REKLAMAA1 TEFAL 18.06.2021 - 17.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Jedna z ursynowskich przychodni odmówiła przyjęcia chorego dziecka do lekarza na umówioną wizytę. Powód? Jego rodzic nie chciał wypełnić ankiety covidowej na temat swojego stanu zdrowia. Przychodnia tłumaczy, że postąpiła zgodnie z prawem. Innego zdania jest Rzecznik Praw Pacjenta.

  Pod koniec czerwca w ursynowskiej przychodni Vertimed przy ul. Bronikowskiego na Kabatach doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Umówione na wizytę w ramach NFZ chore dziecko nie zostało przyjęte do lekarza. Powodem takiej, a nie innej decyzji była odmowa wypełnienia ankiety dotyczącej koronawirusa przez ojca dziecka. 

  - Mąż był umówiony z dzieckiem na 9:15. Przed wizytą został poproszony o wypełnienie ankiety, czy był zaszczepiony. Odmówił, choć jest zaszczepiony. Skoro to wizyta chorego dziecka, to po co takie informacje o rodzicu? Poprosił o pisemną informację z podstawą prawną, na jakiej zasadzie ankiety są przeprowadzane. Czekał 30 minut i jej nie dostał - mówi matka małoletniego pacjenta.

  Rodzice dziecka przekonują, że tydzień wcześniej podczas wizyty u lekarza nikt nie prosił o wypełnienie ankiety. Podobnie podczas wizyty w przychodni na Romera na dyżurze pomocy nagłej. Ponadto ojciec jest już zaszczepiony przeciw COVID-19 - również z tego powodu miał odmówić wypełnienia ankiety.

  Kto ma rację?

  Pracownicy przychodni zgodnie twierdzą, że postąpili słusznie. Odmowa przyjęcia dziecka do pediatry miała być podyktowana troską o zdrowie innych pacjentów. Wypełnienie ankiety dotyczącej COVID-19 jest warunkiem do korzystania z usług oferowanych przez placówkę, zaś jej przeprowadzenie wymogiem prawnym.

  - Zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi kierownicy podmiotów leczniczych oraz inne osoby udzielające świadczeń zdrowotnych są obowiązani do podejmowania działań zapobiegających szerzeniu się zakażeń i chorób zakaźnych. Działania te obejmują w szczególności ocenę ryzyka wystąpienia zakażenia związanego z wykonywaniem świadczeń zdrowotnych - komentują przedstawiciele Grupy Medycznej Vertimed, którzy nie chcą jednak wypowiadać się pod nazwiskiem.

  Do oceny tego ryzyka służą właśnie ankiety. Jak przekonują pracownicy przychodni, opiekun małoletniego pacjenta został o tym poinformowany. Mimo tego i tak miał odmówić wypełnienia formularza, nie zapoznając się z jego treścią. Wobec tego wizytę anulowano. 

  - Z całą stanowczością pragniemy podkreślić, że w sytuacji zagrożenia życia sprawą nadrzędną jest udzielenie pomocy poszkodowanemu i jego ratowanie. Pacjent nadal ma prawo do świadczenia, jednak w obecnej sytuacji bardzo ważne jest przestrzeganie ogólnie panujących norm, zasad oraz przepisów prawa - zauważają przedstawiciele Vertimedu.

  Chore dziecko musiało szukać pomocy gdzie indziej. Zdaniem rodziców nikt nie przejął się dzieckiem, a personel był skupiony na ankiecie.

  Wymagane czy zalecane?

  O to, czy odmowa wizyty u lekarza rzeczywiście była słuszna, zapytaliśmy Rzecznika Praw Pacjenta.

