REKLAMAA1 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Jedna z ursynowskich przychodni odmówiła przyjęcia chorego dziecka do lekarza na umówioną wizytę. Powód? Jego rodzic nie chciał wypełnić ankiety covidowej na temat swojego stanu zdrowia. Przychodnia tłumaczy, że postąpiła zgodnie z prawem. Innego zdania jest Rzecznik Praw Pacjenta.

  Pod koniec czerwca w ursynowskiej przychodni Vertimed przy ul. Bronikowskiego na Kabatach doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Umówione na wizytę w ramach NFZ chore dziecko nie zostało przyjęte do lekarza. Powodem takiej, a nie innej decyzji była odmowa wypełnienia ankiety dotyczącej koronawirusa przez ojca dziecka. 

  - Mąż był umówiony z dzieckiem na 9:15. Przed wizytą został poproszony o wypełnienie ankiety, czy był zaszczepiony. Odmówił, choć jest zaszczepiony. Skoro to wizyta chorego dziecka, to po co takie informacje o rodzicu? Poprosił o pisemną informację z podstawą prawną, na jakiej zasadzie ankiety są przeprowadzane. Czekał 30 minut i jej nie dostał - mówi matka małoletniego pacjenta.

  Rodzice dziecka przekonują, że tydzień wcześniej podczas wizyty u lekarza nikt nie prosił o wypełnienie ankiety. Podobnie podczas wizyty w przychodni na Romera na dyżurze pomocy nagłej. Ponadto ojciec jest już zaszczepiony przeciw COVID-19 - również z tego powodu miał odmówić wypełnienia ankiety.

  Kto ma rację?

  Pracownicy przychodni zgodnie twierdzą, że postąpili słusznie. Odmowa przyjęcia dziecka do pediatry miała być podyktowana troską o zdrowie innych pacjentów. Wypełnienie ankiety dotyczącej COVID-19 jest warunkiem do korzystania z usług oferowanych przez placówkę, zaś jej przeprowadzenie wymogiem prawnym.

  - Zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi kierownicy podmiotów leczniczych oraz inne osoby udzielające świadczeń zdrowotnych są obowiązani do podejmowania działań zapobiegających szerzeniu się zakażeń i chorób zakaźnych. Działania te obejmują w szczególności ocenę ryzyka wystąpienia zakażenia związanego z wykonywaniem świadczeń zdrowotnych - komentują przedstawiciele Grupy Medycznej Vertimed, którzy nie chcą jednak wypowiadać się pod nazwiskiem.

  Do oceny tego ryzyka służą właśnie ankiety. Jak przekonują pracownicy przychodni, opiekun małoletniego pacjenta został o tym poinformowany. Mimo tego i tak miał odmówić wypełnienia formularza, nie zapoznając się z jego treścią. Wobec tego wizytę anulowano. 

  - Z całą stanowczością pragniemy podkreślić, że w sytuacji zagrożenia życia sprawą nadrzędną jest udzielenie pomocy poszkodowanemu i jego ratowanie. Pacjent nadal ma prawo do świadczenia, jednak w obecnej sytuacji bardzo ważne jest przestrzeganie ogólnie panujących norm, zasad oraz przepisów prawa - zauważają przedstawiciele Vertimedu.

  Chore dziecko musiało szukać pomocy gdzie indziej. Zdaniem rodziców nikt nie przejął się dzieckiem, a personel był skupiony na ankiecie.

  Wymagane czy zalecane?

  O to, czy odmowa wizyty u lekarza rzeczywiście była słuszna, zapytaliśmy Rzecznika Praw Pacjenta.

  - Przychodnia nie mogła – w opisywanej sytuacji – odmówić przyjęcia dziecka. Sprawa wymaga wyjaśnienia. Przychodnia może ponieść odpowiedzialność cywilną, natomiast osoba, która odmówiła udzielenia pomocy, ponosi także odpowiedzialność zawodową lub karną - mówi Jakub Gołąb z Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

  Samo przeprowadzanie ankiet covidowych nie jest sprawą oczywistą. Mazowiecki oddział NFZ nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie, skąd ankiety się wzięły. Zapewnił natomiast, że nie są one wymogiem Narodowego Funduszu Zdrowia. Nie są one również wymogiem Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wątpliwości rozwiało dopiero Biuro Rzecznika Praw Pacjenta.

