REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 sierpnia 2021, 06:15 komentarzy 36

  (wizualizacja koncepcji parku nad POW - arch. Katarzyny Łowickiej z 2016 roku)

  To już pewne. Bazarek "Na Dołku" - ani ten z Polaka, ani ten spod Szpitala Południowego - nie wróci już na swoje dawne miejsce, które zajmował przed rozpoczęciem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Dzielnica chce realizować koncepcję z 2016 roku, czyli park z wykrojoną częścią dla kupców. I ma to być targowisko miejskie.

  Dzielnica przeznaczyła 300 tys. złotych na przygotowanie koncepcji architektonicznej nowego targowiska miejskiego u zbiegu Płaskowickiej i Braci Wagów, czyli nad dawnym "Dołku".

  - W pierwszej połowie września chcemy ogłosić postępowanie na wykonanie koncepcji architektonicznej na targowisko wpisane w teren zieleni nad tunelem POW, wraz ze sprawdzeniem nośności ustroju nośnego tunelu POW - poinformował we wtorek radnych burmistrz Robert Kempa.

  Radni zgodzili się na nową inwestycję. Na ten rok przeznaczono środki na przygotowania, a na 2022 rok - 270 tys. złotych na sam projekt odtworzenia targowiska.

  Bazarek "wkomponowany" w park

  Jak będzie wyglądało to miejsce? Podstawą do jego projektowania ma być koncepcja parku linearnego z 2016 roku, którą wraz z mieszkańcami stworzyła architekt krajobrazu Katarzyna Łowicka. Przewiduje ona postawienie lekkiego budynku biurowo-socjalno-magazynowego oraz zadaszenia nad stoiskami handlowymi. Taki bazarek ma mieć ok. 4,8 tys. metrów kw., a więc o połowę mniej niż dawne targowisko, ale prawie tyle samo, co obecne prywatne targowisko na dawnej pętli.

  Tak budynek wraz z zadaszeniem stoisk wygląda na wizualizacji Parku nad POW przedstawionej w 2016 roku:

  W takiej koncepcji targowisko może jednak powstać wyłącznie po sprawdzeniu nośności tunelu POW, który znajduje się kilka metrów pod ziemią. Urzędnicy chcą mieć pewność, że w tym miejscu może stanąć budynek. 

  - Obowiązkiem pracowni projektowej będzie więc uzyskanie uzgodnień z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Długość trwania tego postępowania będzie zależeć od czasu udzielenia odpowiedzi od GDDKiA. Ale trzeba zaznaczyć, że zarówno GDDKiA, jak i Astaldi wypowiadały się na ten temat w naszych konsultacjach w 2016 i 2017 roku - powiedział burmistrz.

  Miejskie czy prywatne?

  W przypadku gdyby drogowcy nie zezwolili na zaprojektowanie budynku postawionego na tunelu, wybrana przez dzielnicę pracownia będzie miała za zadanie przygotować inny - bezpieczny - wariant targowiska.

  Burmistrz Kempa zaznaczył we wtorek, że trudno stwierdzić dziś, kiedy znana będzie opinia GDDKiA i jaka ona będzie. - Jesteśmy, nie z własnej winy, już 13 miesięcy poza terminem oddania tunelu POW do użytku, więc ciężko stwierdzić czy będzie to opinia pozytywna - powiedział burmistrz.

  Dzielnica optuje za tym, aby przyszłe targowisko zarządzane było przez miasto lub spółkę miejską (np. prowadzącą już targ przy Bakalarskiej), choć dopuszcza również wybór prywatnego podmiotu, który zorganizuje handel.

  - Są argumenty za każdym z tych rozwiązań i przeciw każdemu z tych rozwiązań. Chodzi o finanse i dbałość o estetykę. Jeśli miasto będzie to prowadzić, to należy się spodziewać większej dbałości o estetykę - stwierdził burmistrz Kempa.