  - Przychodnia nie mogła – w opisywanej sytuacji – odmówić przyjęcia dziecka. Sprawa wymaga wyjaśnienia. Przychodnia może ponieść odpowiedzialność cywilną, natomiast osoba, która odmówiła udzielenia pomocy, ponosi także odpowiedzialność zawodową lub karną - mówi Jakub Gołąb z Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

  Samo przeprowadzanie ankiet covidowych nie jest sprawą oczywistą. Mazowiecki oddział NFZ nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie, skąd ankiety się wzięły. Zapewnił natomiast, że nie są one wymogiem Narodowego Funduszu Zdrowia. Nie są one również wymogiem Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wątpliwości rozwiało dopiero Biuro Rzecznika Praw Pacjenta.

  - Ankiety zaczęły być stosowane w związku z zaleceniem konsultanta krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych z 4 kwietnia 2020 roku, kiedy to zarekomendowano stosowanie takich ankiet w każdej jednostce służby zdrowia - przekazuje Jakub Gołąb.

  W przypadku gdy pacjent jest niepełnoletni, formularz w jego imieniu wypełnia jego opiekun. Podstawa prawna przeprowadzania covidowych ankiet to kwestia dyskusyjna. Rzecznik Praw Pacjenta ma interweniować w kabackiej przychodni, by takie przypadki jak ten opisywany przez naszych czytelników się nie powtórzyły.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 156

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 13
   ZASKOCZONY
  • 12
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 40
   WKURZONY
  • 65
   BRAK SŁÓW

  73Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Haha 73 14 dni temuocena: 38% 

   Tatus może niepiśmienny

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tatiana 72 15 dni temuocena: 91% 

   Czekam tylko na stan w którym ksisdz odmówi ostatniej posług,fryzjer-strzyżenia,a piekarz nie upiecze chleba niezaszczepionemu. Będzie do kompletu w tym skowidowym kurwidołku.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 71 11 dni temu

   Nie podoba się? Wracaj

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zmiany 70 15 dni temuocena: 37% 

   Mam nadzieję że kolejny pseudorodzic będzie miał podobnie. Mają procedury, niech się stosuja, nie odpowiada? Nie ma przymusu leczenia w tej przychodni.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wkurzony 69 17 dni temuocena: 35% 

   Jeśli już zostały wprowadzone jakieś zasady takie jak wypełnienie ankiety, to należy ich przestrzegać. Nie jestem w stanie zrozumieć "tatusia" , który nie poświęci minuty a woli się wykłócać z personelem przychodni. Pewnie był ciekawy jaka jest podstawa prawna jej wypełnienia, a nie w jakim stanie jest jego dziecko. Nie wiem czy na zasadach tego tatusia dziecko zostałoby też przyjęte w prywatnym gabinecie.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wsytd dla rodzica 68 19 dni temuocena: 39% 

   Jak widać najmniej na dziecku zależało rodzicowi, który nie poświęci 1 minuty na wypełnienie ankiety (pomijając już ryzyko, że przyjdzie osoba chora i zarazi wszystkich w poczekalni, bo jej się należy i żadnych formularzy i ankiet wypełniać nie będzie). Rodzic roku nie poświęci 1 minuty, żeby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym. Wstyd.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niepalący 67 19 dni temuocena: 52% 

   Najeżdżalo się roszczeniowych czubow do Warszawy i próbujs kozaczyć.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 22 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 66 18 dni temuocena: 79% 

   7 postów, każdy z innym nickiem. Masz stawkę od postu czy od linijki?

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~IP-IP 65 18 dni temuocena: 67% 

   Boom - niektórzy tu potrafią sami ze sobą gadać pod różnymi nickami, nie wiedząc, że widać IP. Ale może współczujmy bo to może rozdwojenie jaźni?

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 64 18 dni temuocena: 100% 

   IP-IP, sugerujesz, że to są ci dla których pomoc lekarska przyszła za późno? :-)

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 63 19 dni temuocena: 43% 

   zupełnie nie rozumiem czemu nie chciał wypełnić ankiety.. bez sensu

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nik 62 19 dni temuocena: 44% 

   Zwyczajnie ma osobowość anakastyczną, dąży do konfliktów. Zabawne, że później się skarży, że nikomu nie zależało na dobru dziecka a sam nie poświęcił 1 minuty dla tego dziecka. Rodzic roku normalnie.

