REKLAMAA1 SanGiovanni 01.09.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 sierpnia 2021, 12:12 komentarzy 7
  Funkcjonariusze z zatrzymanymi mężczyznami

  Funkcjonariusze z zatrzymanymi mężczyznami (policja)

  Znaleźli kartę płatniczą i przez kilka dni bawili się na cudzy koszt. Na koniec ją wyrzucili i myśleli, że sprawa załatwiona. Mylili się.

  Kilka dni temu do policjantów z ursynowskiego komisariatu zgłosiła się ofiara kradzieży. Łupem rzekomych złodziei padła karta płatnicza pokrzywdzonego. Z konta w banku zniknęła też część pieniędzy.

  - Ktoś wielokrotnie używał karty, dokonując płatności w różnych sklepach i lokalach gastronomicznych. Pokrzywdzona osoba nie potrafiła powiedzieć, w jakich okolicznościach została jej karta skradziona – przekazuje mł. asp. Iwona Kijowska z ursynowskiego komisariatu policji.

  Zabawa na cudzy koszt

  Mundurowi szybko ustalili, kto stoi za uszczupleniem budżetu okradzionego mieszkańca. Kartę przywłaszczyli sobie 26-letni mieszkaniec Warszawy oraz jego 45-letni bezdomny kolega. Nie ukradli jej jednak, a znaleźli leżącą na chodniku. I postanowili skorzystać z okazji.

  - Spacerując ulicami Szolc-Rogozińskiego, Braci Wagów, Meander, Belgradzką, dokonywali zakupów w postaci alkoholu, papierosów, jedzenia oraz kilkukrotnego doładowania karty telefonicznej i płacili za nie skradzioną kartą płatniczą – mówi mł.asp. Kijowska.

  I tak było przez kilka dni. Gdy zabawa dobiegła końca, postanowili pozbyć się dowodu – kartę wyrzucili do studzienki kanalizacyjnej. Pomyśleli, że nikt się o niczym nie dowie. W momencie zatrzymania obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Nie przeszkodziło to w zamknięciu ich w policyjnej celi.

  26- i 45-latkowi udowodniono przywłaszczenie cudzej karty płatniczej oraz wykonanie nią 16 transakcji na łączną kwotę ok. 640 złotych. Sprawcy przyznali się do stawianych im zarzutów. Obaj mogą trafić do więzienia na 5 lat.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 35

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Irfy 7 miesiąc temuocena: 86% 

   Menele myśleli, że przechytrzą system. Jeżeli podzieli się 640 na 16, wychodzi dokładnie 40 złotych na transakcję. Lumpy pewnie żyły jeszcze w "minionych realiach", kiedy transakcje bezdotykowe były do 50 złotych. I najwyraźniej się pilnowali. Nie wpadli tylko na to, że po doładowaniu telefonu sami osobiście zafundowali sobie bardzo precyzyjne śledzenie. Co do właściciela karty, pewnie uruchomił sobie płatności telefonem i karty używał wyłącznie do wyjmowania gotówki z bankomatu. Nie każdy (tak jak ja) jest paranoikiem, sprawdzającym saldo trzy razy dziennie. Zresztą jak się dużo płaci bezgotówkowo, to drobne kwoty nie wzbudzają podejrzeń, dopóki nie są to wydatki w jakimś "nietypowym" miejscu. Szkoda tylko, że teraz sprawcom urządzi się "proces". To kosztowna pomyłka. Powinni zwrócić pieniądze, posiedzieć przed ratuszem w dybach ze dwa dni i dostać ze 20 batów. Skuteczniejsze. No i zapewnia dwa dni bez chlania :)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M 6 miesiąc temuocena: 40% 

   Co piąta transakcja musi być z PINem, a tak samo jak każda powyżej 100 zł. Bardzo dziwna sprawa.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 5 miesiąc temuocena: 80% 

   Zależy w jakim banku. W lipcu zrobiłem 108 takich "zbliżeniowych" transakcji a o PIN poprosiło mnie dokładnie DWA razy. Dlatego to zapamiętałem, bo za każdą prośbą o PIN doznawałem szoku, że jednak prosi.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MAgna 4 miesiąc temuocena: 20% 

   do 100 zł leci bez pinu. ale żę facet nie zorientowal si eprze kilka dni to widać bogacz prawdziwy!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paulo 3 miesiąc temuocena: 92% 

   Dziwne... Płacili tą kartą przez kilka dni, a karta nie zażądała w końcu PIN-u? W przypadku mojej karty żądanie PINU-u pojawia się losowo co kilka transakcji.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Knebel 2 miesiąc temuocena: 88% 

   Faktycznie dziwna sprawa. I właściciel przez kilka dni nie zasrzegł karty? To jakaś podejrzana Kompanija.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 miesiąc temuocena: 86% 

   Knebel, jeśli się nie mylę, to do 100 zł autoryzacja jest niejako w ciemno, nie sprawdza nawet stanu środków. Nie wiadomo również kiedy właściciel zorientował się, że nie ma karty.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4206 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021