  - Ankiety zaczęły być stosowane w związku z zaleceniem konsultanta krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych z 4 kwietnia 2020 roku, kiedy to zarekomendowano stosowanie takich ankiet w każdej jednostce służby zdrowia - przekazuje Jakub Gołąb.

  W przypadku gdy pacjent jest niepełnoletni, formularz w jego imieniu wypełnia jego opiekun. Podstawa prawna przeprowadzania covidowych ankiet to kwestia dyskusyjna. Rzecznik Praw Pacjenta ma interweniować w kabackiej przychodni, by takie przypadki jak ten opisywany przez naszych czytelników się nie powtórzyły.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 170

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 14
   ZASKOCZONY
  • 12
   PRZYDATNY
  • 10
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 42
   WKURZONY
  • 71
   BRAK SŁÓW

  72Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Haha 72 11 miesięcy temuocena: 30% 

   Tatus może niepiśmienny

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zmiany 71 11 miesięcy temuocena: 35% 

   Mam nadzieję że kolejny pseudorodzic będzie miał podobnie. Mają procedury, niech się stosuja, nie odpowiada? Nie ma przymusu leczenia w tej przychodni.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wkurzony 70 11 miesięcy temuocena: 32% 

   Jeśli już zostały wprowadzone jakieś zasady takie jak wypełnienie ankiety, to należy ich przestrzegać. Nie jestem w stanie zrozumieć "tatusia" , który nie poświęci minuty a woli się wykłócać z personelem przychodni. Pewnie był ciekawy jaka jest podstawa prawna jej wypełnienia, a nie w jakim stanie jest jego dziecko. Nie wiem czy na zasadach tego tatusia dziecko zostałoby też przyjęte w prywatnym gabinecie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wsytd dla rodzica 69 11 miesięcy temuocena: 38% 

   Jak widać najmniej na dziecku zależało rodzicowi, który nie poświęci 1 minuty na wypełnienie ankiety (pomijając już ryzyko, że przyjdzie osoba chora i zarazi wszystkich w poczekalni, bo jej się należy i żadnych formularzy i ankiet wypełniać nie będzie). Rodzic roku nie poświęci 1 minuty, żeby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym. Wstyd.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niepalący 68 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Najeżdżalo się roszczeniowych czubow do Warszawy i próbujs kozaczyć.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 67 11 miesięcy temuocena: 79% 

   7 postów, każdy z innym nickiem. Masz stawkę od postu czy od linijki?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~IP-IP 66 11 miesięcy temuocena: 67% 

   Boom - niektórzy tu potrafią sami ze sobą gadać pod różnymi nickami, nie wiedząc, że widać IP. Ale może współczujmy bo to może rozdwojenie jaźni?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 65 11 miesięcy temuocena: 100% 

   IP-IP, sugerujesz, że to są ci dla których pomoc lekarska przyszła za późno? :-)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 64 11 miesięcy temuocena: 42% 

   zupełnie nie rozumiem czemu nie chciał wypełnić ankiety.. bez sensu

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nik 63 11 miesięcy temuocena: 44% 

   Zwyczajnie ma osobowość anakastyczną, dąży do konfliktów. Zabawne, że później się skarży, że nikomu nie zależało na dobru dziecka a sam nie poświęcił 1 minuty dla tego dziecka. Rodzic roku normalnie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 62 11 miesięcy temu

   Właściwie to chyba powinno być "anankastyczny" - nowe słówko, największa korzyść wynikająca z tematu.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olot 61 11 miesięcy temuocena: 56% 

