REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  U podnóża Kopy Cwila powstanie długo oczekiwany skatepark

  U podnóża Kopy Cwila powstanie długo oczekiwany skatepark (MSO)

  Czego brakuje na Ursynowie? Okazuje się, że... latarni i trampolin. To właśnie one w głosowaniu w budżecie partycypacyjnym znalazły się wśród najczęściej wybieranych projektów. Co jeszcze powstanie w tym roku w naszej dzielnicy?

  W 2019 roku powinno zostać zrealizowanych 57 zwycięskich pomysłów z budżetu partycypacyjnego. Dodając do tego 22 projekty z ubiegłych lat, które są w trakcie realizacji, daje nam to blisko 80 nowych, najczęściej małych, inwestycji na Ursynowie.

  Ostatnie głosowanie pokazało, że mieszkańcy zdecydowanie stawiają na konkretne rozwiązania oraz na duże projekty skierowane do wszystkich niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania. Odpadła większość pomysłów z kategorii „rozdawnictwa” np. sadzonek, a także rozmaite kursy, z wyjątkiem udzielania pierwszej pomocy pediatrycznej.

  Niech stanie się jasność

  Doświetlenie przejść dla pieszych na Zielonym Ursynowie i na Ursynowie Północnym oraz oświetlenie drogi łączącej PKP Warszawa Okęcie z ul. Kłobucką - to trzy zwycięskie projekty, które z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Ich realizacji należy się spodziewać w tym roku.

  Dzięki latarniom wreszcie rozjaśnieją egipskie ciemności, które spowijają obecnie dojście do PKP Okęcie, a na kolejnych przejściach dla pieszych - w sumie 20 - bezpieczeństwo zostanie poprawiane poprzez doświetlenie przejść odpowiednimi lampami LED.

  Nowe oświetlenie pojawi się także na odcinku ok. 600 m wzdłuż ciągu pieszo-jezdnego przy ul. Nowoursynowskiej (od obiektów SGGW do ul. Pietraszewicza Lota) oraz przy boisku nad jeziorem Zgorzała.

  Na dużą skalę

  Ursynowska Ratuszowa Wyprzedaż Garażowa, odbywająca się od ponad roku na parkingu za ratuszem lub w garażu podziemnym urzędu, na stałe weszła już do kalendarium Ursynowa. Mieszkańcy chętnie wystawiają swoje kramiki, a także sami robią zakupy. W tym roku możemy liczyć na 12 garażówek, które odbędą się: 10 lutego, 10 marca, 7 kwietnia, 12 maja, 2 czerwca, 7 lipca, 25 sierpnia, 8 września, 22 września, 6 października, 17 listopada i 8 grudnia.

  Natomiast od marca do października urządzane będą niedzielne targi zdrowej żywności na parkingu przy ratuszu. Kiedy? W trzy niedziele miesiąca w godz. 8:00-14:00. Przewidzianych jest ok. 40-50 stanowisk handlowych, w tym min. 60% stoisk z żywnością (owoce, warzywa, przyprawy, pieczywo, wędliny, sery, nabiał, miody, przetwory), a max. 40% inne stoiska, w tym mała gastronomia.

  Na kolejny projekt z budżetu partycypacyjnego zagłosowało ponad 3 tys. osób, co świadczy o tym, że mieszkańcom rzeczywiście marzy się  "Świąteczna iluminacja z prawdziwego zdarzenia - aleja KEN pięknie oświetlona na święta Bożego Narodzenia". Wygrana pomysłu oznacza montaż dekoracji na odcinku od strony północnej skrzyżowania al. KEN z ul. Surowieckiego i ul. Beli Bartóka do skrzyżowania al. KEN z ul. Wąwozową od strony południowej. Ale to dopiero w grudniu.

  W podskokach

  Po kolejnym podejściu do zagospodarowania terenu za Kopą Cwila wybrany został projekt skateparku i pumptracka. Na placu leżącym od lat odłogiem, w miejsce kortów i dzikiego skateparku, powstanie betonowo-asfaltowy tor dla deskorolek, rowerów, rolek i hulajnóg.

