REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 kwietnia 2020, 07:39 komentarzy 91

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (nadesłane)

  Mimo jasnych przepisów i informacji wywieszanych przy wejściach do kościołów, ursynowskie parafie mają problem z przestrzeganiem limitów wejść do świątyń. - Wczoraj po południu w kościele przy ul. Przy Bażantarni wchodziło po 20 osób. Księża nic sobie z tego nie robią - alarmuje nasz czytelnik.

  Trwa Wielki Tydzień - czas przygotowań do Wielkanocy, która w Kościele katolickim jest największym świętem w roku. W ramach przygotowań wierni przychodzą do spowiedzi i komunii świętej. Jednak epidemia koronawirusa pokrzyżowała szyki także parafiom. Mimo jasnych wytycznych Episkopatu o konieczności stosowania się do zarządzeń ministra zdrowia bywają trudności z jego egzekwowaniem.

  Jak poinformował nas jeden z czytelników w środę po południu, przed godziną 16:00, w kościele pw. Bł. Władysława z Gielniowa w świątyni siedziało co najmniej kilkanaście osób: dwanaście osób w ławkach, a kolejnych siedem w kolejce do spowiedzi. W sumie więc około 20 osób - cztery razy więcej niż powinno.

  - Ksiądz, który udzielał komunii świętej widział, że w świątyni jest za dużo wiernych, mimo to nie zareagował - mówi nam czytelnik. - Żeby było jasne, sam jestem wierzący, ale uważam, że skoro wszyscy mamy się stosować do przepisów to kościoły również. Policja pilnuje lasu, więc może zajrzy też do świątyni? - dodaje ursynowianin.

  "Przypominamy ludziom o ograniczeniach"

  O ustosunkowanie się do tej sytuacji poprosiliśmy parafię Bł. Władysława z Gielniowa. Ksiądz Kamil Falkowski mówi, że do przekroczenia limitu wiernych mogło dojść w czasie, gdy jedyny obecny w kościele ksiądz spowiadał wiernych.

  - Obok spowiedzi, mamy co 15 minut Komunię Świętą. Ksiądz spowiadający jest sam w świątyni, mógł nie zorientować się podczas spowiedzi, że na komunię czeka już sporo wiernych - mówi nam ksiądz Kamil Falkowski.

  Dodaje, że księża z parafii doskonale zdają sobie sprawę z zagrożenia koronawirusem i sami przestrzegają przepisu o ograniczeniu liczby wiernych. - Jeżeli wierni zbyt długo są w kościele lub rośnie kolejka do spowiedzi, przypominamy ludziom o ograniczeniach - mówi kapłan. Parafia stosuje dodatkowe środki ostrożności: maseczki, dezynfekcję folii na kratach w konfesjonałach, 1,5 metrową odległość między spowiednikiem a wiernym oraz zaleca przyjmowanie Komunii Św. na rękę.

  Dodajmy, że kościół przy ul. Przy Bażantarni jest bardzo dużą świątynią. Ma tysiąc miejsc siedzących, nawet gdyby limitów wejść nie było, wierni mogliby zachować odpowiedni odstęp między sobą. To jednak zależy w dużej mierze od nich samych.

  Jak mówią księża, są jednak zaskoczeni zdyscyplinowaniem wiernych, którzy korzystają z transmisji mszy świętych w mediach i raczej nie gromadzą się w kościołach. Wygląda więc na to, że przypadek z wtorku był incydentalny, choć dla parafii to sygnał, że księża powinni wzmóc czujność.

  Parafie przeszły na tryb online

  Parafie z Ursynowa starają się odradzać wiernym osobiste uczestnictwo we mszach św. Zapraszane są na nie tylko osoby, które zamówiły intencję. W wielu kościołach w Wielki Piątek nie będzie ciemnicy, a groby Pańskie będą bardzo skromne.

  Od wielkanocej niedzieli w kościołach będzie mogło się jednak gromadzić do 50 osób. Ryzyko roznoszenia się koronawirusa wzrośnie. Księża, z którymi rozmawialiśmy oczekują zmiany tego przepisu i utrzymania bardziej restrykcyjnego ograniczenia do 5 osób.

  - Tak będzie lepiej, w imię wyższego dobra. Pewnie dziś zostaną ogłoszone takie decyzje - mówi ksiądz Falkowski z parafii z ul. Przy Bażantarni.

  Poniżej zdjęcia wykonane w świątyni przed godz. 16:00 w tym samym czasie - źródło: nadesłane

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 130

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 14
   OBOJĘTNY
  • 41
   NIEPRZYDATNY
  • 15
   WKURZONY
  • 36
   BRAK SŁÓW

  91Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~adwokat 91 miesiąc temuocena: 100% 

   Limit 5 osób obowiązuje tylko w przypadku obrzędów religijnych (takich jak np. Msza). Prawo nie zostało złamane, do kościoła można wchodzić - np pomodlic sie - nawet gdy osób jest więcej. "(...) w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, na danym terenie lub wdanym obiekcie znajdowało się łącznie, zarówno wewnątrz,jak ina zewnątrz pomieszczeń, nie więcej niż 5uczestników, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób zatrudnionych przez zakład pogrzebowy w przypadku pogrzebu"

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asia12 90 miesiąc temuocena: 57% 

   Mały wiejski kościółek - 5 osób, wielka Świątynia Opatrzności Bożej - też 5 osób. Gdzie tu logika. W sklepach decyduje liczba kas, w autobusach liczba miejsc siedzących. W kościołach możne np. przyjąć powierzchnię na 1 osobę (np. 5 m2 na 1 osobę).

