REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 listopada 2018, 22:00

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Często trawnik oprócz funkcji dekoracyjnej jest miejscem na rekreację i aktywność fizyczną. Duże obciążenie trawy przez takie działania wymaga zwiększenia jej możliwości regeneracji i tempa wzrostu. Wynika to z warunków, w jakich rosną takie rośliny oraz dostępu do substancji odżywczych. Można dzięki odpowiednim zabiegom wykonanym w ogrodzie poprawić wygląd trawnika oraz ułatwić proces dbania o tereny zielone przylegające do budynku.

  Podstawowe czynności pielęgnacyjne

  Trawnik jest żyjącym ekosystemem i musi być odpowiednio pielęgnowany, aby nie był podatny na choroby i szkodniki. Podstawą jest regularne koszenie trawy, aby stymulować jej szybki wzrost i rozbudowę bryły korzeniowej. Powoduje to również usuwanie chwastów i innych roślin niepożądanych. Koszenie powinniśmy rozpoczynać w kwietniu i kończyć pod koniec września tak, aby trawa miała możliwość dobrego zimowania.

  Po zabiegu koszenia pozostają martwe części ściętych roślin, które tworzą na powierzchni filc roślinny. Struktura ta ogranicza ilość wody i powietrza, jaką dostają korzenie roślin na trawniku. Można zastosować aerator w płynie, aby usunąć takie szkodliwe zjawisko. Aerator w płynie jest tak skonstruowany, że można go podłączyć bezpośrednio do węża ogrodowego i wykonać nim oprysk trawnika. Szczególnie ważne jest to w miejscach zacienionych, gdzie przez nagromadzenie szczątków organicznych szybciej rozwijają się mchy.

  Rezultaty stosowania aeratora

  Stosując mechaniczne aeratory, nakłuwamy tylko powierzchnie warstwy podłoża w trawniku, aby zwiększyć ilość przenikającej wody i powietrza. Przy zastosowaniu aeratora w płynie mamy dodatkowo możliwość wpływają na procesy rozkładu warstwy martwych roślin. W ten sposób dostarczamy substancji ożywczych oraz minimalizujemy ryzyko rozwoju chorób roślin powstających podczas gnicia. Takie rozwiązanie jest również łatwiejsze do stosowania, ponieważ nie musimy kupować urządzenia, a zabieg ochronny jest możliwy równocześnie z podlewaniem trawnika. Trawa jest mniej podatna na choroby, a zwarta struktura trawnika mniej reaguje na uszkodzenia mechaniczne powstające podczas jego użytkowania przez mieszkańców budynku.

  Efekt odpowiedniej pielęgnacji trawnika

  Przez zastosowanie oprysków gdzie użyty będzie aerator w płynie, uzyskamy ładniejszy trawnik podczas sezonu wegetacyjnego. Będzie on rósł szybciej, ponieważ lepiej będzie pobierał wodę z opadów atmosferycznych. Kondycja trawy przełoży się na jej przygotowanie do warunków zimowych. Niskie temperatury mogą uszkodzić słabe i chore rośliny. Dobrze przygotowany trawnik będzie szybciej wykazywał oznaki wzrostu na wiosnę oraz nie będzie potrzebował dosiewania. Takie opryski do doskonałe uzupełnienie koszenia i pozwalają na usunięcie części roślin, które nie został, zgrabione. W ten sposób dostarczmy naturalnych substancji odżywczych i regulujemy procesy rozkładu, zapobiegając chorobom. Mocny trawnik ułatwi prace ogrodnicze oraz będzie ozdobą każdego ogrodu, podkreślając jego rekreacyjny charakter i umożliwiając spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3367 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020