REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 marca 2022, 10:32 komentarzy 7

  (mat. prasowe)

  Złamała zakaz na oczach policjantów i próbowała posłużyć się podrobionym prawem jazdy. 29-latka była przekonana, że jest prawdziwe. "Przyśpieszony kurs" i blankiet załatwił jej kolega.

  Zagłębie drobnych uliczek odchodzących od ul. Nowoursynowskiej może zmylić wielu kierowców. Tak też było w przypadku 29-latki, która swoim peugeotem złamała zakaz na ul. Imbirowej. Na jej nieszczęście wszystko widzieli patrolujący okolicę policjanci drogówki.

  Kobieta nie potrafiła wytłumaczyć, dlaczego popełniła wykroczenie. Chwilę później okazało się, że to i tak jej najmniejsze zmartwienie. Gdy tylko mundurowi wzięli do rąk blankiet prawa jazdy 29-latki, od razu zauważyli, że coś jest z nim nie tak.

  - Dokument posiadał inną czcionkę, a elementy, które powinny reagować na światło UV, nie świeciły się - mówi podkom. Robert Koniuszy, rzecznik mokotowskiej komendy policji.

  Kolega nauczył, kolega dał kontakt

  Wniosek policjantów był jeden - dokument jest podrobiony. Kobieta tłumaczyła, że ze względu na pracę nie miała czasu na tradycyjny kurs. Jeździć nauczył ją kolega i dał jej kontakt do mężczyzny ze Szczecina. Ten miał dopełnić reszty “formalności”.

  - Obiecywał, że za 1000 złotych przyśle jej oryginalne prawo jazdy i tak zrobił. Wszystko odbyło się korespondencyjnie - tłumaczy podkom. Koniuszy.

  29-latka przekonana o legalności dokumentu jeździła samochodem do pracy. Do tej pory nie miała jednak kontroli drogowej. Dopiero teraz dowiedziała się, że posługuje się podróbką. Mundurowi zatrzymali podejrzaną i zabezpieczyli jej samochód. Następnego dnia usłyszała zarzuty posługiwania się fałszywymi dokumentami. Teraz sąd może skazać ją do 5 lat więzienia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 68

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 30
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zakręcony 7 6 miesięcy temu

   Jakiś czas temu podjechałem na stację Circle K zatankować na Ursynowie. Po napełnieniu baku poszedłem kupić 3 piwka i cos tam jeszcze. Pani przyjęła kase tylko za produkty ze sklepu. Po wszystkim odjechałem zapominając zapłacić za paliwo. Za 2 dni pisemko z komisariatu na ul. Janowskiego przypomniało mi o tym. Kurcze wstydu sie najadłem...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~ohumad 6 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Tia, jak nie wie jak wygląda znak zakazu wjazdu to chyba te "lekcje" miały trochę inną formę :)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby
  • ~Monika13 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Z ciekawości sprawdziłam tą ulicę na google maps: wygląda na to, że nawigacja pokazuje odwrócony kierunek ruchu od faktycznego. Widać to dobrze na street view. Cenna lekcja na przyszłość: nie ufać "kolegom", ani nawigacji. :D I jedno i drugie może wpuścić w maliny.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby
  • ~Monika13 4 6 miesięcy temuocena: 40% 

   "tę ulicę" * :)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby
  • ~Boom 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Bo google maps nie jest dobrą nawigacją :-) BTW to samochód wciąż jest prowadzony przez kierowcę, a nawi go tylko wspomaga. Ale w tym wypadku auto nie było prowadzone przez kierowcę, ale jego podróbkę.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby
  • ~Evor 2 6 miesięcy temu

   Mieszkam na Nowoursynowskiej i od wielu lat jest tylko kierunek z Wilanowa na Ursynów tylko rowerem można "pod prąd". Znak zakazu stoi także trzeba nieraz użyć zestawu oczy-mózg a nie tylko mapka z telefonu

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~DBC 1 6 miesięcy temuocena: 71% 

   Ale fajne wytłumaczenie! Idę okraść sklep i tłumaczyć, że nie miałem czasu zapłacić.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.451 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022