   Piętnować taką przychodnie. NFZ natychmiast powinien rozwiązać z nią kontakt.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dziki 60 11 miesięcy temuocena: 56% 

   To piętnować czy rozwiązać konflikt? Prawdę mówiąc jeden gość nie chciał wypełnić ankiety.a gdyby okazało się,że nagle w miejscu do którego przychodzą setki zdrowych i chorych ludzi (takim jest przychodnia) ,gdzie oddaje się krew itd. lekarz ma nagle bliżej niejasne objawy i diagnoza to vivid inna odmiana i należy wszystkich powiadomić, sprawdzić kto był tego dnia w klinice i co oświadczył. Komu z nas chce się wypełniać, drukować itdbte papiery nikt nie robi tego dla przyjemności, ale aby coś zmienić musimy wspólnie stosować się do zasad

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WebArt 59 11 miesięcy temuocena: 35% 

   Olot - puknij się w główkę tylko uważaj by cię echo nie dobiło bo tam chyba pusto. Przychodnia postąpiła zgodnie z dobrymi zasadami. Na temat ojca się nie wypowiadam. A teraz plaskoziemcy i wyznawcy spiskowej teorii minusujcie…

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tata 58 11 miesięcy temuocena: 40% 

   Ojciec roku, przez swoj debilny upor pozbawil wlasne dziecko pomocy lekarza...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 57 11 miesięcy temuocena: 42% 

   Brawo przychodnia. Tępić bezmózgich buraków roznoszących swój syf

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 44 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zadowolony pacjent 56 11 miesięcy temuocena: 58% 

   Rodzicu, wracaj skąd przybyłeś i tam się zapisuj do lekarza i odczep się od fajnej przychodni jaka jest vertimed.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 48 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lekarz 55 11 miesięcy temuocena: 49% 

   Takie ankiety są niezbędne, żeby śledzić drogi ewentualnych zakażeń - bardzo ważne narzędzie dla epidemiologów, próbujących ratować nasze zdrowie. Ale co to obchodzi zarozumiałych, niedouczonych gburów?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niedouczony gbur 54 11 miesięcy temuocena: 65% 

   Szanowny lekarzu, a możesz wyjaśnić w jaki sposób? Kto i jak śledzi te drogi? I co z tego wynika? Do przychodni przychodzą przypadkowi pacjenci, a nie krewni i znajomi. W ankietach też nie podają prawdy, z wyrachowania lub po prostu niewiedzy. Bo skąd mam wiedzieć kto w moim otoczeniu przechodził Covida lub był w izolacji? Nikt nie chwali się tym na dzień dobry,a zgodnie z teorią o bezobjawowo chorych (sic!) po prostu tego nie wiedzą. Pytam jako niedouczony gbur i liczę na merytoryczne wyjaśnienie, a nie stek wyzwisk.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 42 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nik 53 11 miesięcy temuocena: 36% 

   Niedouczony gburze. Chodzi o to, żeby nie przyszedł ktoś z objawami covida i nie czekał razem ze wszystkimi w poczekalni. Kto później będzie siętłumaczył jak ten "ojciec roku" by był chory i zaraził wszystkich w poczekalni, bo nie sprawdzono czy może być chory (do czego służy ankieta)? On przeprosi i zapłaci zadośćuczynienie? Nie żartujmy.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ewela 52 11 miesięcy temuocena: 72% 

   A jak ktoś taki przyjdzie, to co z nim zrobią? Rozstrzelają, bo ma katar? Chyba od tego jest przychodnia, żeby ludzi leczyć. Przysięga Hipokratesa już nie obowiązuje? Chorobę stwierdza lekarz po badaniu pacjenta, a nie recepcjonistka na podstawie ankiety. Może rok temu były one w jakiś sposób przydatne, ale obecnie to zbędna biurokracja.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ewelatrela 51 11 miesięcy temuocena: 26% 