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KabatTy 89 miesiąc temuocena: 33% 

   Pretensje? Pisz do premiera z PiS

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Werter 88 miesiąc temuocena: 83% 

   Kompletnie nie rozumiem osób, które minusują właściwe komentarze. Oczywiście jestem przeciw obrażaniu kogoś czy czegoś, także wiary i kościoła - tu nie ma wyjątku. Ale aby minusować kogoś, kto w komantarzu przypomina, jakie są przepisy czy ograniczenia? Że my się z tym nie zgadzamy, nie oznacza, że inni nie mają racji. Są tu takie komentarze, że niezaleznie od wieku, wiary, gorliwości katolickiej itp. powinny mieć same plusy. Zanim zminusujesz, zastanów się dlaczego??

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Poeta 87 miesiąc temuocena: 22% 

   System minusow i plusow nie dziala poprawnie, mozna plusowac, a wychodza minusy i odwrotnie. Jednym slowem najlepiej zignorowac.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 86 miesiąc temuocena: 85% 

   System działa dobrze. Ja trafiam w plus lub minus także to nie problem

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 85 miesiąc temuocena: 35% 

   ~..., akurat zdarzało mi sie wielokrotnie, że np. daje + a zwieksza sie % minusów. TAK ŻE nie masz racji. Co z kolei mnie nie dziwi, biorac pod uwagę całą resztę...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PlusCzyMinus 84 miesiąc temuocena: 83% 

   System działa. Może na smartfonie macie kłopot w trafienie w odpowiednie miejsce z uwagi na za duże palce? ;-) Zaraz zresztą sprawdzę plusując swój komentarz.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ktos 83 miesiąc temuocena: 13% 

   System nie dziala, chyba, ze przy dodawaniu liczby zmniejszaja sie. Nawet jeden przypadek swiadczy, ze system nie dziala poprawnie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sobota11 82 miesiąc temuocena: 85% 

   Drogi Ktoś i Poeta - działa system bez zarzutu, czytam i komentuję portal od kilku lat, oceniam też często. Nie zdarzyło mi się, by plus był minusem i odwrotnie. No chyba, że nie umiecie trafić w łapkę w dół lub w łapkę w górę, ale to już może być inna kompletnie przyczyna :-) PS. Przy okazji: działa tez opcja "wpisy tej osoby" - pokazuje wszystkie wpisy z tego samego IP. Polecam sprawdzić bo okaże się, że Poeta / Ktoś / Miciu / Miś / Coś tam / Nick to jedna i ta sama osoba, którą bardzo uraża, gdy ktoś śmie skrytykować lub zauważyć nieprawidłowość w kościele. Polecam zacząć od siebie i -to takie przesłanie ode mnie na te święta! :-) PS2. Z góry dziękuję już za minusy od ciebie :-))))

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ktos 81 miesiąc temuocena: 22% 

   Dziala dobrze ? W systemie chinskim, prosze sobie policzyc glosy, bystrzaku :-)))

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MatematykaLogicznie 80 miesiąc temuocena: 80% 

   Drogi Ktosiu, włącz myślenie, logikę i podstawy matematyki(!) - trochę wstyd, chyba że jesteś np. uczniem 1 klasy SP. System działa, policz jeszcze raz. Zasady, które zaobserwowałem: (1) jeśli są same plusy, wynik mamy zielony, 100%, jeśli są same minusy, mamy wynik czerwony i 0% (bo brak jest rekcji pozytywnych), (2) wynik % pokazuje ile jest reakcji pozytywnych w stosunku do ogółu reakcji na dany komentarz - czyli jaki % osób zgadza z danym komentarzem, (3) jeśli jest 11 reakcji dodatnich i 4 ujemne, wynik jest zielony i pokazuje 73% (czyli 11 z 15 jest pozytywnych), (4) jeśli są np. 2 reakcje pozytywne, 7 negatywnych, wynik jest czerwony i pokazuje 22% (czyli 2 na 9 reakcji jest pozytywnych, a wiec 22% ogółu), (5) jeśli np. brak jest reakcji pozytywnych i jest 6 reakcji negatywnych, wynik czerwony 0%, // Posprawdzaj sobie, przemyśl - logiczne myślenie nie jest niestety twoją mocną stroną :-))))

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KabatTy 79 miesiąc temuocena: 71% 

   Ciekaw jestem czy taki Ktoś przeczyta i będzie miał odwagę się przyznać ze nie zrozumiał. Czy tez należy do dużej grupy ludzi, którzy na fb np. chcąc pochwalić się „elokwencją” krytykują coś, po czym jak wychodzi ze nie mieli jednak racji czy wiedzy, zamiast przeprosić i przyznać się do błędu, kasują post :-)))) Internet często nie zapomina takich internetowych przygłupów :)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ktos 78 miesiąc temuocena: 0% 

   Dokladnie jak powiedzialem, system chinski - zawsze mozna sie dostosowac do schematu, to juz zalezy od tego czy ktos ma ograniczone myslenie logiczne czy nie. 2+2 tez moze rownac sie 5, dlaczego, nie ? Dlatego procenty sa bez sensu i zostaje przy swoim . Proponuje sprawdzic sobie system ocen np. na youtube, no ale widac tam tez maja problem z mysleniem. SP juz skonczylem, ale inne, i cale szczescie. Bo nawet w czasie PRL nie bylo takiej pogardy i obrazania Kosciola jek teraz w Polsce. Zmartwychstal Pan i zyje - alleluja !

