REKLAMAA1-FortSłużew-01-09----30-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  Piąty miesiąc trwa przebudowa przychodni zdrowia na Kajakowej. Mieszkańcy Zielonego Ursynowa, którzy zostali bez dostępu do internisty i specjalistów w swojej okolicy, dopytują kiedy zostaną zakończone prace.

  Mieszkańcy Zielonego Ursynowa mieli do tej pory możliwość leczenia się w przychodni publicznej na ul. Kajakowej. Z biegiem czasu okazało się, że placówka jest za ciasna - brakuje miejsca na nowy sprzęt i gabinety specjalistów.

  We wrześniu ruszył remont, który obejmuje modernizację i nadbudowę przychodni. Zgodnie z planami powstają dwa dodatkowe piętra, które powinny umożliwić stworzenie przychodni z prawdziwego zdarzenia.

  - Prowadzone prace mają na celu dostosowanie infrastruktury placówki do obowiązujących przepisów sanitarno-technicznych oraz podniesienie standardu i rozszerzenie zakresu świadczonych usług medycznych – mówi Magdalena Łań z urzędu miasta.

  W efekcie powstanie nowoczesna i funkcjonalna przychodnia o powierzchni ok. 1400 m2. Na jej terenie zostaną utworzone m.in. poradnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych, Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna, specjalistyczne poradnie ambulatoryjne oraz pracownia badań diagnostycznych.

  Na parterze mają się znaleźć rejestracje do przychodni i szpitala, gabinety Nocnej Pomocy Lekarskiej oraz pomieszczenia RTG. Na pierwszym piętrze przewidziano: dwa gabinety pediatryczne, dwa gabinety internistyczne oraz gabinety: zabiegowe, stomatologiczny, lekarski, ginekologiczny z kabiną higieniczną i konsultacyjny. Na drugim piętrze zaplanowano poradnie specjalistyczne, gabinety zabiegowe, punkt szczepień i pobrań krwi oraz gabinety USG.

  Zakończenie prac i oddanie przychodni do użytku zaplanowane jest na IV kwartał 2019 r. Na czas remontu, poszczególne usługi medyczne zostały przeniesione do różnych placówek. Podstawowa opieka zdrowotna dzieci i dorosłych przeniosła się do przychodni przy ul. Romera 4; okulistyka i poradnia chirurgii ogólnej do przychodni przy ul. Na Uboczu 5; urologia i ginekologia do przychodni przy ul. Kłobuckiej 14. Pacjenci Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej są przyjmowani w tymczasowej lokalizacji - kontenerze ustytuowanym przy ul. Kajakowej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 40

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 15
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~wisia54 6 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Jak wybudują, to niestety zniknie KOEDUKACYJNA przebieralnia (6m2) przed blokiem operacyjnym na I piętrze. A było tak fajnie. Czasami panie pielęgniarki ręczniczkami zasłaniały panów przed oczami pań i odwrotnie. A tam trzeba się było rozebrać do rosołu! Może Haloursynów zrobi fotkę tego przybytku rozkoszy?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mhd Phd 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

   pamietajcie o NPL-u na Kajakowej. Cała czas działa tzn weekendy 24h i dni powszednie od godziny 18 do 8 rano. Na Romera kilka godzin czekania z powodu kolejek a tutaj relatywnie szybko :)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nik 4 6 miesięcy temuocena: 75% 

   Rozszerzony zakres uslug swietnie a co z dodatkowymi miejscami parkingowymi? Bo pod ziemnych nie widzialem zeby realizowali. Tamta okolica razem z centrum kultury to komunikacyjny paraliz zrobiony bez zastanowienia i bezprawnie brakuje jeszcze tylko wnioskowanego przez mieszkancow basenu zeby calkowicie zapchac ten rejon.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

   W takiej technologii buduje się długo i drogo.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkanka Zielonego Ursynowa 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

   A co z przychodnia na SAMSONOWSKIEJ????? Nie caly Zielony Ursynow to Kajakowa! Zadamy otwarcia przychodni na Samsonowskiej!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SENIOR 1 6 miesięcy temuocena: 80% 

   Już jesienią dowiemy się, że przychodnię na Zielonym Ursynowie zawdzięczamy tylko i wyłącznie działaniom i staraniom pana radnego Lenarczyka ... i tak będziemy utwierdzani w tych twierdzeniach przez kolejne cztery i pół roku, do kolejnych wyborów samorządowych - wtedy też dowiemy się ilu ojców i matek (radnych dzielnicy) było autorami tego sukcesu.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3489 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019