   ewela jak ktoś przyjdzie z objawami covid to zapewne go wyślą na wymaz albo sami zrobią szybki test antygenowy. rozumiem, że profilaktyka zakażeń i prewencja to pojęcia zupełnie Ci obce? Nie wiem skąd ludzie biorą te bzdury o przysiędze Hipokratesa. Ludzie usłyszeli gdzieś coś w podstawówce na historii ale nie do końca chyba zrozumieli. Przysięga Hipokratesa obowiązywała w starożytności. W tym wypadku, jeśli już o niej mowa to bardzo słusznie nie dopuszczają do szkody dla pozostałych pacjentów przez kontakt z rodzicem bez ankiety, który może ich zarazić.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WebArt 50 11 miesięcy temuocena: 0% 

   ewela - dlatego ty nie przychodź już.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AL 49 11 miesięcy temuocena: 54% 

   A czy Jaśnie Wielmożny Tatuś przejął się dzieckiem? Nie, ważniejsze były jego antycovidowe fochy! Może i się szczepił, ale musiał koniecznie pokazać, że - jak Gowin - zrobił to bez przyjemności. Przez takich ludzi i takie myślenie na jesieni będziemy mieli czwartą falę epidemii, umrze następne kilka tysięcy ludzi, a kolejne tysiące stracą jeśli nie zdrowie, to pracę.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 48 11 miesięcy temuocena: 69% 

   A czy Jaśnie Wielmożny Personel Medyczny przejął się dzieckiem? Nie, ważniejsze były jego covidiotyczne fochy!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwre 47 11 miesięcy temuocena: 45% 

   qwr jak widać stan dziecka nie wymagał pilnej pomocy a trzeba mieć świadomość, że "Wielmożny Personel" odpowiada za wszystkich w placówce i jak jakiś "tatuś" przyjdzie zakażony i będzie negował wszystkie zasady to kto będzie później winny, że wszyscy w poczekalni się zakażą? Oczywiście przychodnia, że nie zapobiegła.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WebArt 46 11 miesięcy temuocena: 30% 

   qwr - No skoro tatuś mniej przejął się dzieckiem i ważniejsza była dla niego sprawa ankiety, to nie wymagajmy od personelu nadgorliwości.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uu 45 11 miesięcy temuocena: 67% 

   Mnie w aptece aptekarz odmowil sprzedania lekow bo nie mialem maski. A sam z kolezanka zalozyl dopiero jak ja wszedlem. Byla dyskusja, ja wyszedlem bez leku a oni zdjeli maski. Bez sensu. W innej aptece obsluzyli mnie bez maski.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~love tesco kabaty 44 11 miesięcy temuocena: 85% 

   Może rzeczywiście czas na segregację, ale na zasadzie tu obsługujemy wyłącznie Covidian, a tu normalnych ludzi. Szybko się okaże kogo w społeczeństwie jest więcej.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 33 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~love tesco kabaty 43 11 miesięcy temuocena: 68% 

   Brawa dla tego Pana. Dobrze, że znalazł się odważny, może wreszcie pojawi się jakaś dyskusja na temat tych absurdów jakie nam fundują od zeszłego roku. W moim przypadku przed potwierdzeniem wizyty lekarskiej w prywatnej przychodni również jakaś anonimowa pani z infolinii zaczęła wypytywać o szczepienia i inne bzdety. Po co to komu skoro na drzwiach wisi ogromna kartka, że personel zaszczepiony?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 46 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~love 42 11 miesięcy temuocena: 35% 

   love tesco nie uwierzysz ale chodzi też o bezpieczeństwo innych. Wiem, że nie wszyscy myślą o innych i jak widać Ty też myślisz tylko o sobie ale Przychodnia musi myśleć też o ludziach w poczekalni, którzy są zapewne przewlekle chorzy (siedzą w przychodni) i nie koniecznie są zaszczepieni.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~irenkairenka 41 11 miesięcy temuocena: 52% 

