REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02-03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 sierpnia 2018, 10:30 komentarzy 5

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Automatyczna toaleta stawiana przez Zarząd Zieleni

  Automatyczna toaleta stawiana przez Zarząd Zieleni (UM)

  REKLAMA

  Brak toalet to najczęściej zgłaszany przez mieszkańców problem w ursynowskich parkach. W przyszłym roku przy Kopie Cwila pojawi się stałe, automatyczne WC. Być może staną też w kolejnych lokalizacjach.

  Toi-toi'e - czyli przenośne toalety - zdaniem większość ursynowian korzystających z parków nie spełniają już oczekiwań.

  - Są często zamknięte, brudne, niekomfortowe. Szczególnie dla matek z dziećmi - mówi pani Joanna, bywalczyni parku Przy Bażantarni.

  Dzielnica na próbę - w ramach budżetu partycypacyjnego - postawiła kosztem 160 tys. złotych dwie automatyczne toalety przy dwóch placach zabaw - przy Dinozaurach oraz na Pala Telekiego. Niestety - często ulegają awariom, głównie przez działania wandali. Dlatego ratusz wstrzymuje się ze stawianiem kolejnych, zwłaszcza, że w wielu miejscach nie można zamontować wymaganego przyłącza wodno-kanalizacyjnego i energetycznego.

  O toaletę przy Kopie Cwila zapytała w swojej interpelacji radna Ewa Cygańska. Podczas ostatnich imprez plenerowych w Parku im. Romana Kozłowskiego, dzielnica postawiła przenośne toalety, z których chętnie korzystają mieszkańcy. Zdaniem radnej to dowód, że jest zapotrzebowanie na stałą toaletę. Ustawienia takich przybytków dotyczyły też dwa projekty złożone do Budżetu Partycypacyjnego na 2019 rok.

  Już wiadomo, że automatyczne WC pojawi się w rejonie Kopy - w przyszłym roku. Jej postawienie zadeklarował Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, który prowadzi program budowy takich toalet w całej Warszawie.

  - Do końca 2018 roku będzie trwało opracowywanie dokumentacji dla projektowanych przyłączy niezbędnych do uruchomienia toalet. Ustawianie toalet rozpocznie się w 2019 roku - zapowiada burmistrz Robert Kempa.

  Minusem wc stawianych przez miejski zarząd, a nie przez dzielnicę jest fakt, że są one odpłatne - zazwyczaj 1 zł od wejścia. Te dzielnicowe - jak do tej pory - są bezpłatne, ale brak opłat to nie tylko korzyść. Zazwyczaj jest też zachętą dla wandali.

  Postawienia toalety domagają się także w konsultach społecznych mieszkańcy okolic Górki Kazurki. Niewykluczone, że również ten postulat zostanie spełniony. Park im. Cichociemnych ma powstać w tym rejonie do wakacji 2021 roku. Niejasne są plany toalety w Parku Przy Bażantarni - która ma być postawiona wraz z kawiarnią, w ramach rozbudowy parku. Na razie nie wiadomo czy nastąpi to w przyszłym roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.3827 sekundy
  REKLAMA