REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Ciągły i zwalający z nóg smród - z takim problemem zmagają się mieszkańcy okolic skrzyżowania Rosoła i Płaskowickiej. Drogowcy tuż pod ich oknami wybudowali przepompownię ścieków. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji obiecuje, że odór wkrótce zniknie.

  Skrzyżowanie ulic Rosoła i Płaskowickiej to zmora dla kierowców - ciągle zamknięta jest zachodnia strona jezdni, a drogowcy dodatkowo zafundowali hopkę dla samochodów. Mieszkańcy okolic również nie mają łatwo. Zwłaszcza że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pozostawiła im... śmierdzącą niespodziankę.

  - Nie możemy otwierać okien, bo smród wydobywający się zza tego dziwacznego poletka jest trudny do zniesienia. Przebywanie na świeżym powietrzu nie jest możliwe. Chwilami cuchnie nieco łagodniej, co przypomina mi wakacje nad morzem, kiedy szambo naszych miłych gospodarzy się przepełniało i uciekaliśmy na drugą stronę domu. Tu jednak nie ma gdzie uciec - mówi pani Barbara, mieszkanka pobliskiej ul. Pawlaczyka.

  Niby przepompownia, a wygląda jak Alcatraz

  To "dziwaczne poletko" to wybudowana w ramach przebudowy skrzyżowania przepompownia ścieków. Oprócz na smród mieszkańcy zwracają uwagę również na wygląd obiektu. Swoimi zabezpieczeniami przypomina bardziej więzienie niż przepompownie ścieków.

  - Zasiekami z drutu kolczastego i płotem odgrodzono ten cuchnący „kurhan” i obsadzono roślinami, które mają pewnie za zadanie zakryć tę przepompownię ursynowskiej kanalizacji - zauważa mieszkanka okolic.

  Jak tłumaczy rzecznik GDDKiA Małgorzata Tarnowska, obiekt powstał dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w celu usunięcia kolizji sieci kanalizacyjnej z nowym układem drogowym. Ale dlaczego postawiono go akurat pod oknami pobliskich domów?

  - Przepompownia została usytuowana w miejscu, gdzie kończy się grawitacyjny spływ ścieków, które należy dalej przetłoczyć pod tunelem POW - przekazuje Marek Smółka, rzecznik MPWiK.

  Wodociągowcy przekonują, że nie było innego wyjścia. Przy okazji gwarantując mieszkańcom nieprzyjemne doświadczenia zapachowe.

  - Dzisiaj akurat tak nie śmierdzi, ale jak czasami tędy przechodzę, to nie da się wytrzymać. Współczuję tutejszym mieszkańcom, zwłaszcza kiedy wiatr wieje w stronę ich domów - stwierdza pani Alicja.

  Śmierdzieć nie będzie albo będzie trochę mniej

  Mieszkańcy chcieliby zlikwidowania obiektu lub przeniesienia go w inne miejsce. Na to się jednak nie zanosi. Przepompownia zostanie tam już na stałe. MPWiK uspokaja lokatorów pobliskich domów i bloków - smród wkrótce będzie mniej uciążliwy.

  - W celu skutecznej ochrony przed tego rodzaju uciążliwościami dla mieszkańców przepompownia została wyposażona w urządzenia neutralizujące odory. Powinny one skutecznie ograniczyć występowanie przykrych zapachów - mówi Marek Smółka.

  W tej chwili przepompownia jeszcze nie działa - MPWiK jest w trakcie odbioru intalacji - i smród cały czas jest wyczuwalny. Po jej uruchomieniu wodociągowcy mają monitorować obiekt pod kątem nieprzyjemnych zapachów.

  - W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niedogodności generowanych w trakcie jej pracy wszystkie uwagi będą zgłaszane do wykonawcy i w ramach gwarancji na bieżąco usuwane - obiecuje rzecznik MPWiK.