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 16 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 61 11 dni temu

   Właściwie to chyba powinno być "anankastyczny" - nowe słówko, największa korzyść wynikająca z tematu.

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olot 60 19 dni temuocena: 55% 

   Piętnować taką przychodnie. NFZ natychmiast powinien rozwiązać z nią kontakt.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dziki 59 19 dni temuocena: 58% 

   To piętnować czy rozwiązać konflikt? Prawdę mówiąc jeden gość nie chciał wypełnić ankiety.a gdyby okazało się,że nagle w miejscu do którego przychodzą setki zdrowych i chorych ludzi (takim jest przychodnia) ,gdzie oddaje się krew itd. lekarz ma nagle bliżej niejasne objawy i diagnoza to vivid inna odmiana i należy wszystkich powiadomić, sprawdzić kto był tego dnia w klinice i co oświadczył. Komu z nas chce się wypełniać, drukować itdbte papiery nikt nie robi tego dla przyjemności, ale aby coś zmienić musimy wspólnie stosować się do zasad

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 18 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WebArt 58 17 dni temuocena: 38% 

   Olot - puknij się w główkę tylko uważaj by cię echo nie dobiło bo tam chyba pusto. Przychodnia postąpiła zgodnie z dobrymi zasadami. Na temat ojca się nie wypowiadam. A teraz plaskoziemcy i wyznawcy spiskowej teorii minusujcie…

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 8 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tata 57 20 dni temuocena: 42% 

   Ojciec roku, przez swoj debilny upor pozbawil wlasne dziecko pomocy lekarza...

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 56 20 dni temuocena: 43% 

   Brawo przychodnia. Tępić bezmózgich buraków roznoszących swój syf

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zadowolony pacjent 55 20 dni temuocena: 59% 

   Rodzicu, wracaj skąd przybyłeś i tam się zapisuj do lekarza i odczep się od fajnej przychodni jaka jest vertimed.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 48 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lekarz 54 20 dni temuocena: 49% 

   Takie ankiety są niezbędne, żeby śledzić drogi ewentualnych zakażeń - bardzo ważne narzędzie dla epidemiologów, próbujących ratować nasze zdrowie. Ale co to obchodzi zarozumiałych, niedouczonych gburów?

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niedouczony gbur 53 20 dni temuocena: 63% 

   Szanowny lekarzu, a możesz wyjaśnić w jaki sposób? Kto i jak śledzi te drogi? I co z tego wynika? Do przychodni przychodzą przypadkowi pacjenci, a nie krewni i znajomi. W ankietach też nie podają prawdy, z wyrachowania lub po prostu niewiedzy. Bo skąd mam wiedzieć kto w moim otoczeniu przechodził Covida lub był w izolacji? Nikt nie chwali się tym na dzień dobry,a zgodnie z teorią o bezobjawowo chorych (sic!) po prostu tego nie wiedzą. Pytam jako niedouczony gbur i liczę na merytoryczne wyjaśnienie, a nie stek wyzwisk.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 40 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nik 52 19 dni temuocena: 39% 

   Niedouczony gburze. Chodzi o to, żeby nie przyszedł ktoś z objawami covida i nie czekał razem ze wszystkimi w poczekalni. Kto później będzie siętłumaczył jak ten "ojciec roku" by był chory i zaraził wszystkich w poczekalni, bo nie sprawdzono czy może być chory (do czego służy ankieta)? On przeprosi i zapłaci zadośćuczynienie? Nie żartujmy.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 9 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ewela 51 19 dni temuocena: 70% 

