REKLAMAA1-TEFAL  01.01.2021 - 01.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 stycznia 2021, 14:24 komentarzy 9

  (AŁ)

  Przyjechał na Ursynów za miłością, zbudował namiastkę domu w przyczepie kempingowej, ale został okradziony. Rafał Ratyński nie zamierza się poddać i zorganizował internetową zrzutkę, która ma pomóc mu stanąć na nogi. Odzew ludzi dobrej woli przerósł oczekiwania mężczyzny. 

  Na parkingu obok Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji stoi zaparkowana przyczepa kempingowa. Nie wzbudza wielkiego zainteresowania i wiele mijających ją osób zapewne nie wie, co kryje wewnątrz.

  Półtora roku temu postawił ją Rafał Ratyński. Przez długi czas była domem i bezpiecznym azylem dla mężczyzny, który od kilku lat boryka się z problemem bezdomności. 

  - Pochodzę z Poznania, a tutaj przyjechałem za miłością, która pomimo upływu lat pozostała. Cały czas jestem zakochany w mojej kobiecie  chociaż nie jesteśmy już parą, natomiast jesteśmy przyjaciółmi. Ona mi pomaga. Dzięki niej w dużym stopniu żyję, ale tę przyczepę kupiłem za własne pieniądze.

  Zbierałem na nią rok, odkładając każdy grosz ze sprzedaży np. puszek i butelek. Nie chcę iść do schroniska, bo to okropne miejsce, tam są pchły, wszy, pluskwy. Mam dużo znajomych bezdomnych, którzy żyli w tych warunkach, a ja nie chcę - opowiada pan Rafał.

  Jesienne włamanie

  Początki były trudne, ale pełne nadziei. Dzięki bezinteresownej pomocy wielu osób zwykła przyczepa, zaczęła przemieniać się w przytulny własny kąt. Z malutką kuchenką, w której było miejsce na podarowane naczynia, garnek, sztućce i czajnik. Dzięki akumulatorowi i butlom gazowym mężczyzna mógł zjeść ciepły posiłek, napić się gorącej herbaty i ogrzać w chłodne dni.

  Parking przy ulicy Pileckiego wydawał się spokojnym i bezpiecznym miejscem, podobnie jak jego okolice. To właśnie z tego powodu pan Rafał, który po przyjeździe do Warszawy nocował w centrum miasta w wielu dziwnych rejonach uznał, że wreszcie znalazł swoje miejsce na ziemi. Do czasu. 

  - W połowie listopada ubiegłego roku trafiłem na miesiąc do szpitala. Kiedy wróciłem okazało się, że ktoś włamał się do mojej przyczepy, wybijając okno. Dowiedziałem się, że jak mnie nie było to koczowały tutaj różne osoby. Zrobiły ogromny bałagan i zniszczenia. Zostały po nich pety i butelki. Najgorsze jednak, że mnie okradziono - opowiada pan Rafał.

  Z przyczepy zginął akumulator samochodowy, który zapewniał oświetlenie, ładowanie telefonu i zasilanie maleńkiego radia, butla gazowa oraz bardzo ciepły śpiwór. Nie da się tu teraz mieszkać, gdy temperatura na dworze waha się w okolicach zera. 

  - Przygarnęła mnie znajoma. Gdy ona jest w pracy zajmuje się domem, gotuję, opiekuję się jej dzieckiem, ale chcę stanąć na swoje nogi i wrócić do przyczepy. Stąd pomysł zbiórki w internecie. Za te pieniądze wyremontuję też przyczepę, bo przecieka dach, nie domykają się drzwi i trzeba załatać wybitą szybę. 

  Zrzutka na przyczepę

  Pan Rafał nie ma renty, nie pobiera zasiłków, jak sam mówi utrzymuje się z ulicy. - Jem to, co znajduję w jadłodzielni przy ratuszu, pomagają mi też ludzie, ale np. choinkę mam ze śmietnika. Nie brakuje mi też ciuchów, mam ich wystarczająco dużo. Jakoś sobie z tym radzę, gorzej z mieszkaniem. 

  Mężczyzna o swoich przeżyciach napisał w internecie. Od długiego już czasu można śledzić jego losy w mediach społecznościowych. Zatem nic dziwnego, że zbiórkę na najpotrzebniejsze rzeczy, które pozwolą mu w miarę normalnie żyć, również ogłosił w sieci. Chce zebrać 2,5 tys. złotych.

  Historia pana Rafała poruszyła już wiele osób. Zaledwie w kilka dni udało się mu zgromadzić osiemdziesiąt procent potrzebnej kwoty, a do końca zbiórki są jeszcze 84 dni. 

  - Za wszystko bardzo dziękuję, jestem zaskoczony takim odzewem. Na pewno nie zmarnuję tych pieniędzy - obiecuje Rafał Ratyński.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 201

  • 100
   BARDZO PRZYDATNY
  • 31
   ZASKOCZONY
  • 26
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 25
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~DUMNY EMIGRANT 9 3 dni temuocena: 100% 

   Niech sie nierób cieszy ze przyczepe ma. W cywilizowanych krajach nie dostałby pozwolenia na postawienie i mieszkanie w niej. nO ale bidopoland to zadupie UE wiec macie jak macie. Niech sie wezmie do roboty pojdzie do pracy i wezmie kredyt na mieszkanie jak kazdy normalny czlowiek a nie łape wyciaga na gotowe pasozyt jeden.

   Edytowany: 3 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DUMNY EMIGRANT 8 3 dni temuocena: 100% 

   Niech sie nierób cieszy ze przyczepe ma. W cywilizowanych krajach nie dostałby pozwolenia na postawienie i mieszkanie w niej. nO ale bidopoland to zadupie UE wiec macie jak macie. Niech sie wezmie do roboty pojdzie do pracy i wezmie kredyt na mieszkanie jak kazdy normalny czlowiek a nie łape wyciaga na gotowe pasozyt jeden.

   Edytowany: 3 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZA STALINA BYŁO LEPIEJ 7 11 dni temuocena: 43% 

   Ten pan powinien zostać dyrektorem Ursynowskiego Centrum Kultury Alternatywy i dostać służbowe mieszkanie na sali widowiskowej! Wszystkich biedaków zatrudnij w urzędach a urzędasów demokratyczne i uczciwe sądy powinny skazać na 25 lat obozu pracy w systemie kompani karnej w kopalniach.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DUMNY EMIGRANT 6 3 dni temuocena: 100% 

   A ty zawistny pajacu ilu bezdomnych ugosciles w swoim domu pochwal sie.

   Edytowany: 3 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ania56 5 13 dni temuocena: 57% 

   Ursynowskie Centrum Kultury Alternatywy jest ogrzewane, sprzątane i kosztuje 350 000 miesięcznie. Może dać facetowi tam jakis kont skoro i tak za to płacimy.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Twój popierający sąsiad 4 13 dni temuocena: 50% 

   Tak świetny pomysł, popieram! Można tam zoorganizować noclegownię, a u Pani Ani na klatce ciepło nie jest? Nie płacą za to wszyscy mieszkańcy bloku? Może niech śpią na klatce u Pani skoro i tak wszyscy za to płacimy?

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zeus 3 13 dni temuocena: 73% 

   popieram, może jest tam jakieś pomieszczenie, z którego tymczasowo mółby korzystać ten człowiek, szczególnie teraz zimą

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 2 12 dni temuocena: 78% 

   Zastanawiam się ile ma pani " kontów " w mieszkaniu .

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tuskacz 1 3 dni temu

   "kont" buahahaha nie dosc ze kretynka to jeszcze analfabetka.

   Edytowany: 3 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3693 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021