REKLAMAA1_Depilacja_od12-01-do12-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (z projektu budowlanego - źródło: urząd dzielnicy)

  REKLAMA

  Polanka grillowa w Lesie Kabackim każdego lata przeżywa oblężenie. Dlatego dzielnica wybuduje dodatkowe miejsce na ognisko - przy górce Kazurce. Pomysł podrzuciła autorka projektu z budżetu partycypacyjnego.

  Tłok i ścisk. Wszystkie stanowiska zajęte - tak wygląda polanka w Lesie Kabackim w każdy słoneczny weekend. Miejsc gdzie można legalnie rozpalić ognisko brakuje a amatorów pieczonej kiełbaski z grilla.

  Z pomocą przychodzi projekt z budżetu partycypacyjnego. W ubiegłym roku mieszkanka Ursynowa Agnieszka Majcher-Teleon zgłosiła pomysł wybudowania kolejnych miejsc na ogniska na Ursynowie.

  - Podpytywałam znajomych czego im brakuje na Ursynowie. Jeden z nich odpowiedział, że miejsc ogniskowych. Sama chętnie chodzę na polankę w Lesie Kabackim, ale tam jest już armagedon - mówi Agnieszka Majcher-Teleon.

  Na pomysł zagłosowało ponad 2,4 tys. osób, co pokazuje, że temat jest mieszkańcom bardzo bliski. Nic dziwnego -oprócz polanki w lesie i niedawno powstałych miejsc przy Jeziorze Zgorzała, legalnych palenisk nie ma. 

  Nowe palenisko powstanie w okolicy górki Kazurki - na południe od jej szczytów, w kierunku Lasu Kabackiego, w rejonie ulic Ziemskiej, Gminnej i Moczydłowskiej. Lokalizację wybrała dzielnica. 

  Miejsce na rozpalanie ogniska będzie miało kamienną podstawę o średnicy 120 centymetrów. Wokół nie zabraknie siedzisk oraz szałasu drewnianego ze stolikiem i ławkami. Konstrukcja mebli ma być wykonana z okorowanych drzew. Co ważne wokół miejsca pojawią się kosze na śmieci oraz jedna stacja do segregowania odpadów. Na razie nie wiadomo czy urząd przewiduje regularną dostawę surowca do rozpalania ogniska.

  Od przyjęcia nowego miejsca przez mieszkańców dzielnica uzależnia powstanie drugiego paleniska, w tym samym miejscu. Jest ono już przewidziane w projekcie. To pierwsze ma powstać do 20 października, jeśli zgłosi się firma chętna do jego wybudowania. Koszt to ok. 15 tys. złotych. Testowanie mieszkańcy rozpoczną raczej już w kolejnym sezonie, bo jak zwykle w przypadku projektów z Budżetu Partycypacyjnego na Ursynowie, urząd nie wyrabia się z realizacją przez wakacjami.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  23Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ronka 23 5 miesięcy temuocena: 44% 

   Oj przybędzie butelek po piwie, wodzie, przybędzie śmieci w okolicy!!! I gdzie ustępy? Kto będzie sprzątał? Czy dzielnica o tym pomyślała?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bebe 22 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Wystarczy postawić dodatkowe kosze i monitorować sytuacje, nie wspominając o profilaktycznej edukacji ;) PS jak tak Ci brudno, tak Ci źle rusz dupke z przed monitorka i nienapinaj sięe

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BP 21 5 miesięcy temuocena: 81% 

   Za tego rodzaju pomysły możemy podziękować projektodawcom BP. Projektują miejsca do grilowania,place zabaw a o odpowiedniej infrastrukturze przy tego rodzaju obiektach już zapominają. A niech wszyscy swoje potrzeby fizjologiczne załatwiają po okolicznych krzakach. Nie wspomnę, iż niektóre z tych wspaniałych inwestycji jest realizowana za publiczne środki na gruntach prywatnych - patrz wspólnoty.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Baba 20 5 miesięcy temuocena: 17% 

   Ty jesteś z projektu ursynów, że takie bzudry wypisujesz? Czy po prostu jesteś hejterem? Projektodawcy do BP, którzy wnoszą realny wkład w rozwój społeczeństwa obywatelskiego w naszym kraju odpowiadają za swoje pomysły, infrastruktura, toalety i tak dalej to jest kwestia tylko i wyłącznie niekompetencji polityków pozatrudnianych w urzędzie dzielnicy.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~FRAC 19 5 miesięcy temuocena: 82% 

   Święta prawda (~BP) i nie ma się co oburzać (~ Baba). Projektodawca odpowiada za pomysł, jest w dużej mierze odpowiedzialny za projekt i jest współodpowiedzialny za jego wykonanie. Co to za projektodawca, który wymyśla plac zabaw i nie zadba o niezbędną infrastrukturę towarzyszącą ? Dlaczego nie ma toalet przy palcach zabaw ? Dlaczego dzieci taplają się po każdym deszczu w błocie, bo ktoś wpadł na pomysł wysypania nawierzchni "jakimś piachem" aby było bardziej ekologicznie. Kompetencji polityków nie będę oceniał - to nie ja ich wybieram w każdych wyborach samorządowych. Kolejny przykład niekompetencji projektodawców BP to szlak pieszy wokół jeziorka przed Piasecznem "Zgorzała" - brak toalet - wszystko w merd. I wchodzi taka paniusia ubrana cała na biało i opowiada w radio, jakie to sukcesy odnosi w realizacji projektów BP. Z realizacji cieszą się tylko wykonawcy mnożąc swój codzienny dochód razy pięć. Zróbcie coś drodzy lanserzy od początku do końca i nie zwalajcie winy na innych.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bebe 18 5 miesięcy temuocena: 0% 