   A jak ktoś taki przyjdzie, to co z nim zrobią? Rozstrzelają, bo ma katar? Chyba od tego jest przychodnia, żeby ludzi leczyć. Przysięga Hipokratesa już nie obowiązuje? Chorobę stwierdza lekarz po badaniu pacjenta, a nie recepcjonistka na podstawie ankiety. Może rok temu były one w jakiś sposób przydatne, ale obecnie to zbędna biurokracja.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 19 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ewelatrela 50 19 dni temuocena: 28% 

   ewela jak ktoś przyjdzie z objawami covid to zapewne go wyślą na wymaz albo sami zrobią szybki test antygenowy. rozumiem, że profilaktyka zakażeń i prewencja to pojęcia zupełnie Ci obce? Nie wiem skąd ludzie biorą te bzdury o przysiędze Hipokratesa. Ludzie usłyszeli gdzieś coś w podstawówce na historii ale nie do końca chyba zrozumieli. Przysięga Hipokratesa obowiązywała w starożytności. W tym wypadku, jeśli już o niej mowa to bardzo słusznie nie dopuszczają do szkody dla pozostałych pacjentów przez kontakt z rodzicem bez ankiety, który może ich zarazić.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 5 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WebArt 49 17 dni temuocena: 0% 

   ewela - dlatego ty nie przychodź już.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AL 48 20 dni temuocena: 56% 

   A czy Jaśnie Wielmożny Tatuś przejął się dzieckiem? Nie, ważniejsze były jego antycovidowe fochy! Może i się szczepił, ale musiał koniecznie pokazać, że - jak Gowin - zrobił to bez przyjemności. Przez takich ludzi i takie myślenie na jesieni będziemy mieli czwartą falę epidemii, umrze następne kilka tysięcy ludzi, a kolejne tysiące stracą jeśli nie zdrowie, to pracę.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 47 19 dni temuocena: 67% 

   A czy Jaśnie Wielmożny Personel Medyczny przejął się dzieckiem? Nie, ważniejsze były jego covidiotyczne fochy!

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 18 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwre 46 19 dni temuocena: 47% 

   qwr jak widać stan dziecka nie wymagał pilnej pomocy a trzeba mieć świadomość, że "Wielmożny Personel" odpowiada za wszystkich w placówce i jak jakiś "tatuś" przyjdzie zakażony i będzie negował wszystkie zasady to kto będzie później winny, że wszyscy w poczekalni się zakażą? Oczywiście przychodnia, że nie zapobiegła.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 8 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WebArt 45 17 dni temuocena: 38% 

   qwr - No skoro tatuś mniej przejął się dzieckiem i ważniejsza była dla niego sprawa ankiety, to nie wymagajmy od personelu nadgorliwości.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uu 44 20 dni temuocena: 66% 

   Mnie w aptece aptekarz odmowil sprzedania lekow bo nie mialem maski. A sam z kolezanka zalozyl dopiero jak ja wszedlem. Byla dyskusja, ja wyszedlem bez leku a oni zdjeli maski. Bez sensu. W innej aptece obsluzyli mnie bez maski.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~love tesco kabaty 43 20 dni temuocena: 84% 

   Może rzeczywiście czas na segregację, ale na zasadzie tu obsługujemy wyłącznie Covidian, a tu normalnych ludzi. Szybko się okaże kogo w społeczeństwie jest więcej.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 32 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~love tesco kabaty 42 20 dni temuocena: 67% 

   Brawa dla tego Pana. Dobrze, że znalazł się odważny, może wreszcie pojawi się jakaś dyskusja na temat tych absurdów jakie nam fundują od zeszłego roku. W moim przypadku przed potwierdzeniem wizyty lekarskiej w prywatnej przychodni również jakaś anonimowa pani z infolinii zaczęła wypytywać o szczepienia i inne bzdety. Po co to komu skoro na drzwiach wisi ogromna kartka, że personel zaszczepiony?

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 45 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~love 41 19 dni temuocena: 33% 

   love tesco nie uwierzysz ale chodzi też o bezpieczeństwo innych. Wiem, że nie wszyscy myślą o innych i jak widać Ty też myślisz tylko o sobie ale Przychodnia musi myśleć też o ludziach w poczekalni, którzy są zapewne przewlekle chorzy (siedzą w przychodni) i nie koniecznie są zaszczepieni.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 6 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~irenkairenka 40 20 dni temuocena: 52% 

   A Tatusiowi by korona ze lab spadła, jakby wypelnił tę ankiete? Zwykły pieniacz, brawo dla przychodni.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiem 39 20 dni temuocena: 56% 

   jest i pelikan / leming na forum. Jak każą skakać na jednej noce przez 5 minut, żeby wejść do przychodni, bez gadania zacznie skakać. Jak widać "covidianizm" to kwestia wiary a nie nauki...

