REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  W powyborczy poniedziałek w większości ursynowskich przedszkoli zamiast dzieci pojawiły się ekipy dezynfekujące. Było to konieczne tam, gdzie działały obwodowe komisje wyborcze. Podobnie będzie po drugiej turze wyborów, czyli 13 lipca. 

  Większość komisji wyborczych w Polsce zwyczajowo lokalizowana jest w placówkach oświatowych. Tak też było podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich. O ile w latach poprzednich nie miało to większego wpływu na funkcjonowanie szkół czy przedszkoli, o tyle w tym roku - ze względu na pandemię - było inaczej. 

  Wszystkie pomieszczenia, przez które w ciągu kilkunastu godzin przewinęło się kilkuset wyborców, trzeba odkazić. Zważywszy na fakt, że trudno było oszacować jak długo w komisjach potrwa liczenie głosów, miasto zarządziło, że dezynfekcja rozpocznie się w powyborczy poranek, o szóstej rano. To z kolei wykluczyło obecność tego dnia w pomieszczeniach dzieci oraz personelu. Dotyczy to zarówno przedszkoli jak i podstawówek prowadzących "zerówki".

  - Na około 30 ursynowskich placówek zamkniętych jest 20, w tym 12 przedszkoli. Dyrekcje na tyle wcześniej poinformowały o tym fakcie rodziców, aby mogli oni skorzystać z prawa do zasiłku opiekuńczego na ten dzień - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Pomieszczenia, w których odbywały się wybory zostały spryskane wodą wysoko ozonowaną, która niszczy bakterie i wirusy szybciej niż inne środki. Zabieg zostanie powtórzony również przed i po drugiej turze wyborów prezydenckich 12 lipca.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3927 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020