   Frac, BP jeśli wy serio sądzicie i jesteście szczerze przekonani o tym co piszecie i nie jesteście trollami tej pożal się boże populistycznej frakcji rewolucyjnych słoików od szyszki (czyli z projektu ursynow jak ktoś by jeszcze nie ogarniał) to god damn co się z Wami dzieje ludzie. Jak można mieć tak wąskie horyzonty, klapki na oczach i watę między uszami?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~FRAC 17 5 miesięcy temuocena: 81% 

   ... a toaleta dla biesiadników będzie także po chmurką ? Tylko się pytam.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~StasioJasio 16 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Niektorym to wszystko przeszkadza, albo czepiaja sie dla samego czepialstwa. Czegos dzielnica nie zrobi -ZLE, cos zrobi tez ZLE. do najblizszych zabudowan jest sporo, oj sporo.. a to ze mamy prostackie/chamskie/balaganiarskie spoleczenstwo to inna kwestia, i tego nie zmienia dzielnicowe inwestycje lub ich brak. Po prosu rodzicie nie nauczyli szanowania wspolnej/cudzej wlasnosci i cham zawsze pozostanie chamem - pomimo ze mieszka w miescie :)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 15 5 miesięcy temuocena: 78% 

   W Powsinie i nad Jeziorem Zgorzała trują powietrze i jeszcze tu chcą?! Dym z takich ognisk jest rakotwórczy, szkodzi nie tylko nam, ale i zwierzętom czy roślinom wokoło. Po to się idzie do lasu i na zielone tereny, aby oddychać świeżym powietrzem, a nie szkodzić innym stworzeniom wokół! Czyste powietrze to podstawowa potrzeba człowieka, a w tutaj stawia się wyżej smród, bród, menelstwo, pijaństwo i rozgardiasz. Dla mnie skandal i absurd. Miejsce wspólne, publiczne, które może być fajne do spacerów czy jazdy rowerem dla wszystkich ludzi, nagle będzie zterroryzowane przez grupy fanów rakotwórczego dymu. Ekstra. Niech sobie to robią na zamkniętych terenach z wewnętrznym obiegiem, jakąś filtracją powietrza, a nie będą truć innych. Syf, śmiecie, menele, grupy ijanej młodzieży też będzą problelem dla okolicznych mieszkanców, a nie tylko spacerowiczów....

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursyn 14 5 miesięcy temuocena: 80% 

   Fatalny pomysł. Menelstwo smród i brud będzie

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiem wszystko 13 5 miesięcy temuocena: 75% 

   Stawiam 10 do 1 że do października będzie tam taki bałagan, rozgardiasz i plugawe napisy, że nawet psy nie będę chciały tam chodzić.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Potwór 12 5 miesięcy temuocena: 78% 

   Czyli smród, alkohol i śmieci teraz także tam. Aha. Dzięki Kempa!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~chrumek 11 5 miesięcy temuocena: 100% 

   chrum chrum - bedzie widok na dziki na polu :)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 10 5 miesięcy temuocena: 79% 

   Buraczane dresiarstwo będzie miało gdzie pić ,a potem niszczyć

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zenek 9 5 miesięcy temuocena: 38% 

   Partiokracja zżera Ursynów jak korniki puszczę

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xyz 8 5 miesięcy temuocena: 31% 

   Doprawdy nie wiem, czy rządzi nami burmistrz Robert Kempa (z PO) czy już bezpośrednio minister Szyszko. Takie polanki to ogromna niegospodarność w wydaniu urzędu dzielnicy, ponieważ takie same są niedaleko w Powsinie.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~uytrd 7 5 miesięcy temuocena: 85% 

   czytaj ze zrozumieniem......te w Powsinie są non stop oblegane,dlatego chcą zrobić paleniska także w innych miejscach

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ipoco 6 5 miesięcy temuocena: 80% 

   nie dość, ze pół powsina zasmrodzone z polany, dym taki, ze się na da obok przejechać rowerem, to teraz jeszcze i tutaj.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stefek 5 5 miesięcy temuocena: 47% 

   Bezczelnośc obecnych władz Ursynowa nie zna granic. Jedne projekty z budżetu partycypacyjnego wykonuje, a inne nie. Dlaczego?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janusz Nowakowski 4 5 miesięcy temuocena: 60% 

   Burmistrz Kempa chyba oszalał!!! Wpierw przesuwa bazarek na ulicę Polaka, a teraz urządza ludziom dymiące ogniska i picie pod oknami. Na szczęście już za rok POzbędziemy się tego problemu na Ursynowie.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niezadowolona 3 5 miesięcy temuocena: 79% 

   ciekawa jestem kto tam będzie sprzątał, czy urząd dzielnicy pomyślał także o tym?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mnmn 2 5 miesięcy temuocena: 83% 

   nowa baza wypadowa dla okolicznych meneli i tyle

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arex 1 5 miesięcy temuocena: 26% 

   bardzo dobrze

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1167 sekundy
  REKLAMAA2-NEONOWKA-3tygodnie-od-08-01-do-28-01-2018