  Dodał, że miasto chce mieć kontrolę nad tym, co powstanie nad tunelem POW obok planowanego parku linearnego, na którego projektowanie Zarząd Zieleni - mimo braku prawa dysponowania terenem (wciąż dysponuje nim GDDKiA) - dostał już zgodę, a wkrótce ogłosi przetarg na powstanie jego dokumentacji.

  powyżej: fragment wstępnej koncepcji zagospodarowania terenu parku nad POW między Braci Wagów zaprezentowanej w lutym 2021 roku przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

  Zgodnie z harmonogramem przedstawionym w lutym przez Zarząd Zieleni, po zaprojektowaniu parku, w pierwszym etapie, do 2024 roku nad tunelem ma zostać posadzonych ok. 700 drzew, 28 tys. m.kw. krzewów, będą łąki kwietne, trawniki i byliny. Ponadto: 150 ławek, 90 koszy na śmieci, nawierzchnia mineralna oraz betonowa, a także - najdroższy element - fontanna w posadzce, na wysokości alei KEN. Koszt tej zielonej części parku - 15,2 mln złotych.

  W zmienionej przez Zarząd Zieleni koncepcji pozostawiono miejsce na takie elementy jak ścieżka rowerowa, pawilony, place zabaw, obiekty sportowe czy bazarek, za które odpowiadać będą inne miejskie instytucje i które powstaną już po 2024 roku. Sam bazarek w parku mógłby zacząć działać dopiero po wybudowaniu budynku - najwcześniej jesienią 2023 roku.

  Bez bazarku "Na Dołku"? To możliwy scenariusz

  W tym roku dawny bazarek "Na Dołku" podzielił się na dwa niezależne targowiska, prowadzone przed dwa różne podmioty skłóconych ze sobą kupców. Targowisko przeniesione w 2017 roku z Braci Wagów na dawną pętlę autobusową przy ul. Płaskowickiej przejął Piotr Karczewski, były radny Koalicji Obywatelskiej i były prezes dawnego Stowarzyszenia Kupców-Inwestorów Giełdy "Na Dołku". Natomiast kupcy związani z obecnym zarządem stowarzyszenia, z którego Karczewski wyleciał rok temu w wyniku konfliktu, założyli "Nasz Bazarek" na wydzierżawionym przez siebie gruncie prywatnym u zbiegu ul. Gandhi i Pileckiego, pod oknami Szpitala Południowego.

  Targowisko na pętli ma podpisaną z miastem umowę dzierżawy na dwa lata - do 2023 roku i co ważne bez możliwości przedłużenia. Dla tej okolicy szykowany jest bowiem plan miejscowy, który w projekcie nie przewiduje handlu kupców, a zabudowę.

  Gdyby dzielnicy udało się dopiąć wszystkie projekty i zezwolenia, budynek i zadaszenie w parku linearnym mogłyby powstać około marca 2023. Kupcy z zamykanego bazarku Karczewskiego czy też chętni spod szpitala mogliby wówczas skorzystać z miejskich miejsc do handlowania.

  Jak zaznacza burmistrz to jednak wariant bardzo optymistyczny, uwzględniający zgodę drogowców na postawienie budynków na tunelu oraz nie przewidujący opóźnień. W innym przypadku może stać się i tak, że kupców z "Dołka" przez jakiś czas na Ursynowie nie będzie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 114

  • 47
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 18
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 22
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  36Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Gosia82 36 ponad rok temuocena: 100% 

   Czy widzicie jak wyglądał i wygląda ten bazar? Park, plac zabaw dla dzieci i bazar wraz z całym syfem który go otacza SZOK! To już lepiej nich ten bazar rozstawią koło urzędu dzielnicy przy kościele i z ludzi durniów nie robią. Mam nadzieję że nie będzie na to zgody. Rozjeżdżą samochodami park, zastawią wszystkie okoliczne ulice. Mieszkańcy protestują ale radny jest właścicielem to brud i syf komuś pod nos wcisnąć muszą. Jak ktoś chce kupić od rolnika to kupuje przez internet. To co jest na bazarze jest z giełdy jak w każdym sklepie. A ten kto myśli inaczej po prostu nigdy swoich produktów nie miał i nie wie jak smakują.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 35 ponad rok temuocena: 10% 

