REKLAMAA1 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 kwietnia 2021, 11:16 komentarzy 4

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Projekt domu przy ul. Puchalskiej

  Projekt domu przy ul. Puchalskiej (WXCA)

  Na Ursynowie powstanie pierwszy w Polsce dom dla nastoletnich i usamodzielniających się matek i ich dzieci, podopiecznych fundacji „po Drugie”. Młode kobiety znajdą tam godne warunki życia i potrzebne wsparcie przy opiece nad dziećmi.

  Projekt pomocy nastoletnim matkom zrodził się w 2012 roku, kiedy okazało się że dziewczęta przebywające w placówkach resocjalizacyjnych nie mogą być w nich ze swoimi dziećmi. Zdarza się, że są z nimi rozdzielane. Bywa, że na zawsze.

  - Trudno nam było uwierzyć, że w Polsce, w której tak wiele mówi się o ochronie rodziny i macierzyństwa, odbiera się to prawo matkom i ich dzieciom. Byliśmy przekonani, że jest to „niedopatrzenie”, które system i ustawodawcy szybko naprawią. Słaliśmy pisma, spotykaliśmy się z decydentami, opowiadaliśmy o problemie w mediach. Mijają lata. Nadal dziewczęta, które zachodzą w ciążę i rodzą dzieci jako wychowanki placówek resocjalizacyjnych nie mogą być w nich razem z nimi - mówią przedstawiciele Fundacji "po Drugie".

  Do fundacji coraz częściej trafiały kolejne dziewczęta, niekoniecznie z placówek resocjalizacyjnych, które rodziły przed osiemnastką. Wiele z nich wychowywała się w domach dziecka, albo rodzinach zastępczych, które w związku z ich wczesnym macierzyństwem nie widziały dalszej możliwości współpracy.

  Tak właśnie powstała idea budowy domu dla nastoletnich i usamodzielniających się matek i ich dzieci. W 2016 roku organizacja otrzymała grant z Fundacji VELUX, który umożliwił rozpoczęcie prac nad budową domu. W prace zaangażowała się także Fundacja Unaweza prowadzona przez dziennikarkę Martynę Wojciechowską. Bezpłatnego przygotowania projektu budowlanego domu podjęła się renomowana pracownia architektoniczna WXCA. W grudniu projekt był gotowy, a kilka dni temu fundacja złożyła w dzielnicy wniosek o wydanie pozwolenia na budowę

  - W domu zamieszka sześć matek wraz z dziećmi. Każda matka i każde dziecko będą miały swój pokój. Dziewczęta – młode matki – otrzymają wsparcie pedagogów i możliwość dalszej edukacji oraz dorastania w macierzyństwie - zapowiada Fundacja "po Drugie".

  Dom powstanie na działce na Krasnowoli - przy ul. Puchalskiej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 43

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 15
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~lokales 4 26 dni temu

   I bardzo dobrze, na pewno lepszy pomysł niż kolejny pomnik, tablica, itd. Zdecydowanie za mało jest takich obiektow w Warszawie i w Polsce

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Albert 3 26 dni temuocena: 100% 

   Na jakiej podstawie dzielnica ma wydać zgodę na ośrodek resocjalizacyjny? To powinno być zablokowane.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Papuga 2 miesiąc temuocena: 75% 

   Plan zagospodarowania dla obszaru Krasnowoli, nie przewiduje terenów pod obiekty oświatowe czy resocjalizacyjne przy ulicy Puchalskiej. Ciekawe na jakiej podstawie miasto wyda pozwolenie na budowę?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korona 1 miesiąc temuocena: 44% 

   Bedzie piękna patologia. 5%normalnych matek i 95%nie wiadomo czego...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3964 sekundy
  REKLAMAA2 - SBM Ursynów 14.05.2021 - 20.05.2021