  Bedziemy monitorować, czy obietnice te będą dopełniane.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 101

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 15
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 21
   WKURZONY
  • 40
   BRAK SŁÓW

  24Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 24 ponad rok temuocena: 50% 

   Bezczelność GDDKiA/ZDM/Ratusza przekracza wszelkie granice. Ale neurobiałki nie ockną się z chocholego rytmu, niestety.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ekspert 23 ponad rok temuocena: 15% 

   Wdychac smród polaczki to zniknie, głeboko musicie nabierac powietrza do pluc ok?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arn 22 ponad rok temuocena: 75% 

   A ty to jakiej nacji jesteś Panie szanowny jeśli można spytać? A może pomoc psychiatryczna by się szanownemu Panu przydała? A może to trauma na punkcie braku szerokiej społecznej akceptacji dla orientacji szanownego Pana? Z ktorym przypadkiem mamy tu do czynienia?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaciak 21 ponad rok temuocena: 95% 

   Drodzy mieszkańcy, nie martwcie sie. Niedługo zacznie walić z wyrzutni spalin, wtedy smród z przepompowni wyda wam się miłym i zdrowym zapachem natury.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bob budowniczy 20 ponad rok temuocena: 86% 

   A co do wyglądu przypominającego Guantanamo: Bardzo proszę o odwiedzenie strony MPWiK Warszawa, na której publicznie udostępnione są dokładne wytyczne dla projektantów i wykonawców, a dokładniej "Wytyczne do opracowywania dokumentacji technicznych oraz budowy przewodów i przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych oraz przepompowni kanalizacyjnych". Każdy bez problemu to odnajdzie. I jak już Państwo będziecie mieć to otwarte to polecam przejść na stronę 57 gdzie opisane jest to jak ma wyglądać ogrodzenie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bob budowniczy 19 ponad rok temuocena: 100% 

   Drodzy Państwo. To co mówi Pan rzecznik z ramienia MPWiK to wierutne kłamstwa. Najpierw Pan rzecznik wyjaśnia powód powstania przepompowni w taki oto sposób: "Przepompownia została usytuowana w miejscu, gdzie kończy się grawitacyjny spływ ścieków, które należy dalej przetłoczyć pod tunelem POW - przekazuje Marek Smółka, rzecznik MPWiK." By za chwilę stwierdzić, że: W tej chwili przepompownia jeszcze nie działa - MPWiK jest w trakcie odbioru intalacji - i smród cały czas jest wyczuwalny. Proszę w takim razie wytłumaczyć mi jak te ścieki płyną dalej nad tunelem POW w stronę miasta, skoro ta przepompownia nie działa? Drodzy Państwo. Przepompownia działa. Jest to jedynie wymówka by zyskać na czasie. MPWiK już od kilku lat nie może poradzić sobie ze smrodem z kanalizacji. To dosłownie czuć na Rosoła, Ciszewskiego, Dereniowej, a każda przebudowa sieci to świetne pole manewru dla MPWiK, który może wtedy stwierdzić: "śmierdzi bo wykonawca źle wykonał roboty".

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PL 18 ponad rok temuocena: 100% 

   To proszę sobie pojechać do Amsterdamu czy innego miasta.Szczególnie "starówka". Takie same zapachy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 17 ponad rok temuocena: 0% 

   o ile jestem w stanie zrozumieć uciążliwość smrodu to jednak gdzie Dereniowa a gdzie Rosola...? I akurat na Dereniowej, gdzie bywam, to jakos nie czuje "od kilku lat" smrodu kanalizacji

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rolnik 16 ponad rok temuocena: 44% 

   a szyneczkę jesc chcecie a chlew przeszkadza

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~meme 15 ponad rok temuocena: 29% 

   Za Rafałą !!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 14 ponad rok temuocena: 53% 

   POW buduje GDDiK (państwowa czyli pisiorska) = a więc oni sa odpowiedzialni za to "gofno". Cytuję fragment z artykułu; " Zwłaszcza że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pozostawiła im... śmierdzącą niespodziankę". Czyli jednak to nie Rafałą i PełO jest odpowiedzialne za cały syf w tym kraju...a pisuar (nomen omen), przykrość taka

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_z_Natolina 13 ponad rok temuocena: 29% 

   Tu Toi-Toi tam Przepompownia - Ursynów szaletami i smrodem stoi. To jest taka nowa forma niemocy urzędniczej. Pisać do wojewody. Lokalnie i na etapie powiatu to wszystko jest skorumpowane.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dojna 12 ponad rok temuocena: 55% 

   Pisowski aparatczyk na stanowisku wojewody nie jest skorumpowany ? Cala jego rodzina w panstwowych spolkach pracuje z przyzwoitosci :-).