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty 77 miesiąc temuocena: 75% 

   Ktoś - sam już bredzisz i plączesz się w wersjach, ale nie masz honoru by przyznać się do błędu, bo po co, prawda? System oceny działa tak, że kolor zielony/czerwony pokazuje czy większość reakcji na komentarz jest zgodny/przeciwny z komentującym a sam % pokazuje ile osób procentowo jest "za" wobec wszystkich, którzy reakcję na komentarz dali. Co tu jest złego? Czego nie rozumiesz? Przykład, konkret, co wg Ciebie jest nie ok - najlepiej liczbowo.. Powyżej ktoś Ci opisał przykładowo jak to działa i wszystko działa ok. Piszesz sam, że "System minusow i plusow nie dziala poprawnie, mozna plusowac, a wychodza minusy i odwrotnie." Rozumiem, że cieżko Ci zaakceptować to, że większość osób myśli tak a nie inaczej? I nie ma tu nic do pogardy wobec kościoła i zmartwychwstania. Nie za bardzo też rozumiem, co masz na myśli pisząc "SP juz skonczylem, ale inne, i cale szczescie" You made my day :-)))))))

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jacek Kr. 76 miesiąc temuocena: 79% 

   Sam jestem katolikiem, głęboko wierzącym i regularnie praktykującym. Rozumiem wprowadzone przepisy i ograniczenia. One są dla naszego dobra, choć czasem jest to bardzo trudne (rozłąka, brak święconki, brak uczestnictwa bezpośredniego w nabożeństwach itp). Nie rozumiem natomiast oburzenia w komentarzach niektórych poniżej - to co, chcecie chodzić normalnie do kościoła? Czy na święta też jedziecie do swoich rodziców czy dziadków, bo tak trzeba? Mimo apeli, aby tym razem zostać w domu? Choćby z tego powodu, by świąt takich jak przed rokiem czy wcześniej, czyli wspólnych, było jeszcze wiele? Narażacie innych, postępujecie wbrew przykazaniom, także miłości. Zgadzam się w pełni z tym, co powiedział na końcu materiały ksiądz Falkowski - młody, ale mądry człowiek. Zostańmy w domach, przeżywajmy jak co roku, a może nawet bardziej!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miciu 75 miesiąc temuocena: 32% 

   Chcemy aby Kosciol byl traktowany przynajmniej nie gorzej niz supermarkety i autobusy. I zeby nie robic afery, bo do Jedynego Zrodla Nadzieji przyszlo kilka osob wiecej niz jest w absurdalnym przepisie. Zagladam codziennie i nie widze problemu. Ale ktos przyszedl do Kosciola po cos zupelnie innego. Mam nadzieje, ze skorzystal ze spowiedzi i sam nikogo nie zarazil, bo tez przekroczyl limit.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 74 miesiąc temuocena: 77% 

   No właśnie - traktujmy równo. Jeśli wzywamy policję do zgromadzeń, jeśli policja kontroluje rowerzystów itp to niech tez kontroluje sytuacje w kościołach. Przestrzegasz przepisów - nie musisz się obawiać. Przekroczyłeś przepisy - kara w postaci mandatu. Budżet teraz w potrzebie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 17 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miciu 73 miesiąc temuocena: 27% 

   To proponuje zamknac wszystkich biegaczy, rowerzystow, rolkarzy - nie wychodza przeciez w celach niezbednych do zycia, czyli tez lamia przepisy. Gdyby przeliczyc liczbe osob na kase na liczbe osob na metr, to do Kosciola Wladyslawa weszly by setki ludzi, wiec niech nikt nie robi afery, ze weszlo przez chwile 20 osob. Ale Kosciol wytrzyma i to," bramy piekielne go nie przemogą". Wiec daremny trud przeciwnikow.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sobota11 72 miesiąc temuocena: 79% 

   Miciu - przecież to nie jest żadna nagonka na kościół i nikt nie chce z kościołem walczyć. To przepisy i ograniczenia dla naszego dobra. I ciebie, i mnie, i naszych rodziców, dziadków itp. Także wbij odrobinę chociaż rozsądku do swej głowy i pomyśl racjonalnie - to nie stoi w sprzeczności z wiarą i kościołem, no chyba, że już ktoś kompletnie zaślepiony jest. Weź przykład nawet z duchownych, którzy to tłumaczą. Weź przykład z Papieża Franciszka.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łukasz1 71 miesiąc temuocena: 41% 

