REKLAMAA1-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 czerwca 2020, 08:25 komentarzy 1

  (AŁ)

  Około trzech tysięcy pacjentów nadal będzie miało lekarza pierwszego kontaktu na swoim osiedlu.  Od 1 lipca przychodnia przy ulicy Cybisa 4 wznawia swoją działalność pod nowym szyldem. Trwa zbieranie deklaracji od pacjentów.

  Przez wiele lat w przyziemiu bloku przy ul. Cybisa 4 działał ośrodek zdrowia. Przyjmowało w nim dwoje lekarzy. Gdy jeden z nich zrezygnował z pracy,  na początu maja gruchnęła wieść, że lekarka, która została sama, również rezygnuje, a przychodnia będzie zamknięta.

  - To była druzgocąca informacja. Wizja leczenia się np. na Romera przerażała. Tu było wszystko pod ręką, przyjaźnie. Wszystkie podstawowe badania i analizy można było wykonać na miejscu bez problemów. A tam trzeba od piątej stać po numerek, albo nie można się dodzwonić - opowiada nam pani Danuta. 

  Nic dziwnego, że wśród około trzech tysięcy pacjentów z Cybisa znalazło się kilku, którzy postanowili działać. Najważniejsze było przekonanie spółdzielni "Jary", do której należy lokal, w którym istniała przychodnia, aby poszukała kolejnego najemcy prowadzącego świadczenia w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. W sprawę zaangażowali się też dzielnicowi samorządowcy. Radna Koalicji Obywatelskiej napisała do burmistrza interpelację z prośbą o pomoc.

  Brak przychodni w tym miejscu będzie wiązał się  z dużą komplikacją dla kilku tysięcy pacjentów zmuszonych do szukania opieki zdrowotnej w innych, odległych lokalizacjach.

  - argumentowała Karolina Zdrodowska z Koalicji Obywatelskiej.

  Do "Jarów" pisał też wiceburmistrz. - To są członkowie spółdzielni, dla których ta przychodnia miała kolosalne znaczenie. Dawała mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa i komfortu życia. Na szczęście udało się przekonać zarząd do podjęcia działań, które zakończyły się sukcesem - mówi Jakub Berent, zastępca burmistrza Ursynowa.

  Wraca doktor Korczyński

  Spółdzielnia "Jary" 3 czerwca podpisała umowę z nowym najemcą lokalu przy Cybisa 4 na prowadzenie działalności medycznej. Będzie to placówka działającej już na Ursynowie Przychodni KEN. Można już zapisywać się do lekarzy pierwszego kontaktu. 

  - Będzie pięciu internistów, wśród nich doktor Tomasz Korczyński. Każdy z ubezpieczonych pacjentów, który chce korzystać z bezpłatnego leczenia w przychodni przy Cybisa musi złożyć imienną deklarację NFZ, w tym celu należy przyjść osobiście do nas na do lokalu 4U przy al. KEN 103 i złożyć imienną deklarację - wyjaśnia Małgorzata Kucka z Przychodni KEN.   

  Dla mieszkańców, którzy dowiedzieli się, że na Cybisa wraca nie tylko przychodnia, ale też wcześniej zatrudniony tu lekarz to najlepsza wiadomość od wielu dni. 

  - Jak tylko się dowiedziałam, że można się zapisać, to zrobię to jak najszybciej. Już jutro podjadę na KEN. Mało kto ma okazję zejść do lekarza w przysłowiowych kapciach, a ja mam. Czuję się przez to bardziej spokojna, że jakby coś się działo, to mam natychmiastową pomoc - cieszy się pani Maria z Cybisa 4, gdzie od 1 lipca ponownie będzie ośrodek zdrowia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Wek 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Będzie działać naprawdę czy na niby? W mojej przychodni lekarze udzielają wyłącznie porad telefonicznych.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3826 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020