   Pewnie, WINCY PARKÓW, tuż obok ściśniętego osiedla "Na Uboczu", gdzie nie ma miejsca żeby postawić hulajnogę czy rower, a co dopiero auto. Przecież to oczywiste, że te auta wtedy magicznie znikną. No bo przecież jak to tak- parking dla ludzi? Skoro można zrobić kolejny zapuszczony lasek natoliński, ale tym razem przez całą Płaskowicką? Chyba się obywatelom poprzewracało i by chcieli móc zaparkować pod domem, a tak przecież nie może być...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ona 34 ponad rok temuocena: 90% 

   I piekny park zamieni się w parking i brudny targ. I błagam nie mówcie o świeżych warzywach od rolnika bo tam prawie nie zaznasz Park ma być parkiem. A pieniądze są bardziej potrzebne na szkoły, drogi i wsparcie seniorów

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ A co z ekologią? 33 ponad rok temuocena: 76% 

   HU- prosimy o podanie nazwisk radnych, którzy zgodzili się wydać 300 tys. zł z budżetu Ursynowa na projekt następnego bazaru z parkingiem dla przyjezdnych w tak reprezentacyjnym miejscu Ursynowa, zamiast na projekt i posadzenie zieleni. Jeżeli Ci radni po wieloletnich doświadczeniach z bazarem na dołku i bazarem na pętli liczą na estetykę, to szkoda na nich naszych głosów...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kupiec 32 ponad rok temuocena: 84% 

   Dziury na w drogach, brak przedszkoli i żłobków, brak parku miejsc rekreacji dla mieszkańców a oni tylko bazar i bazar z paskudnymi namiotami, latającymi papierami, szczurami, rozdeptanymi i rozjechanymi trawnikami. Już autobusy na ulicę postawili bo na pętli bazar, przy szpitalu pod oknami bazar. Czy komuś coś się nie pop......ło ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fro 31 ponad rok temuocena: 88% 

   Zlikwidować CAŁKOWICIE ten SYF!!! Priorytety Burmistrza najpierw SYFNY bazar w 2023 a potem może PARK w 2024 ! Czyich interesów pilnuje ratusz !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gfdsq 30 ponad rok temuocena: 13% 

   Proponowana koncepcja jest lepsza niz budy zwane pawilonami, ktore kazdy "wlasciciel" obwiesiby i obstawiby burdelikiem wg wlasnego uznania. W tej koncepcji jest jakas nadzieja na utrzymanie porzadku. Lepiej by bylo, gdyby bazarem zajmowal ratusz, nawet za cene stworzenia stanowisk do tego celu, utrzymywanych z oplat targowych. Obecnie glowny problem z ursynowskim bazarem sprowadza sie do balaganu, nieladu, chaosu i dziadostwa. Warto jeszcze przewidziec parkingi dla kientow (w dni targowe darmowe tylko przez 1 godzine) oraz dla sprzedawcow.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~A co z ekologią? 29 ponad rok temuocena: 72% 

   Targowisko miejskie w takim miejscu??? Bez zaplecza parkingowego? Chyba, że na dalszym odcinku od Braci Wagów do Stryjeńskich powstanie docelowy gigantyczny wybetonowany parking. Zwróćmy uwagę na daty- bazar do marca 2023, a nasadzenia zieleni do 2024. Takie priorytety ma "nasz" Burmistrz. O parku linearnym możemy zapomnieć. Z całej koncepcji realizuje tylko fragment z bazarem dla swojego kolegi p. Karczewskiego. Już nawet pieniądze na przyszły rok na to zarezerwował. Zamiast za te 300 tys. zacząć nasadzenia zgodnie z koncepcją.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ina 28 ponad rok temuocena: 74% 

   To nie jest miejsce na bazary i tlumy ludzi! Szukajcie innego.Ursynow zaczyna "sie dusic" od szalejacej zabudowy mieszkan. Kazdy skrawek ziemi to apartamenty. Samochody nie maja miejsc postojowych Ludzie zagladaja sobie "do talerza" Opanujcie tych deweloperow i przestancie robic lewe interesy