   Osoba która wysyła takie zdjęcia i donosy powinna mieć przynajmniej na tyle cywilnej odwagi żeby się pochwalić oraz podpisać w artykule. Łatwo się ukrywać i rzucać oskarżenia z utycia.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AnnaCh 70 miesiąc temuocena: 84% 

   A czy ten donos jest zły? Jeśli tak to w czym jest zły? Tylko odpowiedz mądrze, bez zaślepienia kościołem, bez elementów fascynacji nim i zgodnie z tym co mówi większość mądrych duchownych. Pamiętaj też o obowiązujących przepisach.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 32 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NoS 69 miesiąc temuocena: 68% 

   Wystarczyłoby, gdyby katabasy wystawiły kilkanaście tac, przecież na jedną kasę może wejść 3 klientów, dodatkowo 2 osoby na każde okienko konfesjonału, po 3 osoby na każdy święty stragan i po sprawie

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bhawo 68 miesiąc temuocena: 26% 

   ~NoS świetnie znasz się na kombinacjach , pewnie zbierałeś do puszki KODziarskiej

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nos 67 miesiąc temuocena: 71% 

   nie, uczyłem się od największej korporacji na świecie, byłem ministrantem:) oszuści, nieważne z której strony, są wciąż oszustami

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 29 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gumowe ucho 66 miesiąc temuocena: 29% 

   Kapusta będzie miał dużo roboty w święta, pewnie będzie zawsze tym szóstym

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WWW12 65 miesiąc temuocena: 100% 

   Nie będzie miał dużo roboty, bo większość zostanie w domach. Zgodnie z dobrym przykładem i zaleceniami m.in. Papieża czy abp Nycza.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 64 miesiąc temuocena: 36% 

   Żałosne są te donosy i nakręcanie się w oburzeniu. Teraz to można się tym tylko brzydzic, ale aż się boję pomyśleć co wasi dziadkowie robili za czasów okupacji czy stalinizmu...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Raff 63 miesiąc temuocena: 56% 

   Nadgorliwego autora listu proszę o przysyłanie zdjęć spacerujących wspólnie osób, które nie zachowują nakazanego 2 metrowego dystansu. Przepisy są dla wszystkich, więc bez sensu jest ta nagonka na ludzi wierzących, skoro prawie nikt nie przestrzega tych przepisów na ulicy.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AaaaaaA 62 miesiąc temuocena: 61% 

   Człowieku, gdzie tu ta nagonka? Ja tu raczej widzę troskę o wierzących. Ze strony innego wierzącego, który był w kościele. Więc nie bij piany! Przeczytaj też ostatnie zdanie artykułu i wypowiedź normalnego, ludzkiego księdza.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 30 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Raff 61 miesiąc temuocena: 64% 

   @AaaaaaA ja tu raczej widzę fałszywą troskę. Ludzie zachowywali odstęp i to jest najważniejsze. Też jestem zwolennikiem restrykcji dot. liczby osób czy to w kościele, czy gdzie indziej, ale odrobina zdrowego rozsądku nie zawadzi. Poza tym każdy musi się zatroszczyć o siebie, bo za jakiś czas restrykcje znikną, a koronawirus pozostanie. Większość społeczeństwa się z tym zetknie, większość przejdzie bezobjawowo. Ważne, aby nie nastąpiło to na raz i by seniorzy szczególnie na siebie uważali.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 23 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 60 miesiąc temuocena: 88% 

   ~Raff, ale tu akurat miej pretensję do tych ustalajacych durnowate przepisy - że w olbrzymim kosciele nie moze być kilkanascie osób - a nie do tych, ktorzy domagaja sie ich przestrzegania. Jesli mnie zbrania sie jazdy rowerem po lesie, na powietrzu, "bo tak" to dlaczego wierzacym wolno być w kosciele, w nadmiarze? To nie jest nagonka na ludzi wierzacych, jesli juz...raczej na bezmyslne przepisy

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AaaaaaaA 59 miesiąc temuocena: 92% 

   Ale też pamietajmy że księża mądrzy tez tłumaczą i przypominają by zostać w domu.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obiektywnie 58 miesiąc temuocena: 54% 

   Biorąc pod uwagę np. dopuszczalną ilość osób w autobusie który jest o wiele mniejszy od kościoła to dla mnie obecne przepisy drastycznie ograniczające ilość osób niezależnie od wielkości Świątyni są niezrozumiałe . Każdy proboszcz powinien zadecydować ile może wejść do kościoła wiernych zachowując bezpieczny dystans 2m i by było bardziej sprawiedliwie w tym trudnym czasie epidemii

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciek 57 miesiąc temuocena: 89% 

   Dokładnie tak. Nielegalne jest przebywanie 6 wiernych w bazylice w Licheniu, ale legalne jest przebywanie 19 osób w autobusie przegubowym. Idąc dalej, legalne jest zorganizowanie mszy św w autobusie na 19 wiernych + posługa. I dzień tu logika pana ministra?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 40 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AaaaaaaA 56 miesiąc temuocena: 81% 

   O, i wracamy do sedna sprawy! A jakiego ministra? A jakiego premiera? Nie bójmy się tego powiedzieć. Z PiS :-)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 29 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 55 miesiąc temuocena: 34% 

   Całe szczęście że z PIS. Strach pomyśleć co by sie działo jak by Kopacz nadal rządziła.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AaaaaaaA 54 miesiąc temuocena: 92% 