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 29 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 38 19 dni temuocena: 35% 

   glupoty pleciesz.. a niby wiesz. Jest jeszcze coś takiego jak zasady współżycia społecznego. Jeżeli to nie ogranicza twojej wolności to działaj tak, żeby komuś jej nie ograniczać. Mam prawo oczekiwać, że postąpisz zgodnie z procedurami, które mają chronić nas wszystkich. nawet jeśli nie wierzysz w ich skuteczność. I nie tobie oceniać czy chronią czy nie... wiara w spiski to twoja prywatna sprawa, nie musisz się z tym obnosić jak jakiś talib ze swoją brodą

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 7 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 37 20 dni temuocena: 71% 

   Ale o co wam wszystkim chodzi? Skoro trybunał przyłębskiej stwierdził, że drukarz ma prawo odmówić obsługi geja, to tym bardziej lekarz ma prawo odmówić obsługi kolesia, który nie chce wypełnić ankiety. Są już też lokale, które nie obsługują pisowców i milicjantów. A teraz łapka w górę wszystkie pisiorki - na takie państwo głosowaliście, więc takie macie. Nie zżymać się, tylko grzecznie wypełniać ankietki. Ziobro mówił, że wyrok przyłębskiej to "święto wolności", więc tą "wolnością" teraz wypada się tylko cieszyć.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tak tak 36 20 dni temuocena: 10% 

   Twoje anty państwo zorganizuj sobie na innym terenie.Kup działkę na allegro i tam wprowadzaj swoje prawo! U nas musisz stosować nasze prawo.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 2 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 35 19 dni temuocena: 64% 

   Te odpowiedzi pokazują jak łatwo sterować zastraszonym społeczeństwem. Każdy jest gotów od razu wypełniać tony papierów zamiast poprosić o podstawę prawną. Ale oni pewnie by jeszcze donieśli ankiety dziadków zamiast włączyć myślenie.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rrr 34 20 dni temuocena: 70% 

   totalitaryzm sanitarny. dość tego.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 33 20 dni temuocena: 48% 

   Ależ może się Pan leczyć u podobnych Panu specjalistów od totalitaryzmu. Kto Panu broni?

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 15 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~klejm 32 19 dni temuocena: 70% 

   Gdzie są takie przychodnie? Od razu się zapiszę

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doktorek 31 20 dni temuocena: 29% 

   Ejj a chodzicie w maseczkach do sklepu czy nie? Bo tak mysle, jak nie będę.miec maseczki to dostane mandat,obsłużą mnie czy nie ?

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 30 19 dni temuocena: 75% 

   nie dostaniesz.. w państwie z tektury policja bije kobiety na demonstracjach a nie pilnuje porządku. Ale jak cię ze sklepu wyrzucą, to takie ich prawo.. ich sklep ich wykidajło.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szczepan z Kabat 29 20 dni temuocena: 64% 

   Pewnie jakiś prawnik ze wsi. Mnóstwo takich na Kabatach.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tak 28 20 dni temuocena: 39% 

   zazwyczaj jest tak, że ten który tak najeżdża na wieś sam pochodzi z takiej, której nawet na mapie nie znajdziesz i chwilę temu sam chodził s*ać za chałupę-yntelygent z Bożej łaski...

