REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Niecałe osiem sekund – tyle czasu mają piesi na przejście przez pasy na wysokości wjazdu na trasę S2. Młodzi podbiegną, ale starszym osobom jest ciężko zdążyć, a sytuacja jest dla nich stresująca i niebezpieczna. Czy uda wydłużyć się dla nich czas przejścia?

  Każda budowa pociąga za sobą konsekwencje dla okolicznych mieszkańców. O tym, że osoby mieszkające przy ul. Gawota i Żołny, aby dostać się na przystanek po drugiej stronie ulicy muszą poświęcić kilkanaście minut, pisaliśmy w listopadzie.

  Teraz dostaliśmy wiadomość od pani Moniki, która obawia się o bezpieczeństwo pieszych na przejściu przecinającym wjazd na S2. Zielone światło pali się tam tak krótko, że starsze osoby nie mają szansy na spokojne pokonanie zebry.  

  - Często jest tak, że zanim pieszy ruszy, już zapala się czerwone. Starsze osoby się stresują, zazwyczaj nie udaje im się przejść na zielonym – mówi mieszkanka Żołny.

  Nawet siedmioletni syn pani Moniki zwrócił uwagę, że na tym przejściu zazwyczaj muszą z mamą dosłownie przebiegać. To on ją namówił na zmierzenie czasu, jakie piesi mają na przejście. – Dokładnie 7 i 58 setnych sekundy – mówi pani Monika i dodaje, że w czasie kiedy piesi mają jeszcze czerwone, samochody wjeżdżające na obwodnicę, już stoją na czerwonym.

  - Ci, którzy znają sytuację na tych światłach, czasem zaczynają przechodzić wcześniej, jeszcze na czerwonym. Ja z dzieckiem tak nie zrobię – opowiada.

  Sprawa „krótkich świateł” zintegrowała lokalną społeczność, dla której sprawa choć drobna, jest dość uciążliwa. – Młody czy na rowerze da radę, ale starszy ma już problem – mówią mieszkańcy, którym zdarzało się chodzić po znajdujących się pobliżu torach, żeby uniknąć pokonywania skrzyżowania.

  - Po dokonaniu wizji w terenie oraz analizie technicznej programu sprawdzimy czy jest możliwość zmiany wyświetlania sygnałów – deklaruje Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. - Należy zwrócić uwagę na fakt, iż przy wydłużaniu wyświetlania jednego sygnału tym samym skracamy wyświetlanie innego. W tym przypadku wydłużając zielone światło na przejściu dla pieszych skracamy je dla kierowców – dodaje.

  O tym, czy sygnalizacja została zmieniona i czy rzeczywiście wydłużenie zielonego światła dla pieszych wpłynie w tym przypadku na sytuację kierowców, będziemy informować na haloursynow.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~TakiSobieKtoś 7 ponad rok temuocena: 52% 

   @pedalarz - tak obserwuję Twoje komentarze i... pachnie mi to głębokim urojeniem lub przynajmniej jakąś chorobliwą obsesją. Masz jakiś uraz do rowerów? Spadłeś z rowerka i uderzyłeś się w główkę w dzieciństwie? Przybiera to na sile, więc lepiej zasięgnij porady specjalisty bo niedługo np. będziesz się z krzykiem budził po śnie o rowerach. Szczerze współczuję urazu i urazy :-(

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TakiSobieKtoś 6 ponad rok temuocena: 50% 

   No to masz traumę :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pin 5 ponad rok temuocena: 58% 

   Jeśli ktoś przechodzący przez pasy nie zdąży z nich zejść na zielonym, to kierowcy nie mają prawa ruszyć, a tym bardziej trąbić, więc po co się stresować, skoro przepisy wyraźnie o tym mówią. Zdarzy się taki jeden przypadek na sto, a już chcą zmieniać długość świateł na przejściu, aby korki od Piaseczna były jeszcze większe.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~głos rozsądku 4 ponad rok temuocena: 24% 

   Tam prawie nikt nie przechodzi, a po obwodnicy jeżdżą tysiące samochodów. Proponuję wydłużyć tam zielone światło dla pieszych, ale skasować co drugi cykl zielonych świateł dla nich.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ke 3 ponad rok temuocena: 81% 

   Przechodza mieszkajacy w poblizu ludzie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 2 ponad rok temuocena: 33% 

   A takie rozwiązanie: zrobić to przejście tylko "na żądanie", po wciśnięciu przycisku? I tylko wtedy zapalałoby się czerwone dla aut skręcających w prawo w kierunku wjazdu na obwodnicę. Za to cykl dla pieszych byłby np. dwukrotnie dłuższy. To zdaje się pogodziłoby obie strony. Zresztą, jeszcze niecałe dwa lata i ten problem zniknie, bo węzeł będzie wyglądał inaczej - nie może być na "ekspresówce" tak zorganizowanego sposobu włączenia się do ruchu, jak jest teraz.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ek 1 ponad rok temuocena: 76% 

   Wszystko to prawda, nawet rowerem trzeba pędzić. Tragiczna jest rowniez organizacja przejscia z przystanku w kierunku Piaseczna do ul. Żołny stanowcz do zmiany!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4363 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020