REKLAMAA1 PSYCHOCARE 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 kwietnia 2021, 13:08 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (UM)

  Pacjentka z ostrą nietolerancją glutenu dostawała w Szpitalu Południowym jedzenie takie jak wszyscy. - Nie mam o to pretensji, ale nikt nie wie nawet jak przekazać choremu paczkę - skarży się nasz czytelnik. Po naszej interwencji szpital nie przyjmuje już paczek po cichu przez wjazd dla karetek. Podaje jak to zrobić zupełnie oficjalnie.

  Placówka przy ul. Pileckiego to tymczasowy szpital covidovy, do którego przywożeni są pacjenci zazwyczaj w ciężkim stanie, wymagający leczenia również chorób towarzyszących. Są wśród nich osoby wymagające szczególnej diety, które bez szkody dla zdrowia nie mogą np. jeść produktów zawierających gluten i laktozę. O takim przypadku poinformował nas syn jednej z pacjentek.

  Pacjenci na oddziale karmieni są głównie białym pieczywem pszennym i zupą mleczną, a więc produktami glutenowymi i mlecznymi, których nie akceptuje organizm naszej mamy

  - napisał pan Dominik. Mężczyzna powiadomił o tym personel szpitala, ale jak twierdzi, świadom trudnej sytuacji, w której jest cała polska służba zdrowia, postanowił zrobić paczkę z jedzeniem i przekazać ją matce. Problem w tym, że nie wiadomo jak to zrobić. Instrukcji w szpitalu brak.

  W Szpitalu Południowym nie ma klasycznego wejścia, izby przyjęć, recepcji, czy innych powszechnie znanych form organizacyjnych. Znalazłem tam tylko otwarty punkt szczepień, drzwi z napisem "Stop Covid", za którymi było ciemno i drzwi z informacją, że wejście tylko przez wjazd dla karetek

  - relacjonuje mężczyzna.

  - Przed momentem otrzymałem informację od rodziny byłego pacjenta, że należy tego dokonać przez "wjazd dla karetek" i tego musimy się trzymać. To po prostu głos smutku i bezsilności w trudnej sytuacji. Kierunek - wjazd dla karetek - dodał w kolejnym mailu do naszej redakcji.

  Tak przekażesz paczkę

  Po naszej interwencji Szpital Południowy podał szczegółowe instrukcje. Paczki dla pacjentów można przekazywać. Należy zostawić je u ochrony przy głównym wejściu do budynku, od ulicy Pileckiego. Można to zrobić dwa razy dziennie w godzinach od 10:00-12:00 oraz od 17:00-18:00.

  - Każda paczka powinna być opisana w następujący sposób: imię i nazwisko pacjenta, numery telefonów pacjenta i członka rodziny (nadawcy). Paczka nie powinna przekraczać 5 kg - informuje Karina Grygielska ze Szpitala Południowego.

  Jednocześnie ursynowska placówka twierdzi, że każdy pacjent ma zapewnioną odpowiednią dietę, która jest ustalana w trakcie przyjmowania go do szpitala. Wystarczy o nietolerancji organizmu na niektóre pokarmy powiedzieć podczas wywiadu lekarskiego.  

  - Oferta wyżywienia dla pacjentów oprócz diet zlecanych zgodnie ze stanem zdrowia, obejmuje również dietę z wykluczeniem produktów mlecznych, bez glutenu oraz dietę wegetariańska - zapewnia Grygielska.

  Mimo zapewnień informacja o możliwości przekazywania paczek pacjentom do dziś nie pojawiła się na stronie internetowej szpitala.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~anoja 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

   "Placówka przy ul. Pileckiego to tymczasowy szpital covidovy, do którego przywożeni są pacjenci zazwyczaj w ciężkim stanie (...)" i "Wystarczy o nietolerancji organizmu na niektóre pokarmy powiedzieć podczas wywiadu lekarskiego. " Jak do licha pacjent w ciężkim stanie ma powiedzieć o specjalnej diecie podczas rozmowy z lekarzem skoro istnieje duże prawdopodobieństwo, że ów ciężki stan nie jest ciężki tylko z nazwy?!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kierowca szybowca 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Na dachu szpitala jest lądowisko dla helikopterów, więc proponuję dostarczać paczki dronami. Przecież prasa podawała, że w ten sposób działa już komunikacja między szpitalem MSWiA na ul. Wołoskiej, a szpitalem na Stadionie Narodowym.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4055 sekundy
  REKLAMAA2 GIGANT500 spoxschool 06.09.2021 - 29.09.2021