REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  Teren jeziora Zgorzała jest zagrożony nie tylko przez rozprzestrzeniające się glony, ale też przez wandali. Gdy tylko zaczął się sezon, wyrwali i przewrócili ławkę. Zaczynają też znikać wkłady do koszy.

  To wyjątkowe miejsce na Zielonym Ursynowie zostało kilka lat temu zrekultywowane, a następnie w ramach projektu z budżetu partycypacyjnego pojawiły się tu ławki, kosze, miejsca do robienia ognisk i siłownia plenerowa.

  Wiosną i latem to miejsce chętnie odwiedzane przez okolicznych mieszkańców, ale sąsiedzi z wysokiego Ursynowa też lubią tam zaglądać.  W tym sezonie powita ich żółto-zielony zakwit pokrywający większość tafli wody, trawa po pas i zdemolowana ławka.

  - Czy o ten projekt już nikt nie dba? Tak to ma teraz niszczeć i zarastać? – pytają nas mieszkańcy.

  Ursynowski ratusz tłumaczy, że teren, na którym zrealizowany został projekt z BP, jest prywatny - jest własnością Wspólnoty Gruntowo-Wodnej, a jednak pewne czynności wykonuje tam urząd dzielnicy.  

  To właśnie urząd, który otrzymał takie zgłoszenie przez 19115, będzie naprawiał ławkę. - Opróżniamy tam też kosze na odpady i zapewniamy konserwację  urządzeń, które zostały naniesione na ten teren przez urząd dzielnicy (siłownia, ławki) – mówi Barbara Mąkosa-Stępkowska z ursynowskiego ratusza.

  Dodaje, że dzielnica, mając świadomość zmian klimatycznych oraz potrzeby wspomagania bioróżnorodności i akumulowania wody przez rośliny, odeszła już od nadmiernie częstego koszenia trawy. Więc grunty wokół Jeziora Zgorzała będą "zarośnięte". Jakie są tego korzyści? Wzbogacenie różnorodności rzadkich w mieście roślin i zwierząt, ograniczenie użycia środków ochrony roślin, większa zmienność roślin w czasie różnych pór roku oraz obniżenie kosztów utrzymania parku.

  Mieszkańcy mogą więc liczyć na naprawę i konserwacje sprzętów, ale raczej w otoczeniu łąk, niż równo przyciętych trawników. - Świetnie, rozumiemy, ale teraz ani nie można przypiąć roweru, ani dojść do sprzętów na siłowni. Może jakiś kompromis? – proponują mieszkańcy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zgorzał Cie dopadnie! 8 12 miesięcy temuocena: 100% 

   wow niezłym patusem trzeba byc aby wyrac ławke z betonowym fundamentem, JA p.... ale głupek!

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 7 12 miesięcy temuocena: 100% 

   Buraczana patologia. Dziedziczny syf zamiast mózgu. Iloraz inteligencji na poziomie siekieratki. Straszliwie odważny HIMEN. Nawet bezbronna ławka mu się nie oprze. Co za frajer.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pytek 6 12 miesięcy temuocena: 90% 

   Jakoś nie słychać urzędniczego bełkotu o wspomaganiu bioróżnorodności i akumulowania wody przez rośliny mającego tłumaczyć zaniechania dzielnicy w sprawach utrzymania porządku na tzw. wysokim Ursynowie. Weźcie się do roboty urzędnicy, jesteście utrzymywani z podatków mieszkańców nie za słowotok tłumaczeń, ale za pracę na rzecz mieszkańców.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lisek 5 12 miesięcy temuocena: 100% 

   Dokładnie ... a w kwestii Stawu Głęboki ( budowa Polkomtela ) jakoś o tej bioróżnorodności włodarze zapomnieli !!!

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 4 12 miesięcy temuocena: 71% 

   Odłączyć tzw. Zielony Ursynów z Dzielnicy Ursynów. Natychmiast.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ostrzeżenie dla tych wandali 3 12 miesięcy temuocena: 82% 

   Dewastować tak pięknie urządzony dla nas wszystkich teren, za nasze pieniądze, miejsce, gdzie przychodzi się popatrzeć na piękno przyrody, poćwiczyć na siłowni, pooddychać powietrzem! Dajcie namiary na tych gnoi. Nogi z duupy powyrywam !! Bójcie się !!!

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zielony Ursynów 2 12 miesięcy temuocena: 100% 

   Mieszkamy rzut beretem od tego jeziorka. UTOPIONE PIENIĄDZE W BŁOTO - DOSŁOWNIE - N I E S T E T Y. od kiedy jest tzw. siłownia ( notabene ciągle wokół niej grunt grząski, błoto co najmniej za kostki) to nigdy nie widzieliśmy żywej duszy która by z tego korzystała. Komu przyszydedł do głowy tak durny pomysł, aby na takim gruncie tak topić pieniądze- albo kto poza tym cudownym chybionym pomysłem na to pozwolił, a jeszcze głupszy wydał kasę? Teren był dziki, naturalny i to była enklawa przyrody w czystej postaci. Od momentu jak pojawiły się nikomu nie służące pomościki ( bez zabezpieczeń)- dobrze, że nie ma tam ludzi - bo by powpadali do wody. I pewnie dlatego grasują wandale, którzy chcą powrotu do natury

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 1 12 miesięcy temuocena: 83% 

   "Multimedialne" ławki, Wilcza górka- kolejne wymysły zrealizowane z BP za chore pieniądze. Co łączy te projekty z artykułem? Wszystkie te rzeczy zostały zrealizowane z naszych pieniędzy i SĄ DEWASTOWANE. Ktoś rzuca głupi pomysł, inni dla jaj za nim głosują i już. Kasa wydana i pomysłodawca jak i Urząd mają w d...pie dalsze losy projektu. O ile jeziora się nie przeniesie, to wspomniane ławki już można by przenieść. Tylko, że burmistrz nie widzi potrzeby- będą je naprawiać po raz kolejny. Część społeczeństwa nie dorosła do życia i nadal co wspólne to niczyje i można to zniszczyć. Nie dociera to do tych bezmózgów, że płacimy za to my wszyscy.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3261 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020