REKLAMAA1-BRICOMAN-od-01-02-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Przy Pileckiego, na pustym terenie należącym do SGGW, od kilku dni powstaje zaplecze budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Znajdzie się tam park maszynowy oraz magazyn wykonawcy - firmy "Astaldi".

  Od kilku dni na pustym, zielonym terenie przy ul. Pileckiego - na wysokości blokóww 104, 106 i 110 - trwa przygotowywanie placu dla budowniczych tunelu trasy ekspresowej S-2 na Ursynowie. Budowa budzi ogromne zainteresowanie mieszkańców, którzy dopytują co tam powstaje. 

  - Zaczynamy teraz niwelację terenu. W sobotę budowany będzie wjazd a w przyszłym tygodniu chcemy dociągnąć media i ogrodzić plac. Przyjadą też pierwsze kontenery - mówi Mateusz Witczyński z Astaldi.

  Dwie działki liczące w sumie ok. 6,5 hektarów u zbiegu ul. Pileckiego i Płaskowickiej są własnością Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W lipcu ubiegłego roku Astaldi zawarło z uczelnią umowę o dzierżawie terenu pod zaplecze. Dlaczego powstanie ono akurat tam?

  - To teren z dobrym dojazdem z obwodnicy, w dodatku poza zabudową. Nie chcieliśmy robić zaplecza pomiędzy blokami - tłumaczy przedstawiciel budowlańców. Takie usytowanie ułatwi też wykonawcy transport wewnątrz budowy. W jej obrębie wytyczone mają być drogi dla cieżarówek - nie będą one tak często jeździły ul. Płaskowickiej, choć całkowicie nie da się tego uniknąć.

  Astaldi obiecało dzielnicy wykorzystanie części terenu przy Pileckiego na nowy parking dla mieszkańców z osiedla Kazury. Podczas budowy tunelu zniknie kilkaset miejsc postojowych wzdłuż Płaskowickiej. Mieszkańcy korzystający z nich przynajmniej w części będą mogli parkować swoje auta właśnie na tyłach zaplecza budowy POW. Powstanie tam ok. 100 miejsc. Kiedy? Na pewno nie teraz. 

  - Nie wycofujemy się, parking jest w planach, ale nie w pierwszym etapie - mówi Mateusz Witczyński z Astaldi.

  Powstanie zaplecza dla budowlańców to kolejny widoczny etap prac przygotowawczych do budowy trasy ekspresowej S-2 w naszej dzielnicy. Od początku marca budowlańcy zmieniają przebieg alei KEN na wysokości skrzyżowania z Płaskowickiej. Rondo zostanie rozebrane a teren wokół niego ogrodzony, Astaldi w połowie roku zacznie tam operację wzmacniania tunelu pierwszej linii metra, pod którą przebiegać będzie tunel obwodnicy. Sama budowa tunely w tym miejscu potrwa półtora roku - do końca 2018 roku. Kierowcy będą omijać plac wygiętą aleją KEN przebiegającą bliżej ogrodzeń bazarku. Więcej o czekających nas zmianach w organizacji ruchu piszemy w osobnym artykule.

  ZOBACZ PRACE PRZY PILECKIEGO

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Imielinczyk 10 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Iście salomonowe rozwiązanie - poprawiać po forumowiczach wulgarne wpisy na domyślnie wulgarne. Z całą pewnością zamiana całego wulgarnego zwrotu na jego połowę poprawi całościowo poziom dyskusji. Z całą pewnością !

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Twój sąsiad. 9 11 miesięcy temuocena: 0% 

   Imielinczyk idź się leczyć lub zmień lekarza.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imielinczyk 8 11 miesięcy temuocena: 85% 

   Proponuję wszystkim osobom minusującym tu moje wpisy, by zamieszkały w pobliżu wyrzutni spalin z tunelu.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imielinczyk 7 11 miesięcy temuocena: 59% 

   Cóż rzec? Trasa ekspresowa, którą będą przejeżdzać tysiące tirów, puszczona przez środek ogromnej dzielnicy mieszkaniowej, w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. W XXI wieku. Nie do uwierzenia. A jednak ... No i ci mieszkańcy, którzy tak dopytują ... No po prostu mieszkańcy Ursynowa są zachwyceni , z niecierpliwością i wielkim zainteresowaniem czekają na dalsze działania firmy Astaldi.... To wszystko jest dla nas, mieszkańców takie ciekawe - wykopy, maszyny, ciężarówki ... No nie możemy wprost się doczekać, co też będzie dalej ...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 57 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ssn 6 11 miesięcy temuocena: 44% 

   Droga na terenie Urysnowa bedzie w tunelu wiec jej uciążliwość bedzie niewielka. W czasie budowy oczywiście nie będzie cicho i przyjemnie ale inaczej tego zrobić się nie da. Za to po ukończeniu może w końcu będzie się dało z Ursynowa wyjechać, bo obecna ulica Plaskowickiej jest mocno przeciazona

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 33 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imielinczyk 5 11 miesięcy temuocena: 57% 

   Mała uciążliwość trasy ekspresowej w środku osiedla ze 150. tys. mieszkańców ? ???? To tego się nie da zrobić, ssn, ponieważ 1. spaliny 2. spaliny 3. spaliny 4. spaliny 5. drgania. A jeśli chodzi o skomunikowanie Ursynowa, to niepotrzebna jest wielka tranzytowa trasa na skalę paneuropejską, by z dzielnicy "wyjechać" i dostać się do innych części miasta . No przecież nie po to zaplanowano taką trasę, by z Ursynowa się dało "wyjechać" ...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 45 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xxcx 4 11 miesięcy temuocena: 4% 

   jakich tirów? co ty pier....... tiry jadą obwodnicą DK50/79

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imielinczyk 3 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Proponuję aby redakcja zainteresowała się wulgaryzmami na forum. Jeśli dyskusja ma zejść na taki poziom i będzie on przez redakcję akceptowany, to jakakolwiek tu dyskusja traci sens

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lambada 2 11 miesięcy temuocena: 62% 

   Jeśliby patrzeć na przykładzie warszawskiego Ursynowa i działań, które tam występują, budowa autostrady zwanej obwodnicą, w bezpośrednim sąsiedztwie lasu (strefa ekotonowa) , a z drugiej strony bloków mieszkalnych. Niszczenie , prawie każdego skrawka zieleni i budowanie tam parkingów, poszerzanie jezdni, wciskanie , gdzie tylko się da kolejnych bloków to Polska zmieni się niedługo w betonową dżunglę.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 58 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazury 4 1 11 miesięcy temuocena: 47% 

   Panie burmistrzu proszę pilnować, żeby Asztaldi nas nie wykiwało. Pamiętam jak Pan obiecywał ten parking i super, ale trzeba ich przypilnować

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.0746 sekundy
  REKLAMA