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zadowolony pacjent 27 20 dni temuocena: 79% 

   Dokładnie, niech u siebie się leczy

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomek 26 20 dni temuocena: 58% 

   Rozumiem, że tatuś wolał zrobić wielkie halo i zgłosić do Halo Ursynów, że nie przyjęli mu dziecka na wizytę bo nie chciał wypełnić ankiety? Najwidoczniej dziecko nie wymagało wizyty lekarskiej bo gdyby było w potrzebie rozsądny rodzic by wypełnij ankietę bez takiej szopki. Niektórzy chyba nie powinni mieć dzieci.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 25 20 dni temuocena: 59% 

   A ja rozumiem, że produkujesz posty i tylko zmieniasz podpisy. Myślisz, że tego nie widać?

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 26 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 24 20 dni temuocena: 39% 

   Tatuś to produkt Gazety Wyborczej. Ideologia ponad wszystko. Paradoksalnie akurat jego ideologia jest w poprzek tej lansowanej w znanej i lubianej gazecie.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lidka 23 20 dni temuocena: 52% 

   W pełni zgadzam się z Tomkiem. Pieniaczowi bardziej zależało na postawieniu na swoim, niż na zdrowiu własnego dziecka. Powinno mu się odebrać prawo do opieki.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 13 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 22 19 dni temuocena: 67% 

   Tomek czyli Elżbieta - rozsądny człowiek piętnuje patologiczną biurokrację

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kat 21 20 dni temuocena: 52% 

   Rodzice dziecka bardzo nieodpowiedzialni. Ankiety covidowe są obecnie powszechne i nie jest to coś nadzwyczajnego, nie rozumiem jak można standardowe formalności przedkładać nad zdrowie własnego dziecka. Ojciec woli się wykłócać o papierek niż zadbać o to by lekarze mogli szybko zając się maluchem. Niektórzy to już chyba dla zasady wszędzie musza się czepiać.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 20 20 dni temuocena: 72% 

   Ankiety covidowe są zupełnie bezsensowne, zresztą i tak nikt tego nie weryfikuje. Nie rozumiem jak można standardowe formalności przedkładać nad zdrowie chorego dziecka. Pracownik przychodni woli się wykłócać o papierek niż zadbać o to by lekarze mogli szybko zając się maluchem.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 31 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 19 20 dni temuocena: 71% 

   @qwr Chyba nie było dziecko na tyle chore, żeby rodzić, zamiast wykłócać się o sprawy wiary, dopełnił formalności. Bo gdyby było, to normalny rodzic najpierw by się zajął kwestią jego choroby, a dopiero później walczył o swoje przekonania społeczno-polityczne.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 15 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lidka 18 20 dni temuocena: 61% 

   Kat i Jac mają rację , a qwr to chyba ten durny tatuś co to nie chciał, żeby mu dziecko badali.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 14 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nieistotny 17 20 dni temuocena: 66% 

   To jakiś absurd. Dzisiaj Bareja by miał używanie, mogłyby powstać nowe Misie i Rozmowy kontrolowane. To są dane wrażliwe i nikt nie może bez odpowiednich procedur ochrony danych pobierać takich informacji. Ciekawe co na taką formę ankiet o stanie zdrowia i stanie zaszczepienia powiedział by Główny Inspektor Danych Osobowych.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boska Zośka 16 20 dni temuocena: 33% 

   Że te dane nie są upubliczniane i.potrzebne ,aby wirus się nie rozprzestrzeniał

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 11 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sdf 15 19 dni temuocena: 14% 

   Zabawne jest to jak osoby, które nie mają bladego pojęcia o RODO wypowiadają się jakby coś wiedziały co Panie -nieistotny? Widać, że nie ma Pan bladego pojęcia o RODO. Przychodnia ma jak najbardziej prawo zbierać i przetwarzać dane o szczepieniach pacjentów.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Elżbieta P. 14 20 dni temuocena: 58% 

   Dla rodziców dziecka było ważniejsze nie wypełnienie ankiety niż zdrowie małego pacjenta? Moim zdaniem bardziej kontrowersyjne jest zachowanie rodzica jak można dopuścić do takiej sytuacji , że z własnej nieodpowiedzialności i głupoty nie wypełnić ankiety choćby dla dobra dziecka! Forma ankiet COVID jest w prawie każdej przychodni: Enel-Med Centrum Damiana Lux-med i inne. Wiem coś o tym ponieważ chodzą po różnych specjalistach. Jest to zarówno ochrona pacjentów w przychodni jak i lekarzy!

