikało, że około 1/3 badanych używa w rodzinie po kąpieli wspólnego ręcznika, a 1/4 myje zęby tą samą szczoteczka, co inny domownik.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 26 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 4 7 miesięcy temuocena: 63% 

   Maseczki działają najlepiej wtedy, gdy noszą je wszyscy. A w PL jest to niemożliwe. Polak nie po to wstał z kolan, żeby dać się opakować w maseczkę. Przecież to absolutne ograniczenie jego wolności.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lekarz 3 7 miesięcy temuocena: 46% 

   Szkoda,że dopiero Haloursynów podaje dane o klasach,a nie szkoła gdzie mamy dzieci. A tak przy okazji- cały personel szkół,przedszkoli powinien być obowiązkowy zaszczepiony.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 2 7 miesięcy temuocena: 69% 

   Cały personel szpitali, przychodni, ratownicy medyczni itp. powinni być obowiązkowo zaszczepieni. Oraz parę innych grup zawodowych.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 31 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.475 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022