   Konstytucja - nie gdybajmy, mówmy o faktach. I ja wcale nie napisałem, że PiS zrobił błąd. Wskazałem tylko gdzie kierować mozna ewentualnie swój sprzeciw jeśli nie można wziąć udział w nabożeństwie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 24 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KabatTy 53 miesiąc temuocena: 25% 

   Jest duza różnica między autobusem i kościołem. Autobusem musisz się przemieścić jeśli nie masz innego wyjścia (praca itp). A kościół? Możesz zgodnie z zaleceniami także hierarchów kościelnych obejrzec w tv czy internecie - mszy wybór duży.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AMroz 52 miesiąc temuocena: 69% 

   Mam tylko nadzieję, że jak już wejdzie nakaz noszenia maseczek, Ci nieliczni w kościele co jednak przyjdą, nie będą maseczek zdejmować by ksiądz i Maryja zobaczyli kto przyszedł.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maa 51 miesiąc temuocena: 25% 

   Zobaczym jak sobie w maseczkach poradza biegacze.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WWW12 50 miesiąc temuocena: 50% 

   Część biegaczy już dawno biega w maseczkach antysmogowych np. wiec już o nich się nie martw. Poza tym jeśli nie będą mogli biec to zrezygnują. Wg mnie myślą rozsądniej od grupy zaślepionych, którzy muszą pójść mino ostrzeżeń do kościoła i do tego jeszcze w taki sposób by inni widzieli, z księdzem na czele!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Raff 49 miesiąc temuocena: 60% 

   Wg mnie ten list to lekka przesada. Najważniejsza jest odległość między osobami. Porównajcie sobie moi drodzy lokalne sklepiki, piekarnie itp w których co prawda może przebywać na raz max 2-3 klientów, ale zagęszczenie jest mimo to bardzo duże (osoba na 1 metr kwadratowy). Uważam, że w przypadku kościołów limit powinien być uzależniony od powierzchni, np 1 osoba na 36m2 (wówczas średnia odległość miedzy osobami wynosiłaby min 6 m dla każdego kierunku). Dla takiego kościoła jak Przy Bażantarni pozwoliłoby to na wejście co najmniej kilkudziesięciu osób.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LekarzRodzinny 48 miesiąc temuocena: 92% 

   Jeśli rząd zmieni przepisy dot. kościoła i zgromadzeń tam, przyznam ci rację. Na obecną chwilę nie - z wiadomych względów.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 24 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Raff 47 miesiąc temuocena: 80% 

   @LekarzRodzinny, Ok, ale spójrz co się dzieje na Kabatach. Masa ludzi nie przestrzega zakazów. Setki uprawiają sport, jeżdżą na rowerze, biegają. Skate park Przy Bażantarni nie jest pusty. Młodzież chodzi sama po ulicy. Rodzice spacerują z dziećmi itp. Nie chcę oceniać, czy to dobrze, bo rozumiem ich wszystkich (ruch jest potrzebny dla zdrowia). Ale gdzie tutaj jest literalne przestrzeganie zakazów dot. wyjścia z domu. Wiele osób kombinuje, jak to nagiąć pod pozorem istotnych spraw.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 24 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AaaaaaA 46 miesiąc temuocena: 85% 

   Raff - ale to nic nie zmienia. Kary i mandaty. Na placu zabaw, w lesie, w kościele, bez wyjątku. Brak kasy na mandat? Samochód do licytacji. Szkoda ze u nas nie ma tak, ze mandat jest zależny od dochodów.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 23 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Raff 45 miesiąc temuocena: 90% 

   @AaaaaaA masz rację. Ciężko jest te przepisy wyegzekwować. Chodzi mi jedynie o to, że koncentrowanie się na dużym kościele, a przymykanie oczu na inne nieprawidłowości może być dyskryminujące. Jak obserwuję policja na Kabatach jest raczej łaskawa dla wszystkich.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AaaaaaA 44 miesiąc temuocena: 100% 

   Raf - zgadzam się. Ale wiesz co by się działo gdyby policja na kościół najechała i mandaty przy wyjściu wręczała?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 20 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 43 miesiąc temuocena: 34% 

   do ~Uuuuuuu: po prostu haloursynow lubuje się w takich niby obiektywnych artykułach dot. Kościoła. A tak naprawdę podszytych niechęcią i chęcią przywalenia. Tak jak zauważyli inni: ten artykuł jest to robienie wielkiego halo z niczego, pod przykrywką troski. i tyle. tak to widzę. Choć Twój komentarz uważam za wyważony, masz w nim też sporo racji

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WIERZĄCY-55 42 miesiąc temuocena: 95% 

   Nie przesadzaj! Wg mnie gdzieś po środku. Nie powiem, że jestem jakimś regularnym, czytelnikiem każdego dnia, ale wracam tutaj regularnie dość. A czytałeś artykuły dotyczące np. koncertów w kościołach? wydarzeń dot. patrona kościoła Władysława z Gielniowa? i innych, które dotykają tego tematu? Jak następnym razem przeczytasz taki artykuł, zostaw swój komentarz i tam :-)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 36 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mis 41 miesiąc temuocena: 0% 