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Różnica 13 20 dni temuocena: 72% 

   Czym innym jest wywiad/ankieta dot braku objawów ew infekcji lub kontaktu z osobą w izolacji/na kwarantannie (które to pytania zazwyczaj znajdują się w kwestionariuszach), a czym innym pytanie o szczepienie rodzica. W jakim celu? Skoro też może chorować i roznosić?

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 23 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 12 20 dni temuocena: 42% 

   Przecież w tekście jest napisane, że kochający tatuś nawet nie spojrzał do tej ankiety, więc zagranie było z gatunku 'nie, bo nie', a nie niechęć do odpowiedzenia na jakieś wrażliwe dla niego pytanie.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 14 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolek i bolek 11 20 dni temuocena: 58% 

   W Enelmedzie i Vertimedzie trzeba wypełniac ankiety, a gdzie nie trzeba? Skoro Ci rodzice znaleźli inną przychodnie i nie musieli wypełniać...niech powiedzą - będę wiedział gdzie nie chodzić bo wolę nie być chory na odmianę delta. zaraz po wakcjach kolejny lockdown jak nic! dziwne szczepili się ,a ankiety nie chcieli wypęłnić hmmm

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~XXX 10 20 dni temuocena: 42% 

   I to jest skandal. Płacimy na służbę zdrowia i musza świadczyć nam usługi. Zlikwidujmy ZUS to za te pieniądze zapewnie sobie prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 9 20 dni temuocena: 100% 

   W 'prywatnym' też się wypełnia ankiety i leczy teleporadami. Nie jest dużo lepiej niż na NFZ, a przynajmniej nie zawsze.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JKM 8 20 dni temuocena: 57% 

   Nie ma czegoś takiego jak "służba zdrowia", jest "opieka zdrowotna". A jak będziesz miał prywatną opiekę to wypełnisz wszystko, co Ci dadzą, bo zawsze będą mogli odmówić świadczenia.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~111 7 20 dni temuocena: 55% 

   Od lat chodzę do Vertimedu. Byłam tam ostatnio i jak powiedziałam, że jestem zaszczepiona to musiałam dosłownie jedno zdanie uzupełnić. Widocznie ktoś ma jakiś problem i do sklepu też chodzi bez maseczki i dziwi się, ze nie chcą go obsłużyć. Z drugiej strony co to za rodzice co woleli nie uzupełnić ankiety niż pomóc dziecku !! Jak rodzic robi cos w trosce o dziecko to i ankietę wypełni.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lidka 6 20 dni temuocena: 44% 

   Do qwr- jak można przedkładać własną dumę nad zdrowie dziecka. Facet nie chciał durnego papierka wypełnić, żeby mu dziecko zbadali. Za za dureń.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 8 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AL 5 20 dni temuocena: 46% 

   qwr - skąd masz wiedzę, żeby oceniać, czy ankiety są potrzebne? Są - chociażby po to, żeby jeżeli dojdzie do zakażenia, moc prześledzić skąd się wzięło i lepiej zapobiec jego rozprzestrzenianiu. Ale jak ktoś się wstydzi przyznać, że jest niepiśmienny...

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niestety , to defekt osobowości 4 20 dni temuocena: 50% 

   Znam taki przypadek. Dziecko miało ciężkie życie. a tatuś całe życie żył w konflikcie z otoczeniem.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 3 20 dni temuocena: 77% 

   Paranoi ciąg dalszy. W Enelmedzie lekarz laryngolog też był bardziej zainteresowany szczelnością maski u dziecka które zaraz miał badać. To są normalnie jaja.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 47 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zadowolony pacjent 2 20 dni temuocena: 57% 

   Naprawdę w Warszawie jest dobra opieka, nie pasuje? One Way Ticket

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3852 sekundy
  REKLAMAA2-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021