REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 września 2020, 14:37 komentarzy 6

  (AŁ)

  Przed wejściem do podstawówki przy Puszczyka wyznaczo sześć miejsc parkingowych. Dzielnica twierdzi, że bez nich wcześniejszy remont placówki byłby niemożliwy i zapewnia, że pozostaną one puste. Dla części rodziców takie rozwiązanie to czysty absurd.

  W Szkole Podstawowej nr 81 podczas wakacji została rozbudowana stołówka oraz zmodernizowane: forum, szatnia, korytarze. Zmiany zaszły też na zewnątrz budynku. Tuż przed drzwiami wejściowymi na placu namalowane zostały białe linie oznaczające… nowe miejsca do parkowania, co oburza mieszkańców i rodziców dzieci.

  Od początku miejsca są nieużywane, dojazdu do nich bronią słupki. Z tego powodu pojawiły się podejrzenia i zarzuty, że parking na sześć aut jest wynikiem absurdalnych decyzji urzędniczych i jest w istocie jest fikcyjny. No bo, po co komu ogrodzony parking?

  Dzielnica przyznaje, że parking jest ściśle powiązany z ostatnim remontem w szkole, a konkretnie z rozbudową stołówki. 

  - Plan miejscowy nakazuje przy zwiększeniu powierzchni zabudowy wyznaczyć dodatkowe miejsca parkingowe. Bez wypełnienia tego wymogu nie uzyskalibyśmy pozwolenia na budowę i zgody na użytkowanie od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Musieliśmy zastosować się do obowiązujących przepisów - wyjaśnia burmistrz Robert Kempa.

  Czy uda się utrzymać tę fikcję?

  Takie tłumaczenie nie wszystkich zadowala. Dla mieszkanki Puszczyka fikcyjny parking świadczy o bezmyślności urzędników, którzy mają problem z interpretacją przepisów.

  - Przecież od nowej stołówki uczniów w tej szkole nie przybędzie, nie ma dla nich sal, więc nie spowoduje to większego zapotrzebowania na miejsca parkingowe niż dotychczas. Nikt nigdy, miejmy nadzieję, tam nie zaparkuje, bo po pierwsze w tym miejscu niesie to zagrożenie dla dzieci, a po drugie jest też zagrożeniem dla samochodów - dzieci z dużym prawdopodobieństwem porysują lakier rowerami i hulajnogami - uważa pani Dominika. 

  Dzielnica zapewnia, że parking pozostanie "martwy". Szkoła ma fizycznie uniemożliwiać korzystanie z nowych miejsc i rodzice nie muszą się martwić o bezpieczeństwo swoich dzieci tuż przed drzwiami szkoły. Obecnie wjazdu na nie bronią gęsto ustawione pachołki, ale okoliczni mieszkańcy obserwujący poranny ruch wokół szkoły wiedzą (i widzą) swoje. 

  - Jeśli nikt nie będzie tutaj parkował, to mi nie przeszkadza. Tylko jak znam życie, za jakiś czas mogą zniknąć słupki, bo ktoś się przyczepi, że to fikcyjne miejsca i zażąda ich odblokowania. Jest spore rozpasanie w społeczeństwie, każdy chce podjechać jak najbliżej i nie zważa na nikogo innego. Czasami wnuka odprowadzam do szkoły to wiem o czym mówię - twierdzi pani Sabina, mieszkanka Puszczyka.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 36

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Piotr919 6 miesiąc temuocena: 67% 

   Te miejsca parkingowe to fikcja - jak wszystko w tej szkole. Małe sprostowanie: ten remont nie był prowadzony w wakacje jak by nakazywał rozsądek - ten remont trwał przeszło rok!!!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~- marcin 5 miesiąc temuocena: 75% 

   Rok temu o tej porze dopiero powstawały prace przygotowawcze z tego co pamiętam. Remont nie zakłócił życia szkolnego naszych dzieci., po drodze była pandemia. Zakres olbrzymi. Dzieciaki zadowolone a my rodzice podziwialiśmy efekty w dniu zebran.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 4 miesiąc temuocena: 50% 

   Absurdów urzędniczych ciąg dalszy. Takie prawo, że trzeba tworzyć parking którego fizycznie nie ma. Idiotyzm. Bareja by był zadowolony.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 3 miesiąc temuocena: 43% 

   Spokojnie, Burmistrz już zadba o to by żadne nowie miejsce parkingowe nie powstało, hi, hi.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 miesiąc temuocena: 74% 

   Pani Dominika najwyraźniej nie zna ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym i zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Skoro budynek się powiększył, to muszą być wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe, bo takie przeliczniki zawierają mpzp. Ot, cała "afera".

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty Zielone 1 miesiąc temuocena: 60% 

   Ursynów - Barejów

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3657 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020