   A Tatusiowi by korona ze lab spadła, jakby wypelnił tę ankiete? Zwykły pieniacz, brawo dla przychodni.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiem 40 11 miesięcy temuocena: 56% 

   jest i pelikan / leming na forum. Jak każą skakać na jednej noce przez 5 minut, żeby wejść do przychodni, bez gadania zacznie skakać. Jak widać "covidianizm" to kwestia wiary a nie nauki...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 30 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 39 11 miesięcy temuocena: 36% 

   glupoty pleciesz.. a niby wiesz. Jest jeszcze coś takiego jak zasady współżycia społecznego. Jeżeli to nie ogranicza twojej wolności to działaj tak, żeby komuś jej nie ograniczać. Mam prawo oczekiwać, że postąpisz zgodnie z procedurami, które mają chronić nas wszystkich. nawet jeśli nie wierzysz w ich skuteczność. I nie tobie oceniać czy chronią czy nie... wiara w spiski to twoja prywatna sprawa, nie musisz się z tym obnosić jak jakiś talib ze swoją brodą

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 38 11 miesięcy temuocena: 72% 

   Ale o co wam wszystkim chodzi? Skoro trybunał przyłębskiej stwierdził, że drukarz ma prawo odmówić obsługi geja, to tym bardziej lekarz ma prawo odmówić obsługi kolesia, który nie chce wypełnić ankiety. Są już też lokale, które nie obsługują pisowców i milicjantów. A teraz łapka w górę wszystkie pisiorki - na takie państwo głosowaliście, więc takie macie. Nie zżymać się, tylko grzecznie wypełniać ankietki. Ziobro mówił, że wyrok przyłębskiej to "święto wolności", więc tą "wolnością" teraz wypada się tylko cieszyć.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tak tak 37 11 miesięcy temuocena: 9% 

   Twoje anty państwo zorganizuj sobie na innym terenie.Kup działkę na allegro i tam wprowadzaj swoje prawo! U nas musisz stosować nasze prawo.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 36 11 miesięcy temuocena: 65% 

   Te odpowiedzi pokazują jak łatwo sterować zastraszonym społeczeństwem. Każdy jest gotów od razu wypełniać tony papierów zamiast poprosić o podstawę prawną. Ale oni pewnie by jeszcze donieśli ankiety dziadków zamiast włączyć myślenie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rrr 35 11 miesięcy temuocena: 70% 

   totalitaryzm sanitarny. dość tego.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 34 11 miesięcy temuocena: 48% 

   Ależ może się Pan leczyć u podobnych Panu specjalistów od totalitaryzmu. Kto Panu broni?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~klejm 33 11 miesięcy temuocena: 70% 

   Gdzie są takie przychodnie? Od razu się zapiszę

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doktorek 32 11 miesięcy temuocena: 29% 

   Ejj a chodzicie w maseczkach do sklepu czy nie? Bo tak mysle, jak nie będę.miec maseczki to dostane mandat,obsłużą mnie czy nie ?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 31 11 miesięcy temuocena: 75% 

   nie dostaniesz.. w państwie z tektury policja bije kobiety na demonstracjach a nie pilnuje porządku. Ale jak cię ze sklepu wyrzucą, to takie ich prawo.. ich sklep ich wykidajło.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szczepan z Kabat 30 11 miesięcy temuocena: 64% 

   Pewnie jakiś prawnik ze wsi. Mnóstwo takich na Kabatach.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tak 29 11 miesięcy temuocena: 42% 

   zazwyczaj jest tak, że ten który tak najeżdża na wieś sam pochodzi z takiej, której nawet na mapie nie znajdziesz i chwilę temu sam chodził s*ać za chałupę-yntelygent z Bożej łaski...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zadowolony pacjent 28 11 miesięcy temuocena: 79% 

   Dokładnie, niech u siebie się leczy

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomek 27 11 miesięcy temuocena: 57% 

   Rozumiem, że tatuś wolał zrobić wielkie halo i zgłosić do Halo Ursynów, że nie przyjęli mu dziecka na wizytę bo nie chciał wypełnić ankiety? Najwidoczniej dziecko nie wymagało wizyty lekarskiej bo gdyby było w potrzebie rozsądny rodzic by wypełnij ankietę bez takiej szopki. Niektórzy chyba nie powinni mieć dzieci.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 26 11 miesięcy temuocena: 59% 