   Brawo dla tych co porownuja Kosciol z supermarketem albo z lasem. Zapraszamy kolejne pandemie do Warszawy i obserwujemy jak Trzaskowski zwalcza je za pomoca teczy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bhawo 40 miesiąc temuocena: 28% 

   Jakoś konfidenta nie było w Wilanowie , gdzie tłumy kłębiły się wzdłuż Przyczółkowej . No tak ale tam relaksują się zasłużeni obrońcy konstytucji , a tu wstrętni katole dopuszczają się przestępstwa.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WIERZĄCY-55 39 miesiąc temuocena: 91% 

   Bhawo, ul. Przyczółkowa toż to już nie Ursynów chyba, więc przejrzyj może portale wilanowskie. Ja widziałem gdzieś chyba na facebooku relację z Przyczółkowej i zdjęcia radiowozu oraz kontroli rowerzystów tam jadących :-) Także pudło, ale wszystkiego dobrego na święta i więcej miłości do innych, a także pokory by widzieć swoje błędy i upór :-)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 31 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WIERZĄCY-55 38 miesiąc temuocena: 74% 

   A TAK WOGÓLE TO PO CO TA CAŁA DYSKUSJA? SĄ PRZEPISY JAKIE SĄ. JEŚLI KTOŚ ICH NIE PRZESTRZEGA (CZY TO W SKLEPIE, CZY W LESIE CZY W KOŚCIELE CZY W KIOSKU CZY W INNYM MIEJSCU) NARAŻA SIĘ NA KARĘ I JESTEM ZA TYM, BY TE KARY EGZEKWOWAĆ (TAKŻE W KOŚCIELE!), NIEZALEŻNIE OD TEGO CO KTOŚ SOBIE MYŚLI, CZY JEST PARAFIANKĄ NR 1 NA PARAFII, KIMŚ KTO CODZIENNIE TAM CHODZI ALBO I CZĘŚCIEJ, NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM KSIĘDZA ITP - TO NIE MA NIC DO RZECZY. MĄDRY KSIĄDZ POWIE TO DODATKOWO Z OŁTARZA: MODLIĆ MOŻNA SIĘ W DOMU, TO SZCZEGÓLNY CZAS I ZACHOWAJMY SIĘ ROZSĄDNIE BY BYŁO JESZCZE WIELE ŚWIĄTE PRZED KAŻDYM Z NAS, MYŚLMY O INNYCH, MYŚLMY O KSIĘŻACH, RODZINACH, OSOBACH Z GRUP RYZYKA, KTÓRYM MOŻEMY WIRUSA ZANIEŚĆ DO DOMU ( Z KOŚCIOŁA TAKŻE !). I TO JEST BEZDYSKUSYJNE - MUNUSY TU NIC NIE ZMIENIĄ - TO JEST FAKTYCZNY STAN.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dsa 37 miesiąc temuocena: 25% 

   Jeszcze nie tak dawno mówiliście, że miejsce modłów jest w kościele nie na ulicy. Teraz już w kościele nie można, a niedługo będziecie z buciorami do domu wchodzić!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AaaaaaaA 36 miesiąc temuocena: 83% 

   dsa, ale kto??

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 35 miesiąc temuocena: 41% 

   A dlaczego czytelnik wszedł do kościoła jeśli było tam już więcej niż 5 osób? Przecież nie wolno. Jeśli w wejściu zobaczył że jest więcej osób, to nie powinien wchodzić i powiadomić Policję. A tak, to czy nie jest to złamanie obowiązujących przepisów również przez czytelnika?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Addam 34 miesiąc temuocena: 77% 

   Jak wchodził to może był czwarty. I potem ten tumult się pojawił

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 23 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dsa 33 miesiąc temuocena: 17% 

   Słuszna uwaga, to mu nie przeszkodziło zarażać!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AaaaaaaA 32 miesiąc temuocena: 80% 

   dsa, a skąd wiesz ze był chory? Jeśli coś wiesz zgłoś to, jeśli sam tam byłeś, tez się zgłoś. A jak nie to nie rozsiewaj plot jak baba na jakiej ławce.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 20 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 31 miesiąc temuocena: 35% 

   każda okazja do przywalenia w Kościół dobra, zgadza się droga Redakcjo?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uuuuuuu 30 miesiąc temuocena: 69% 

   Obsesja? Kto tu przywala w kościół? Czy jak ktoś pisze o kolejkach w sklepie to przywala w sklep? Gdy jak ktoś pisze ze las zamknięty to przywala w las?? Rozumu i samodzielnego myślenia życzę, bo inaczej sami kościół sobie zaoracie! Trudna sytuacja teraz wszędzie (także w kościołach: katolickim i innych) to tez szansa na pokazanie przez kościół jak do ważnych spraw podchodzi. Może zyskać (jeśli zdroworozsądkowo postąpi) lub stracić (jeśli przeważy w nim ciemnogród)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 35 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anty 29 miesiąc temuocena: 84% 

   Gromadzenie sie w kosciolach jest nielegalne - takie przepisy ustanowil wasz ukochany rzad.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cos tam 28 miesiąc temuocena: 7% 

   A do czego sie modlisz - do Facebooka ?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AnnaCh 27 miesiąc temuocena: 100% 