  Aż dwa zwycięskie projekty BP dotyczyły doposażenia placów zabaw i parków w trampoliny. Urządzenia mają pojawić się: w parku im. Romana Kozłowskiego, w parku im. Jana Pawła II, na Olkówce, w Lasku Brzozowym i na polance Raabego przy ul. Lokajskiego, a także przy siłowni plenerowej przy Figlowisku, na placu przed Kościołem Wniebowstąpienia oraz górce Rogal przy ul. Płaskowickiej.

  Naturalnie - edukacja

  W tym roku mają pojawić się dwa nowe miejsca, które chętnie odwiedzać będą rodzice z dziećmi oraz grupy przedszkolne i szkolne. Pierwszy projekt to park motyli - kolorowa kraina edukacyjno-rekreacyjna, drugi to leśne laboratorium w Parku przy Bażantarni.

  Park Motyli ma znaleźć się przy ul. Wilczy Dół. Na zielonym terenie mają zostać umieszczone m.in. budki dla motyli, interaktywne tablice informacyjne, gry przestrzenne oraz instalacje: ruchome skrzydła motyla oraz zadaszona wiata i ławki.

  Leśne Laboratorium to z kolei projekt wykorzystujący nowoczesne technologie. Na sześciu drewnianych słupkach, postawionych w ciekawych miejscach w parku Przy Bażantarni pojawią się kody do aplikacji mobilnej na smartfony. Spacerowicze, skanując kody, będą mogli przeczytać o miejscach, w których się znajdują. Opis będzie zachęcał do użycia szkieł powiększających, które będą zamontowane na szczycie słupków.

  Miejska sztuka

  Po zwycięskiej serii murali w ubiegłych latach, w ubiegłym roku w głosowaniu przeszedł jedynie ten upamiętniający kultowy serial Barei - "Alternatywy 4”. Na osiedlu przy ul. Grzegorzewskiej pojawią się dwa wielkoformatowe murale o tematyce serialowej oraz ławka z tablicą dedykowaną serialowi.

  Za to przy ul. Braci Wagów zawiśnie „Uliczna Galeria Plakatu”. Na betonowych płytach wspornikowych, zawiśnie 6 zamykanych gablot, odpornych na warunki atmosferyczne. W gablotach prezentowane będą najciekawsze plakaty wybranych artystów, ekspozycja będzie zmieniana co trzy miesiące.

  Fragment projektu muralu przy ul. Grzegorzewskiej (Bakcyl Studio)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 36

  • 23
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~pedalarz 12 6 miesięcy temuocena: 90% 

   Kłamstwo! Mieszkańcy chcą ścieżki pedalarskie, więcej ścieżek! I zwężenia Rosoła, i lunerf na KEN.....

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 11 6 miesięcy temu

   Najpier Stryjeńskich, na reszte przyjdzie czas.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pasy rowerowe 10 6 miesięcy temuocena: 83% 

   To nic w tym roku nie zwezicie ani nie wymazecie zadnej ulicy czerwonymi mazidlami? Gdzie sie podziali komunizujacy spolecznicy rowerowo-filozoficzni?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 9 6 miesięcy temu

   Ograniczenie ruchu samochodowego na Ursynowie powinno mieć priorytet.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nemka 8 6 miesięcy temu

   do ~karol: na Ursynowie jak metro stoi to nigdzie się nie da dojechać :(

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JKS 7 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Dobre oświetlenie przejść dla pieszych to obowiązek miasta, dzielnicy Panie Burmistrzu!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szesc 6 6 miesięcy temuocena: 0% 

   Nowe latarnie to nowe miejsca pracy, chyba o to im chodzi.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

   A mi najbardziej brak jest widoku na góry zimą i morze latem!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kimczyn 4 6 miesięcy temuocena: 73% 

   Warto zauwazyć, że to są w 90% podstawowe zadania miasta, a w sumie wykonują tę robote mieszkańcy, bo co? urzędnik nie wie, gdzie ma stac latarnia? Przecież to jest chore powielania bzdurnej roboty. W dodatku gdzie 2 polakow tam 3 opinie. Ten budżet niszczy odruchy człowiecze, a zastepuje je biurokratycznym szajsem!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zeus 3 6 miesięcy temuocena: 80% 

   Urzędnik nie wie i rozum mu nie potrzebny. Urzędnik ma przepisy, ustawy, zarządzenia, paragrafy itp. Więc może lepiej spytać ludzi.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2591 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019