   A ja rozumiem, że produkujesz posty i tylko zmieniasz podpisy. Myślisz, że tego nie widać?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 26 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 25 11 miesięcy temuocena: 39% 

   Tatuś to produkt Gazety Wyborczej. Ideologia ponad wszystko. Paradoksalnie akurat jego ideologia jest w poprzek tej lansowanej w znanej i lubianej gazecie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lidka 24 11 miesięcy temuocena: 50% 

   W pełni zgadzam się z Tomkiem. Pieniaczowi bardziej zależało na postawieniu na swoim, niż na zdrowiu własnego dziecka. Powinno mu się odebrać prawo do opieki.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 23 11 miesięcy temuocena: 67% 

   Tomek czyli Elżbieta - rozsądny człowiek piętnuje patologiczną biurokrację

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kat 22 11 miesięcy temuocena: 51% 

   Rodzice dziecka bardzo nieodpowiedzialni. Ankiety covidowe są obecnie powszechne i nie jest to coś nadzwyczajnego, nie rozumiem jak można standardowe formalności przedkładać nad zdrowie własnego dziecka. Ojciec woli się wykłócać o papierek niż zadbać o to by lekarze mogli szybko zając się maluchem. Niektórzy to już chyba dla zasady wszędzie musza się czepiać.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 21 11 miesięcy temuocena: 72% 

   Ankiety covidowe są zupełnie bezsensowne, zresztą i tak nikt tego nie weryfikuje. Nie rozumiem jak można standardowe formalności przedkładać nad zdrowie chorego dziecka. Pracownik przychodni woli się wykłócać o papierek niż zadbać o to by lekarze mogli szybko zając się maluchem.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 31 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 20 11 miesięcy temuocena: 71% 

   @qwr Chyba nie było dziecko na tyle chore, żeby rodzić, zamiast wykłócać się o sprawy wiary, dopełnił formalności. Bo gdyby było, to normalny rodzic najpierw by się zajął kwestią jego choroby, a dopiero później walczył o swoje przekonania społeczno-polityczne.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lidka 19 11 miesięcy temuocena: 61% 

   Kat i Jac mają rację , a qwr to chyba ten durny tatuś co to nie chciał, żeby mu dziecko badali.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nieistotny 18 11 miesięcy temuocena: 66% 

   To jakiś absurd. Dzisiaj Bareja by miał używanie, mogłyby powstać nowe Misie i Rozmowy kontrolowane. To są dane wrażliwe i nikt nie może bez odpowiednich procedur ochrony danych pobierać takich informacji. Ciekawe co na taką formę ankiet o stanie zdrowia i stanie zaszczepienia powiedział by Główny Inspektor Danych Osobowych.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boska Zośka 17 11 miesięcy temuocena: 33% 

   Że te dane nie są upubliczniane i.potrzebne ,aby wirus się nie rozprzestrzeniał

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sdf 16 11 miesięcy temuocena: 14% 

   Zabawne jest to jak osoby, które nie mają bladego pojęcia o RODO wypowiadają się jakby coś wiedziały co Panie -nieistotny? Widać, że nie ma Pan bladego pojęcia o RODO. Przychodnia ma jak najbardziej prawo zbierać i przetwarzać dane o szczepieniach pacjentów.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Elżbieta P. 15 11 miesięcy temuocena: 58% 

   Dla rodziców dziecka było ważniejsze nie wypełnienie ankiety niż zdrowie małego pacjenta? Moim zdaniem bardziej kontrowersyjne jest zachowanie rodzica jak można dopuścić do takiej sytuacji , że z własnej nieodpowiedzialności i głupoty nie wypełnić ankiety choćby dla dobra dziecka! Forma ankiet COVID jest w prawie każdej przychodni: Enel-Med Centrum Damiana Lux-med i inne. Wiem coś o tym ponieważ chodzą po różnych specjalistach. Jest to zarówno ochrona pacjentów w przychodni jak i lekarzy!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Różnica 14 11 miesięcy temuocena: 72% 