   Coś tam - a ty się wcale nie modlisz? Moi rodzice bardzo wierzący co roku bardzo uczestniczący w triduum paschalnym oglądają wszystko w tv w tym roku. Wybór aż za duży podobno. Dlaczego? Bo są mądrymi ludźmi, katolikami myślącymi!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mamak 26 miesiąc temuocena: 76% 

   Proponują, aby osoby, które są za otwarciem lasu kabackiego pobiegły do kościoła i tam pobiegały razem z dewotkami, których wiara jest tak słaba, że nie potrafią się pomodlić w domu.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bhawo 25 miesiąc temuocena: 38% 

   Uwaga na kapusia z IPhonem

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynówRozumie 24 miesiąc temuocena: 79% 

   Mam pomysł: idź tam, zaciągnij honorową wartę przy wejściu i każdego z iPhone wywalaj. Pamiętaj, że inne telefony też potrafią zrobić szpiegowskie zdjęcia. Najlepiej wywalaj każdego ze smartfonem. Zrobisz dobry uczynek, ilość osób w środku pewnie o jakąś 1/3 spadnie - w imię mądrości narodu działaj!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 30 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bhawo 23 miesiąc temuocena: 27% 

   ~UrsynówRozumie - nie trywializuj ,nie chodzi o iPhony czy inne telefony , tylko o TEGO kapusia z JEGO iPhonem , i tyle . Nawet jak mi się nie podoba nie robię zdjęć ludziom na ulicy , w metrze czy sklepie bo coś tam robią nie tak.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Merro 22 miesiąc temuocena: 81% 

   Do Brawo (rozumiem, że nick nie jest przypadkowy i ma się wiązać z jedną z osób - czyli cel zamierzony): a ty dla kontry nie wyolbrzymiaj! Przejrzałem teraz jeszcze artykuł i te foty - czy na którymś foto widać twarz któregoś z wiernych? Czy rozpoznać możesz choć jedną z osób? Nie da się zrobić zdjęcia o czymś/kimś, gdzie są ludzie bez ludzi. Zdjęcia robi się dokumentując coś. Ja też tak mam, że czasem robię zdjęcia w przestrzeni publicznej, oczywiście zawsze zachowując zasadę anonimowości dla osób, które na tej fotce się znajdą gdy chcę to gdzieś umieścić. PS. Sam jestem wierzący i praktykujący - dodaje to po to, by uciąć Twoje pewnie kolejne spekulacje. Nie jestem też zwolennikiem PiS, a przypominam że to on te zasady zgromadzeń w kościele ustalił :-)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 25 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwwA 21 miesiąc temuocena: 81% 

   Jak potem ogłoszą, że któryś z księży chory lub proszą o to, by każdy kto był w kościele np. 8 kwietnia między 12 a 16 skontaktował się z Sanepidem to miejcie tylko do siebie pretensje!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynówRozumie 20 miesiąc temuocena: 84% 

   Kilka takich apeli w Polsce już było przecież. I kilku księży także zachorowało, o ile się nie mylę także niestety wśród księży są ofiary śmiertelne. Mądrzy księża sami zalecają uczestnictwo niebezpośrednie - np. w tv. Spowiedź organizowana jest też w taki sposób, by zachować dystans między spowiednikiem a wiernym. Odpowiedzialni wierni powinni też myśleć o zdrowiu swoich księży - jeśli ksiądz dziennie spotka się np. ze 100 osobami przy konfesjonale, to tak jakby pracował w sklepie obsługując klientów - ryzyko złapania wirusa rośnie. Księża chyba nie mają masek ani ścianek z pleksi. Ten czas to także egzamin z odpowiedzialności - za zdrowie każdego z nas, za zdrowie księży i kościoła, także za bezpieczeństwo księży, na które my sami (każdy z nas osobno i razem) ma duży wpływ. PS. Zanim zminusujesz, zastanów się dlaczego a najlepiej to napisz :-0

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 26 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 19 miesiąc temuocena: 44% 

   To jedna z największych świątyni w Warszawie. Dwadzieścia osób może tam stac w bardzo dużej odległości, nawet ksiądz może niektórych nie zauważyć. Dopiero kiedy podchodzą do ołtarza jest możliwość policzenia, więc nie róbmy problemu tam gdzie do nie ma.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 50 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick 18 miesiąc temuocena: 71% 

   Hipermarkety też mają bardzo dużo powierzchnię i spokojnie może tam być więcej osób niż po 3 na kasę i też mogą stać w dużej odległości od siebie. I w takich sklepach zakaz jest jakoś respektowany i przestrzegany. Dlaczego akurat w kościele ma być inaczej. Skoro jest zakaz to trzeba go przestrzegać.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 41 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwwA 17 miesiąc temuocena: 86% 

   Trudno przestrzegać zakazu, zgodzę się. Ale mądrzy parafianie potrafią. Gdy się wchodzi, widzi ile osób jest w środku, można się wycofać. W tv też dużo ciekawych transmisji z kościołów przygotowano. Mądrości życzę!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 30 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Shan 16 miesiąc temuocena: 33% 