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KU PAmięci 11 ponad rok temuocena: 43% 

   Rafał najwierniejszemu elektoratowi zbudował namiastkę Czajki , która jest symbolem jego prezydentury

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 10 ponad rok temuocena: 59% 

   Bardzo dobrze, że jest Czajka. Ścieki nie płyną do Wisły, jak za Kaczyńskiego, który zajmował się tylko martyrologią i szukaniem układów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 24 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 9 ponad rok temuocena: 47% 

   czajka, pisuarze, była budowana/rozbudowywana na długo przed "Rafałem", już od początków 2000 r i pisuar jak najbardziej maczał w tym swoje brudne paluchy. To w 2005/6 r zostały podjete kluczowe decyzje, dotyczące rozbudowy a dziś skutkujace awariami. Wtedy miastem zawiadował PIS. Doucz sie najpierw pisuarze, zeby jakoś z sensem trollować. To nie twój ciemny lud, który kupi każdy nonsens.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KU PAmięci 8 ponad rok temuocena: 50% 

   uderz w stół a peowska sekta się odezwie , myślą że kłamstwa tysiąc razy powielone stają się prawdą - z Wikipedii : Zakład rozpoczął działalność w 1991, w styczniu 2008 zawarta została umowa na jej rozbudowę i unowocześnienie . Wybrano ofertę Warbudu kosztującą 564 mln euro - 2-3 razy drożej niż porównywalne obiekty na zachodzie. W przetargu na budowę warszawskiej oczyszczalni nie wzięła udziału większość największych budowlanych koncernów świata. Stało się tak na skutek działań MPWiK, które zniechęcały światowych potentatów do startu. Firma zbudowała bubel , zainkasowała pieniądze i zniknęła. Jakość mieliśmy okazję zobaczyć niedawno , gdyby nie "pisowski rząd" to guano płynęłoby do dzisiaj Wisłą . To tylko jeden z wielkich przekrętów peowskich, kolejny to most w "Bydgoszczu", niedawno zbudowany i zamknięty , zagrożony zawaleniem , nie chce mi się wymieniać dalej bo są tego tysiące ...........

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 7 ponad rok temuocena: 71% 

   KU PA, co niby widzieliśmy ostatnio? Czajka miała jakąś awarię, jak to pisała propaganda? Czy też awarii uległ tylko kolektor. Jak pęknie rura ciepłownicza to piszesz o awarii elektrociepłowni?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KU PAmięci 6 ponad rok temuocena: 45% 

   ~Boom jak przedziurawisz oponę to mówisz nic wielkiego się nie stało , można dalej jechać bo powietrza nie ma tylko na dole ? Naprawdę nie ośmieszajcie się. A spalarnia odpadów działa ? bo póki co to rozwożą TO po całej Polsce , zamiast spalać na miejscu jak było zakładane.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 5 ponad rok temuocena: 50% 

   ~KU PAmięci, cytuję: "W 2005 roku, za rządów Lecha Kaczyńskiego, w związku z wejściem do UE, zmianie uległy przepisy i trzeba było uregulować kwestię ścieków z dzielnic lewobrzeżnych....Początkowo ścieki z lewej strony Wisły miały płynąć na Białołękę dwiema rurami umieszczonymi w różnych tunelach. Finalnie zdecydowano się jednak na umieszczenie dwóch rur w jednym tunelu, co może mieć związek z awariami. Decyzja w tej kwestii została podjęta w 2006 roku, gdy funkcję prezydenta miasta sprawował następca Kaczyńskiego z ramienia PiS – Mirosław Kochalski." A teraz spintaj, pisuarze, na Nowogrodzka, która też nam, warszawiakom, pisuar zaj.ebał, stawiajac mury dla kurdupla

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hahaha 4 ponad rok temuocena: 89% 

   Pięknie, z jednej strony spaliny z wyrzutni spalin a z drugiej śmierdzące gó*** !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misia 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Mają pod oknami, bo przecież środkiem park ma iść. Plac zabaw dla dzieci tam jest zaplanowany.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Park... 2 ponad rok temuocena: 80% 

   Jaki park? Co ty bredzisz. Bo chyba nie ten linearny, co to go widziano tylko w legendach.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Okropne 1 ponad rok temuocena: 86% 

   W takiej sytuacji mieszkańcy powinni żądać odszkodowania. W dodatku niewyobrażalne jest żeby w ekstremalnych upałach nie móc otworzyć okna! Niech płaca za każdy dzień, godzinę chwilę uciążliwości.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4744 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022