   Czym innym jest wywiad/ankieta dot braku objawów ew infekcji lub kontaktu z osobą w izolacji/na kwarantannie (które to pytania zazwyczaj znajdują się w kwestionariuszach), a czym innym pytanie o szczepienie rodzica. W jakim celu? Skoro też może chorować i roznosić?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 13 11 miesięcy temuocena: 42% 

   Przecież w tekście jest napisane, że kochający tatuś nawet nie spojrzał do tej ankiety, więc zagranie było z gatunku 'nie, bo nie', a nie niechęć do odpowiedzenia na jakieś wrażliwe dla niego pytanie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolek i bolek 12 11 miesięcy temuocena: 58% 

   W Enelmedzie i Vertimedzie trzeba wypełniac ankiety, a gdzie nie trzeba? Skoro Ci rodzice znaleźli inną przychodnie i nie musieli wypełniać...niech powiedzą - będę wiedział gdzie nie chodzić bo wolę nie być chory na odmianę delta. zaraz po wakcjach kolejny lockdown jak nic! dziwne szczepili się ,a ankiety nie chcieli wypęłnić hmmm

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~XXX 11 11 miesięcy temuocena: 42% 

   I to jest skandal. Płacimy na służbę zdrowia i musza świadczyć nam usługi. Zlikwidujmy ZUS to za te pieniądze zapewnie sobie prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 10 11 miesięcy temuocena: 100% 

   W 'prywatnym' też się wypełnia ankiety i leczy teleporadami. Nie jest dużo lepiej niż na NFZ, a przynajmniej nie zawsze.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JKM 9 11 miesięcy temuocena: 57% 

   Nie ma czegoś takiego jak "służba zdrowia", jest "opieka zdrowotna". A jak będziesz miał prywatną opiekę to wypełnisz wszystko, co Ci dadzą, bo zawsze będą mogli odmówić świadczenia.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~111 8 11 miesięcy temuocena: 55% 

   Od lat chodzę do Vertimedu. Byłam tam ostatnio i jak powiedziałam, że jestem zaszczepiona to musiałam dosłownie jedno zdanie uzupełnić. Widocznie ktoś ma jakiś problem i do sklepu też chodzi bez maseczki i dziwi się, ze nie chcą go obsłużyć. Z drugiej strony co to za rodzice co woleli nie uzupełnić ankiety niż pomóc dziecku !! Jak rodzic robi cos w trosce o dziecko to i ankietę wypełni.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lidka 7 11 miesięcy temuocena: 44% 

   Do qwr- jak można przedkładać własną dumę nad zdrowie dziecka. Facet nie chciał durnego papierka wypełnić, żeby mu dziecko zbadali. Za za dureń.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AL 6 11 miesięcy temuocena: 46% 

   qwr - skąd masz wiedzę, żeby oceniać, czy ankiety są potrzebne? Są - chociażby po to, żeby jeżeli dojdzie do zakażenia, moc prześledzić skąd się wzięło i lepiej zapobiec jego rozprzestrzenianiu. Ale jak ktoś się wstydzi przyznać, że jest niepiśmienny...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niestety , to defekt osobowości 5 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Znam taki przypadek. Dziecko miało ciężkie życie. a tatuś całe życie żył w konflikcie z otoczeniem.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 11 miesięcy temuocena: 77% 

   Paranoi ciąg dalszy. W Enelmedzie lekarz laryngolog też był bardziej zainteresowany szczelnością maski u dziecka które zaraz miał badać. To są normalnie jaja.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 47 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zadowolony pacjent 3 11 miesięcy temuocena: 57% 

   Naprawdę w Warszawie jest dobra opieka, nie pasuje? One Way Ticket

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4938 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHNIA PUPILA 22.06.2021 - 21.07.2022