   Robiący zdjęcia również złamał prawo? Wszedł do kościoła w którym było już 5 osób i nie wyszedł natychmiast. Tylko chodził po świątyni i jeszcze robił zdjęcia. Nieodpowiedzialne zachowania mógł się zarazić bądź zarażać innych

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty45 15 miesiąc temuocena: 75% 

   Ale może dzięki temu 100 innych przeczyta, stuknie się w główki, chwilę pomyśli i zrezygnuje z pójścia?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 30 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 14 miesiąc temuocena: 75% 

   Faktycznie - mógł zadzwonić i zgłosić nielegalne zgromadzenie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Logiczny 13 miesiąc temuocena: 35% 

   Po pierwsze niewierzący nigdy nie zrozumie wierzącego podobnie jak bogaty biednego. Po drugie przepisy są chore, bo jak 20 osób na tak dużej czystej powierzchni ma się do kilkudziesięciu osób w małym brudnym autobusie ? Po trzecie ten kapuś jest jakiś nawiedzony jednakże za niego się pomodlę bo tylko to mu może pomóc Po czwarte sądzę że wierni idący w tym trudnym czasie do świątyni są w pełni odpowiedzialni

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 53 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwwA 12 miesiąc temuocena: 84% 

   Oj, część nie jest, uwierz mi. Część myśli ze w kościele nie można się zarazić. No bo jak to...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 31 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty45 11 miesiąc temuocena: 80% 

   Szalenie odpowiedzialni, zdecydowanie...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 28 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zxcv 10 miesiąc temuocena: 49% 

   Nie róbmy sztucznego problemu tam gdzie go nie ma. Dwadzieścia osób w wielkim kościele, samotny wędkarz, 5 osób na hektar lasu - te zakazy pokazują jak władze się motają bez sensu. Prawdziwe problemy to brak testów dla medyków, domy opieki dla starszych ....

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 9 miesiąc temuocena: 29% 

   Dokladnie, jakis kapus wlazl do Kosciola i robi z igly widly, W supermarketach zageszczenie jest 100 razy wieksze i jest ok. Akurat ludzie w Kosciolach bardzo rozsadnie podchodza do przepisow mimo, ze sa presadzone. Walczcie z Kosciolem, to z Warszawy zostanie to co po II wojnie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty45 8 miesiąc temuocena: 72% 

   Kapuś? może dzięki temu 100 innych przeczyta, stuknie się w główki, chwilę pomyśli i zrezygnuje z pójścia?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 28 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 7 miesiąc temuocena: 23% 

   Zrezygnuje z pojscia do prawie pustego Kosciola ? I gdzie pojdzie - do Biedronki ? Tak, tam dostanie pomoc - maseczke i flaszeszczke. No to ludzie jeszcze troche pocierpia zanim zrozumieja w ktora strone ida. Bog jest cierpliwy - czeka, ale nikogo nie zmusza.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anty 6 miesiąc temuocena: 89% 

   Nick - i pojscie do kosciola i do sklepu jest legalne. Trzeba tylko pamietac o ograniczeniach, ktore przepisami wprowadzil wasz ukochany rzad Pis

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 24 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zaniepokojony 5 miesiąc temuocena: 100% 

   Do Nick . Czy dobrze rozumiem to co napisałeś w ostatnim zdaniu ?Kościół miałby zniszczyć Warszawę ? Dobrze się czujesz ?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 23 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 4 miesiąc temuocena: 8% 

   Bog nic nie niszczy, Bog tworzy, ludzie niszcza, przed wojna byli tacy sami madrzy jak teraz, zatwardzialosc ludzi jest zadziwiajaca. Bog pyta Warszawe - dokad idziesz ? A Warszawa odpowiada - nie Twoja sprawa. Ktos kto nie zna historii Warszawy jest ignorantem. Ta pandemia to jest nic, ale nikt nie wykluczy kolejnych znacznie gorszych. I kto wtedy uratuje ludzkosc ? Marsjanie ?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 3 miesiąc temuocena: 69% 

   Takie własnie półmózgi najmundrzejsze na całym świecie roznoszą tę zarazę. Nie może miesiąc usiedzieć na dupie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~POLAKmały 2 miesiąc temuocena: 9% 

   Proponuję, żebyś w ramach protestu, rzucił się do Wisły, lub rzucił pod pociąg-wtedy może będę Ciebie szanował i uwierzę w wagę postulatów...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LekarzRodzinny 1 miesiąc temuocena: 95% 

   POLAKmały - faktycznie chyba jesteś jakiś mały. A co on takiego napisał, co Cię tak oburzyło? Mądry siedzi na tyłku! Zacofany i głupi chodzi gdzie się da. Weźcie pod uwagę przykład nawet z Papieża Franciszka, którego bardzo szanuję - pusty plac, pusta bazylika, wszystko dzieje się jednak tak jak powinno i jak co roku, byśmy mogli obejrzeć to w TV a potem cieszyć się w zdrowiu. Przypomnij sobie przykazanie 5 także. Przecież gdyby nie zakaz wprost, sporo tych zacofafamnych z koszyczkami by w sobotę pędziło do kościoła. A potem co? Mądrze ktoś powiedział, że te święta to okazja by przeżyć je jeszcze BARDZIEJ.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 19 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3259 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020