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~agnik 27 ponad rok temuocena: 34% 

   a co wam tak bazarek przeszkadza. Wszędzie na całym świecie nie takim ja polska i warszawa są bazarki i ludzie są zadowolenie. Tylko tu słoiki przyjechały i przeszkadza im sprzedaż na targowisku . Wracajcie do ojców. Jak na Ursynowie nie będzie to będę jeździła do Konstancina. Na bazarku ul. Wąwozowej to ceny z sufitu

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tytus de zoo 26 ponad rok temuocena: 33% 

   To jeździj gdzie chcesz. Słoiki lubią bazarki. Jak już od łojców nie można nic przywieźć.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 25 ponad rok temuocena: 40% 

   Agnik... Ty nawet po polsku nie potrafisz poprawnie?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gosia82 24 ponad rok temuocena: 100% 

   Niech się kupcy rozbijają w weekend koło Urzędu Dzielnicy i metra jeśli burmistrz chce razem z radnymi z PO, ale nie codziennie ludziom syf pod oknami zamiast koncepcji nowoczesnego parku. Będziemy wdychać syf z obwodnicy to chociaż niech zieleń zasadzą a nie już prędzej planować zabetonowanie kolejnych miejsc pod parkingi i bazary. Panie radny Antosiuk liczę że mój głos sie nie zmarnował i dopilnuje Pan żeby nie marnotrawić pieniędzy na bazary, kiedy nie ma na zieleń, nie ma na zatrudnienie nauczycieli, w przedszkolach polikwidowali rytmikę i angielski bo wszędzie szukają oszczędnosci tylko na muzyczne ławeczki i bazary kasę wydają

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 23 ponad rok temuocena: 83% 

   kolejny slaby pomysl - przeciez to prosta droga do tego co bylo . Z ta roznica ze budy beda (jednakowe) ale przez 5 dni w tygodniu bedzie chulal tam wiatr . a i mieszkancom okolicznym sie oberwie bo znowu wszystko bedzie zastawione - a strazy miejskiej oczywiscie nie uswiadczysz tak jak na Petli. Po co wracac do zlych rozwiazan nie mam pojecia, widocznie lobby bazarkowe jest mocno wplywowe.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nowa 22 ponad rok temuocena: 72% 

   Przecież jest już nowy bazarek przy szpitalu , przenieść tam wszystkich i będzie spokój

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~brakuje tylko 100 metrów 21 ponad rok temuocena: 38% 

   Aby rozładować korki, które będą tworzyć się przy planowanym bazarku trzeba przedłużyć Belgradzką do Pileckiego wokół górki Kazurki. Już teraz ul. Stryjeńskich jest parmanentnie zakorkowana, bo została zwężona do jednego pasa!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cik 20 ponad rok temuocena: 35% 

   Dlatego dobrze by bylo, aby na bazarek przyjeżdżać rowerami. Aby to ułatwić, można by odcinek Paskowickiej i Braci Wagow w pobliżu planowanego bazarku zamykać dla ruchu w godzinach jego pracy, tworząc przyjazny pieszym i rowerzystom deptak.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zośka 19 ponad rok temuocena: 80% 

   Korków przy bazarze nie będzie, bo miejsc postojowych dla bazaru nie będzie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Poppy 18 ponad rok temuocena: 79% 

   przyjedź rowerem na bazarek w lutym przy minus dziesięciu

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~swój 17 ponad rok temuocena: 78% 

   Każdy temat okazją dla lobbystów zabudowy przedpola lasu kabackiego okazją dla lobbowania łącznika i kłamania że brakuje 100m :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wer 16 ponad rok temuocena: 33% 

   A przedłużyc którędy? Likwidując parking przy Kazurce, dodatkowo likwidując dzieciakom pumtrack i hopki i ograniczając mieszkańcom dostep do górki, z której korzystają w zasadzie przez cały rok. Wystarczyło pomysleć i dołożyć trochę terenu aby zrobić Stryjeńskich od Belgradzkiej w kierunku Dereniowej dwupasmową. Nawet jeżeli by zrobili przedłużenie Belgradzkiej to ruch wykrzaczy sie na rondzie przy Pilcekiego bo wyjazd w kierunku północnym jest tylko jeden...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 15 ponad rok temuocena: 0% 

   Ty swój p..lisz jak potłuczony. Jakie 100m? od końcówki dwupasmowej Belgradzkiej do ronda na Płaskowickiej jest 850 m Nie rozumiem, tego.. jak już piszesz takie kocopały, to idź na całość i napisz, że brakuje 10m

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 14 ponad rok temu

   A sorki swój... źle odczytałem.. to miało być to tego natręta z nickiem 100m

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~swój 13 ponad rok temuocena: 36% 

   Pierwszy pomysł ratusza to było ucywilizowanie bazarku "na skraju" i przeniesienie go do "Fortepainu" . Tyle że pieniądze na budowę wyłożyli handlujący a ratusz dał teren . A tymczasem spółdzielnia wystąpiła o zakaz budowy i skończyło się tak cywilizowanie. Sprawa w sądzie chyba do dziś kolejne instancje się ciągnie latami a tamci ludzie pobankrutowali dawno, co im z wygranej w sądzie po dekadach ... Smutek z tym cywilizowaniem.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ajj 12 ponad rok temuocena: 49% 

   Handel tylko warzywami i artykułami spożywczymi regionalnymi bez ciuchów i chińszczyzny.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cik 11 ponad rok temuocena: 78% 

   Regionalnymi??? Najbardziej regionalna jest chyba giełda w Broniszach i jak się domyślam, stamtąd pochodzi większość oferowanych warzyw i owoców. Jeśli ktoś chce zobaczyć rolnika na trakorze, z przyczepa pełną ziemniaków, to trzeba pojechać na bazar za Warszawę. Kiedyś byłem na takim bazarze 20 km od Warszawy. Tam najczęściej sprzedający ma albo tylko ziemniaki, albo tylko pomidory, albo tylko jabłka i to w wielu gatunkach.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 10 ponad rok temuocena: 82% 

   Cik, a towar w Broniszach to się bierze z kosmosu czy z regionu? Niech sobie każdy handluje czym chce i jak chce, byle był porządek na targowisku. Wariant, że zajmie się tym dzielnica jest dla mnie ok.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~QWERTY1 9 ponad rok temuocena: 81% 

   TEN SYF POWINNI ZLIKWIDOWAĆ

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 52 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 8 ponad rok temuocena: 97% 

   Oby ten park powstał jak najszybciej.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dark 7 ponad rok temuocena: 24% 

   Bardzo dobry pomysł. Miejskie, w pełni legalne i dobrze zlokalizowane miejsce na handel. A dzikie stoiska i inne bazarki-bajzelki do likwidacji.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tytus de zoo 6 ponad rok temuocena: 81% 

   Naprawdę wierzysz w to, że nie będzie bajzlu? I dlaczego dzielnica ma na swoim terenie stawiać bazarek za który handlarze będą płacić groszowe czynsze?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 25 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ważniak 5 ponad rok temuocena: 95% 

   Ha ha ha kabaret!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZofiaKazury 4 ponad rok temuocena: 35% 

   Brawo za decyzję. A jeśli nie zdążą do marca 2023 przez opóźnienia z budową tunelu to trudno, wytrzymamy. Najważniejsze żeby zniknął ten z pętli!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 3 ponad rok temuocena: 91% 

   W zamian na pętli ma powstać apartamentowiec (była również mowa o biurowcu). Tak więc radość dla sąsiadów bazarku będzie połowiczna.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 2 ponad rok temuocena: 100% 

   O i git, niech się pocieszą 5 minut tym placem, a potem cyk kolejny moloch 8 pięter przed oknami, mój Ursynów taki piękny, antyobywatelski.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tytus de zoo 1 ponad rok temuocena: 50% 

   A czy dzielnica przewidziała na nowym bazarku miejsce dla Biedronki lub Lidla. Z pewnością pohandlowaliby chętnie. A i kupujący by się znaleźli.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5317 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022